Off-topic - Porumb artificial

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Off-topic - Porumb artificial

Mesaj de georgemarian » 21 Iun 2012, 17:12

BClaudiu scrie:Asteas alea care am luat eu teapa de eliminau ulei si puteau a cauciuc?
Fartilor pt 6 lei in plus luati ceva serios gen eterprise nu mizerii sa aveti surprize pe balta ca mine.
Omu nici macar nu a recunoscut, ii da inainte cu ele.
Cand ai pescuit tu cu ele daca scrie clar in primele randuri''un produs NOU''????

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de Madalin Dirla » 21 Iun 2012, 17:13

Maine a pescuit =))
georgemarian scrie:
BClaudiu scrie:Asteas alea care am luat eu teapa de eliminau ulei si puteau a cauciuc?
Fartilor pt 6 lei in plus luati ceva serios gen eterprise nu mizerii sa aveti surprize pe balta ca mine.
Omu nici macar nu a recunoscut, ii da inainte cu ele.
Cand ai pescuit tu cu ele daca scrie clar in primele randuri''un produs NOU''????

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de georgemarian » 21 Iun 2012, 17:17

Madalin Dirla scrie:Maine a pescuit =))
georgemarian scrie:
BClaudiu scrie:Asteas alea care am luat eu teapa de eliminau ulei si puteau a cauciuc?
Fartilor pt 6 lei in plus luati ceva serios gen eterprise nu mizerii sa aveti surprize pe balta ca mine.
Omu nici macar nu a recunoscut, ii da inainte cu ele.
Cand ai pescuit tu cu ele daca scrie clar in primele randuri''un produs NOU''????
Nu are ce face .... :))

Avatar utilizator
dany2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 27 Dec 2008, 13:21

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de dany2008 » 21 Iun 2012, 18:01

BClaudiu scrie:Asteas alea care am luat eu teapa de eliminau ulei si puteau a cauciuc?
Fartilor pt 6 lei in plus luati ceva serios gen eterprise nu mizerii sa aveti surprize pe balta ca mine.
Omu nici macar nu a recunoscut, ii da inainte cu ele.

Probabil esti intr-atat de complexat in a reusi sa-ti faci "prieteni" "live" incat tot incerci sa intri in polemici cu mai toata lumea...un fel de "GIGI CONTRA"....Nu fac reclama nimanui,nu am nici o legatura cu Dan M....e foarte posibil ca acele boabe sa faca ce spui tu.....dar lasa-ne frate sa avem ocazia sa decidem si noi daca ne sunt de folos sau nu...
Ai ceva cu Dan M. (caruia nu cred ca e nevoie sa ai iau eu apararea) deschide frate topic cu pareri "anti Dan M." si combate acolo ce vrei....pina atunci multumim de "sfaturile bine intentionate" si ureaza-ne fir intins "pt 6 lei in minus"

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 21 Iun 2012, 18:58

@BC
Uite o poza mai mare ... poate reusesti sa faci diferenta intre porumbul artificial si "plasticele" uleioase cu care ai pescuit tu .
Chiar daca scria pe ele ca sunt flotante si aromate si ulterior ai aflat ca miros a cauciuc ,te rog sa ma crezi ca baiatul tau nu le-a cumparat de la mine !
Fişiere ataşate
porumb hakuyo.jpg
prezervative-afp.jpg

Avatar utilizator
Larry82
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 16 Feb 2008, 19:29

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de Larry82 » 21 Iun 2012, 19:18

=))
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de papyllon » 21 Iun 2012, 19:19

=)) =)) =)) =))
cum se poate face o comanda de la magazinul dvs pentru mai multe produse?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de georgemarian » 21 Iun 2012, 19:45

Dan Mitranescu scrie:@BC
Uite o poza mai mare ... poate reusesti sa faci diferenta intre porumbul artificial si "plasticele" uleioase cu care ai pescuit tu .
Chiar daca scria pe ele ca sunt flotante si aromate si ulterior ai aflat ca miros a cauciuc ,te rog sa ma crezi ca baiatul tau nu le-a cumparat de la mine !
=)) =)) =)) Buna rauu asta =)) =))

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 22 Iun 2012, 12:01

BClaudiu scrie:
Dan Mitranescu scrie: Chiar daca scria pe ele ca sunt flotante si aromate si ulterior ai aflat ca miros a cauciuc ,te rog sa ma crezi ca baiatul tau nu le-a cumparat de la mine !
Neneneee, de la tine le-a luat, de la ghereta cu scari unde e vanzatoarea aia tigancoasa si fraierul ala de mesteca in mamaligile tale in camera de dincolo de la luat la misto pe baiat. ASi ai pe rafturi numai stifturi de la repara lumea pe acasa sau pe balta ca altfel nu merg.
Dar las ca ti-am zis ca teai pus cu mine..smechere..teau turnat destui ce tepe vinzi tu
apropo, eliberezi bon pt mamaligi? ca satiu ce sa torn la control sa te sature
Hai sa lamurim lucrurile :
Tu esti suparat pe mine , pe magazinul meu , pe toate produsele pe care le vand si pe unul din furnizorii mei pentru ca baiatul tau a venit la magazin si a cumparat o pungulita cu porumb artificial care era uleios. Pe deasupra inteleg ca a fost luat peste picior de fostul meu angajat ( nu mai lucreaza de un an la mine ) pe nu stiu ce motiv. Banuiesc ca legat de porumb ...
Daca sunt si alte detalii te rog sa le spui .

Eu incerc sa-ti explic asa :
1.Baiatul care a lucrat la mine il cunosc toti clientii mei si este mai mult decat politicos cu absolut toata lumea.
2.Porumbul artificial poate sa fie uleios . Care este problema ? Sunt zeci de momeli uleioase pe piata. In plus eu nu-mi aduc aminte sa fi avut asa ceva la vanzare , nu ca ma scuz de de lipsa de calitate a produsului prin faptul ca era uleios , ci pur si simplu nu imi aduc aminte sa fi avut ...Cum spuneam in celalalt topic in care judecai swingerele de la Hakuyo ca sunt proaste ( fara sa le ai ) porumbul pe care l-am avut a fost cel de la Predator. Il foloseste toata lumea chiar daca , sa zicem , este putin uleios. Despre acesta este vorba ?
3. Ce povestesti tu se intampla inainte cu cel putin un an .De ce nu mi-ai sesizat problema la vremea respectiva cu un simplu telefon ? Cred ca era mult mai civilizat.

Asa ca ce vina am eu? Pentru un plic de 4 lei te balbai , jignesti , ameninti si te mascaresti in halul acesta.
Ce jignesti tu reprezinta toata viata mea , iar "raul" facut de mine este ca "am dat cu ulei pe boabele de porumb " , intr-un plic de 4 lei ... Cat crezi ca mai dureaza pana cand echilibram balanta ?

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de Alexandru Mihai » 22 Iun 2012, 12:11

BClaudiu scrie:
Dan Mitranescu scrie: Chiar daca scria pe ele ca sunt flotante si aromate si ulterior ai aflat ca miros a cauciuc ,te rog sa ma crezi ca baiatul tau nu le-a cumparat de la mine !
Neneneee, de la tine le-a luat, de la ghereta cu scari unde e vanzatoarea aia tigancoasa si fraierul ala de mesteca in mamaligile tale in camera de dincolo de la luat la misto pe baiat. ASi ai pe rafturi numai stifturi de la repara lumea pe acasa sau pe balta ca altfel nu merg.
Dar las ca ti-am zis ca teai pus cu mine..smechere..teau turnat destui ce tepe vinzi tu
apropo, eliberezi bon pt mamaligi? ca satiu ce sa torn la control sa te sature
Ofer gratis meditatii...Gramatica, Limba Romana, Cum Sa Te Comporti In Societate...etc.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de gogu steriade » 22 Iun 2012, 14:31

BClaudiu scrie:
Dan Mitranescu scrie: Chiar daca scria pe ele ca sunt flotante si aromate si ulterior ai aflat ca miros a cauciuc ,te rog sa ma crezi ca baiatul tau nu le-a cumparat de la mine !
Neneneee, de la tine le-a luat, de la ghereta cu scari unde e vanzatoarea aia tigancoasa si fraierul ala de mesteca in mamaligile tale in camera de dincolo de la luat la misto pe baiat. ASi ai pe rafturi numai stifturi de la repara lumea pe acasa sau pe balta ca altfel nu merg.
Dar las ca ti-am zis ca teai pus cu mine..smechere..teau turnat destui ce tepe vinzi tu
apropo, eliberezi bon pt mamaligi? ca satiu ce sa torn la control sa te sature
Mie mia spus cineva ca esti un kurist notoriu :-$ si ca pa nevastata o lucreaza uni la posta in fiecare seara <:-P si ca da fapt pe fiu-tu la nascut pe kur si daia are probleme cu chestile uleioase ! :-? Sa sti ca te-au turnat niste prieteni ! :-w da stai fara grija ca eu nu cred asa ceva ;) , ca tu esti un domn ! :^O

psss
bine ai venit minune in calea mea! :x va iubesc pa toti scandalagi si bulangi care imi da sensu vieti ! >:D<
Va pup iu oll ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de Desideiu Bogdan » 22 Iun 2012, 22:46

BClaudiu scrie: eu stiam ca voi moldovenii va s=ugeti pukla unui altuia din plictiseala. E adevarat au ba? =)) =))
Moldovene..acu ai uitat daca e adevarat ori ba? ...ori ce-mi SUGErezi aici?

Avatar utilizator
nicuBi7014
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 19 Mar 2011, 18:11

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de nicuBi7014 » 23 Iun 2012, 00:29

este clar ca BClaudiu este un scandalagiu frustrat, nu-l bagati in seama, nu merita. are mari carente in comportament (pe langa cele de lb romana).
eu la ultima cumparatura facuta de la magazinul lui Dan Mitranescu, am intrebat cat ma costa transportul. mi s-a spus ca maxim 30 ron. cand a venit curierul mi-a spus ca transportul ma costa 49 ron (pe awb suma nu era lizibila). am platit si in secunda doi am trimis un pm lui Dan ca sa-i ceri lamuriri. am fost sunat imediat de catre sotia lui si mi-a spus ca este o greseala, costul transportului fiind cel convenit la telefon, in acest sens mi-a trimis pe e-mail si awb-ul cu care curierul a ridicat coletul. i-am multumit si am spus ca voi lua legatura cu cei de la fan curier; acestea se intamplau intr-o sambata. am trimis mail la fan curier, cerand explicatii. luni m-am trezit cu un telefon de la sotia lui Dan, care-mi spune ca a luat legatura cu cei de la Fan si curierul vine la mine sa-mi restituie cei 19 lei incasati in plus, deci, chiar daca nu a fost vina lor, nu s-au multumit sa-mi trimita awb-ul pe e-mail, s-au preocupat ca sa-mi primesc inapoi suma incasata in plus. tot respectul pt modul in care isi trateaza clientii!

P.S. eu cumpar de la Dan plumbi si picheti, uneori si vartejuri. toate produsele sunt de nota 10.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de gogu steriade » 23 Iun 2012, 00:33

BClaudiu scrie:gogule eu stiam ca voi moldovenii va s=ugeti pukla unui altuia din plictiseala. E adevarat au ba? =)) =))
nu bah coaie, asta era demul pa vremuri cand sa lupta baba novac cu turci :-B . acuma sa inventat niste bulangi dastia ca tine care are impresia ca e dastepti #-o si sa trage dan neamu lui Vlad Tepes ;) si dan acese da vampirism @-) ne suge moka da placere ! :x auzi, acuma fie vorba intre noi ca nu ne aude nimeni :)] , nu ti sa pare ca singuru tau defect ie acela ca respiri ? =(( sa moara Ceasca, daca nul compatimesc pa fitu cand vaz ce tata frant are ! #-o scri ca un dobioc si faci pa Rocky pa forum ~x( da daca aveai draqu minte dastula cat sati dai seama ca esti prost #-o te duceai direct la magazinu lu Mitranesco si i spuneai in fata alea pe care le scri.i ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PORUMB ARTIFICIAL FLOTANT HAKUYO

Mesaj de pharaoh » 23 Iun 2012, 12:50

BClaudiu scrie: mati jicnit si injurat degeaba, eu neinjurand sau jicnit pe nimeni.
Trecand peste greselile gramaticale elementare pe care le faci frecvent, mai esti si un mare mincinos spunand ca tu n-ai jignit pe nimeni. Ai aratat si ca ai un caracter de nimic si nici nu esti barbat. De la un rahat de porumb de 2 lei ai ajuns sa jignesti munca unui om si sa faci si amenintari. Ce fel de om face chestia asta? Bunica-mea are o vorba: "o panarama". Te descrie cel mai bine.
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”