PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de Vornicu » 06 Feb 2013, 10:34

Salutari tuturor ! Va pupa Vornicul ! **== Va rog sa nu va fie frica dar sa va placa sa impartasim impreuna franturi de amintiri ca-n vremurile bune . Bine ati venit ! ---<><

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de meo_mdc » 06 Feb 2013, 11:32

Bine v-am gasit jupane Vornic! Ce se petrece pe aici?
MLDD

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de Vornicu » 07 Feb 2013, 14:16

Ce sa se petreaca aici,meo_mdc ?! Schimbam informatii,impresii etc . Si ce mai doreste fiecare sa comunice :idea:

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de Vornicu » 07 Feb 2013, 14:22

Vorbeau niste oameni la tv zilele astea de nordul bucurestiului , ca seaca unele zone sau ,pe altele,ca le amenajeaza . Un articol care trateaza lacul straulesti : http://www.b365.ro/proiectul-magistrale ... 86543.html

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de caramba » 07 Feb 2013, 15:37

cunosc ceteva locuri frumoase departe de betoane lacul mogosoaia se intra prin chitila sa-u mogosoaia daca sti fosta livada eu pe acolo am invatat sa pescuiesc. la caras biban babusca rosioara crap ten salau cam astia ereau pesti sincer acum nu stiu ce mai este dar locurile au ramas frumoase si sint si citeva insule una mare si doua mai mici .daca vrei pentru mai multe detali iti pot lasa pe pm un nr de telfon

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de Vornicu » 08 Feb 2013, 23:37

Carramba,nu te lasa vornicu pe tine singur in chestiunea asta , mai ales ca asa e cum spui tu . Maine vin cu informatii noi ,tu stai cum am vorbit si se face , asculta la vornicu . La Mogosoaia nu stiu sigur dar la chitila am fost eu acum ceva ani si da ,e frumos . **==

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de meo_mdc » 08 Feb 2013, 23:46

Vad ca Vornicu nu lasa pe nimeni la greu ...
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de intef » 09 Feb 2013, 15:59

Ops!!! Mi s-a sters o postare cred.Oare de ce naibii?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de pharaoh » 09 Feb 2013, 16:17

Forumul a suportat niste lucrari de mentenanta si imbunatatire si s-a restaurat ultimul back-up, care din pacate nu a cuprins si postarille zilei de ieri. :(
Ne pare rau pentru neplacerile aparute.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de caramba » 09 Feb 2013, 19:08

@vornicu eu in chitila am stat pina la virsta de 22de ani si cunosc toate locurile de pescuit din chitila sint multe si frumoase chestia este sa se mai prinda si peste nu am mai pescuit de vreo 2 ani. cu serviciul tot in chitila sint asa ca nu ma despart de ea :x .mai sus am spus lacul mogosoia pentru ca primaria din mogosoia sa ocupat multa vreme de lacul din spatele livezi

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de meo_mdc » 10 Feb 2013, 13:07

Vestile despre Chitila nu sunt prea roz Caramba, uite o postare de pe un alt forum :

"Unde am ajuns oameni buni?
Am fost pe malul lacului de la chitila si am vazut peste 100 de jepcari, vreo 5 barci care intindeau plase, vreo 3
dezbracati cu halau prin apa. La un moment dat, uimit de peisaj m-am oprit langa un tip gen de varsta mea(23-25) care
dadea la japca, si-l intreb:- ce-i aici prietene? El: au dat drumu la apa si tot pestele e aici in groapa. Eu: si? El:
si toata lumea e pe el, da nu prea mai e d\ ala mare ca l-au luat altii de ieri...in timpul asta prinsese 3 carasi cat
pachetul de tigari, pe care-i arunca inapoi in balta. Eu l-am intrebat : da de ce arunci pestele inapoi in garla? El
zice c&r.....Eu, ii zic: da tu chiar crezi ca pestele asta mai are vreo sansa sa traiasca?? Nu vezi ca-i cu matele p\
afara? El: traieste, traieste ca-i caras.... Asta e rezistent...
Unde s-a ajuns oameni buni?? Chiar asa sa-si bata joc de peste? Daca dadea la japca de foame ziceam aia e.. N-are omu
ce manca. Da acolo erau oameni cu masini scumpe, lansete adevarate si pretentii de pescar.
Am vorbit cu un militian de la locala si mi-a zis: stim, dar nu avem ce face pt ca lacul va fi oricum secat....bla bla "
MLDD

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de Vornicu » 10 Feb 2013, 13:54

He,heee, nu va lasa Vornicu pe voi fara o poveste veche ,apropos de dat la peste de foame . Tot ce imi aduc aminte e ca eram undeva la munte , pana la cabana mai faceam vreo 2-3 ore pe traseu si pentru ca nu mai aveam rabdare atat (eram mai tanar pe atunci,mai repezit) am aruncat un fir cu carlig si pluta ,fara bat , am scos o mana de agri (cam cat ti)gara de lungi,de data asta) ,un pic de sare si hap ! Una dintre cele mai satioase mese ale mele ;)

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de meo_mdc » 10 Feb 2013, 14:01

Agri? Ceva gen boisteni? :-?
MLDD

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de Vornicu » 10 Feb 2013, 14:11

Meo_mdc , da,da,da ,exact . Din aceia mici , ii mai zice si scrofita prin unele parti . Ei sunt aceia ,da ! Un prieten care era cu mine ,mai milos asa , ma intreba ca daca inoata in stomac pentru ca eu ii "serveam" nemestecati . I-am zis eu ca nu-i lasa Vornicu pe ei sa inoate de capul lor prin stomac si a inteles si s-a mai linistit.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE,

Mesaj de meo_mdc » 10 Feb 2013, 14:16

:) si ce gust aveau ?
Fişiere ataşate
boistean.jpg
MLDD

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”