Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 02 Iul 2009, 17:26

Gogu spune totu pa fata ...ca la radio InfoErevan ala !

am fost la garla ...la peste ...nu era acasa ! :-??

mam gandit ,ca ce sa fac sa ma duc in alta parte ...daca pestii sa vorbesc si iar ma trage in piept ,consum gazu da pomana ! :-w

am ramas pa loc ,da mam dat mai aproape de apa poate prind totusi ceva ...am prins neshte apa la cizme da tot nu ie dajuns !

liniste ca pa marea neagra...siodata musca ...firara masa a draqu da tzntar prost ,ce ma bashicat nenorocitu ! X-(

cica pestii ie mai minconosi ca noi ,ca sa lauada ca fura din acu la pescar numa boilesuri dalea da 24 da noi dadeam numa la cocolosh da mamaliga cat gamalia da cribit ! >:)

bubulinka prinde o guvida ...care credeti ca sunteti mai pescari decat nevestilii voastre ,sa stiti ca vati maritat cu femei inteligente ! :x
cica, da ba cantaru sa vedem cat are guvida ! @-) ...pai io nu mai umblu vere cu cantaru dupa mine ca am obzervat ca mereu pestii necantariti ie mai mari decat aia cantariti ,sanabunesc 100% daca nu-i-asha ! ;)

vine unu ,frate da simie la ce dai tu ca la mine nu trage deloc !...ma uit lung la el ,beat nu e ca nare nasu rosu , mishto nu face ca tremura da cand o zarise pa femeia mea...cea ceva nu e in regula da sa fie la el ,daca crede ca io am prins mai bine inseamna ca mi sa recunoaste valoare ! >:D< si dau sai dau neste mamliga ,da asta zice ,sefu da mi si mie la ce dai matale ,adica o scula de-aia ,o lanseta ,o undita ca io nam ! <:-P :-B atunci mam facut tzigan in ceru gurii si iam zis :ba baiatule L-) ,sculile da pescuit si femeia nu sa da cu imprumut mancatziash ,ca ie lumea plina da nepriceputi si ashtia strica si ce nu sa strica niciodata ! (:|
asta ca stai mai nene ca io ma pricep,bla ,bla ,bla iam taiato scurt ,intelectual : BA ! pa balta e doua feluri de pescari...aia destepti care nu spun ce stiu ,si aia prosti care nu stiu ce spun ! nu tie clar ca ios filozaoF ?! :-B ;)

dupa cea plecat ala cu sculele ,iar nam prins nimic da da fapt am prins vreo 2 ploi da vara da astea nu sa pune la palmares ! :D
in conclozie am prins canci ca da obicei siam ajuns la idea ca cand nu se prinde peste ,io am impresia ca pestii e mai inteligenti ca noi si doar fac pe prostii la timpu potrivit ! ca de sarit sa faca poze sarea mai ceva ca duduia Udrea cand sarea pa cal ,ca vorba aia cand mai apuca ia sa tina intre picioare asa scula da armasar ! <:-P

si cum stateam io asa ca ganditoru cela ma stafulgera idea ca sa beau ceva ca desii nu e bine sa beti pa balta (alcoolul face nasul rosu, ochii vineti, ficatul cenusiu, noptile albe si zilele negre) cica atunci trage crapu ! #-o e falsi...atunci trage la somn ! :"> ...si pa somn lam prins ! :D ...cateva ore bune ! ;;) si mam dus acasa foarte odihnit da-tata reflecsi si cugeturi ceam avut in ziua aia ! siam zis sa va marturisesc si voua cele ce le mai aud vad si miros io cu mintea mea extrasenzoriana pa balta ! >:D<

va pupa tata ...pa portofel ! ca ie criza !
lov you , pup you all ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de timer » 02 Iul 2009, 19:02

Gogule,imi placura reflectiile tale filozofice ,dar am unele rezerve..Bunaoara,cand o iei pe doamna la pescuit,tre sa faci in asa fel ,incat sa se simta protejata protejatelor,craiasa lacurilor si regina baltilor..Adica,la trei bip-uri ,tu,cu sarmul care te caracterizeaza ,sa-i indeplinesti orice dorinta..Ba o cafeluta aburinda la tavita,ba o bere la gheata,adica tot tacamul,ma-ntelegi tu...Si nu te ofusca dac' o inteapa frun tzantzar,c-atunci dragostea-i mai mare -n cort..Nici cu Autan-ul n-o mai potolesti,asculta-ma pe mine ... :O PS/Sa-i descalcesti si firu' ,cand se-ncurca... :-??

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 04 Iul 2009, 11:17

timer scrie: PS/Sa-i descalcesti si firu' ,cand se-ncurca... :-??
bre are fire multe si ie toate cretze si cand mapuc sa lucrez la ele si pa langa ele imi iese sufletu din mine ca e mult da munca mancatiash ! ~x(
...si ca sa citrez pa unu batran ...daca femile era bune...si Dumnezeu avea una !!! ;) >:) numa io cand am zis ca sami cat fericirea siam luat una bucata bubulika ,am inteles care iera fericirea...da iera prea tarziu ! ;;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de tavimai » 04 Iul 2009, 22:49

Vii tu Gogu de la vale
incarcat cu doze goale ?
Ne servesti cate-o chiftea,
Punand zelos piper pe ea ?
=))

Mergi la peste tu "pe roze"
Incarcat c-un "sac de doze"!
Si-ai venit dupa... "injectii",
De la garla cu... reflectii !?
=))

Fara "monstrul laudat",
Esti nitel "impachetat",
Tot umbland "pe trei carari"
Ne servesti si ...cugetari ?
=))

Vazand ca-n tolba peste nu-i
Venisi sa ne intepi c-un cui,
Si vrei sa vezi de noi muscam,
La toate astea si ...latram ?
=))

Eu iti zic sa pescuiesti,
De-aci-nainte sa ne tot servesti,
Sa stam pe burta si pe spate,
De la din astea ,...cugetate !

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de tavimai » 04 Iul 2009, 22:58

gogu steriade scrie:
timer scrie: PS/Sa-i descalcesti si firu' ,cand se-ncurca... :-??
bre are fire multe si ie toate cretze si cand mapuc sa lucrez la ele si pa langa ele imi iese sufletu din mine ca e mult da munca mancatiash ! ~x(
...si ca sa citrez pa unu batran ...daca femile era bune...si Dumnezeu avea una !!! ;) >:) numa io cand am zis ca sami cat fericirea siam luat una bucata bubulika ,am inteles care iera fericirea...da iera prea tarziu ! ;;)
Hai nu mai fa atata "haz de necaz" ca toti ne-am tufut fericirea la vremea noastra !Macar tu te-ai ales cu ditamai super bukatika !Se si vede fericirea din ochii tai in poza de la avatar !La pescuit in cort ,oricat de mare ar fi el, e mai usor de gasit o asa avere ! =)) =)) =))

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de tavimai » 04 Iul 2009, 23:03

AAAA! Si era sa uit !Acum am reusit sa inteleg de unde se trage aia cu "burtos si cocosat". :!! Nu esti nici burtos de bere si nici cocosat de munca ca am vazut cu totii "esplicatia" ,vazand poza !Mersi pentru "lamuririle" foto ! =)) =)) =))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 05 Iul 2009, 10:37

daci iar din nou am prins canci ,deci iar am mediat eu cu mine ca da obicei...femeia ie ca bicicleta...daca nai camera ,mergi pa langa ! ~x( ...da cu cortu no merge ? :-? :x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 06 Iul 2009, 17:36

cica unu cu inspiratie multa la bac scrie : femeia este un animal care traieste pe langa casa omului si se hraneste cu zilele lui. :-B ...si cat paci sa pice la examen ,da ia corectat lucrarea unu divortat si ia dat 10 ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de tavimai » 06 Iul 2009, 18:12

gogu steriade scrie:cica unu cu inspiratie multa la bac scrie : femeia este un animal care traieste pe langa casa omului si se hraneste cu zilele lui. :-B ...si cat paci sa pice la examen ,da ia corectat lucrarea unu divortat si ia dat 10 ! ;)
Nu-s divortat da cred ca si io-l notam la fel ! =))...ca cel mai mult pretuiesc libertatea cei care nu o au ! =))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 07 Iul 2009, 17:14

mam luat dupa maneru la lanseta lu tata ca zice pa el ,make lov not war :x ...si mam casatoritara...mam scos ! ;) ...acuma am acasa si love si war ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de tavimai » 07 Iul 2009, 19:30

gogu steriade scrie:mam luat dupa maneru la lanseta lu tata ca zice pa el ,make lov not war :x ...si mam casatoritara...mam scos ! ;) ...acuma am acasa si love si war ! :-B
Ai di tati -esti fericit !Da cu...pestele cum stai ? :))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 08 Iul 2009, 10:09

tavimai scrie:.Da cu...pestele cum stai ? :))
cu pestele stau bine, io sunt pestele ei ;) si evidamente io sunt shi unicu clietu ! ~x(
pss.
am fost la garla ...si lam lovit ;;)
Fişiere ataşate
gogu.JPG
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de timer » 08 Iul 2009, 10:36

gogu steriade scrie:
tavimai scrie:.Da cu...pestele cum stai ? :))
cu pestele stau bine, io sunt pestele ei ;) si evidamente io sunt shi unicu clietu ! ~x(
pss.
am fost la garla ...si lam lovit ;;)
Bre,Gogule,cu ce-l lovisi,d-arata asa? Cu asta?
http://www.svetmafie.szm.sk/load_maf/lupara.gif
Sau cu asta?
http://www.iqads.ro/pictures/pozebreak/ ... a_mare.jpg
Si ai grija cum il cureti,sa mai ramana ceva din el,ca te frige Bubulina..Haide ,sa-ti dau un hint:
http://www.liveleak.com/view?i=0cb_1228877062

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de gogu steriade » 08 Iul 2009, 10:48

vericule ,io lupara daia nam si sa morio ca cum stateam asa si nu tragea nimic bubulinka a zis ca ea face o baie si sa aruncat un pic in apa , da sa aruncat toata :-w si la prins pa avatu ala dedebust ~x( si daia am zis ca lam lovit :O ...am zis sa fiu cavaler si sa iau greseala asupra mea ! mantelegi ! ;) :x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Reflecsi shi cugeturi da la garla adunate :

Mesaj de timer » 08 Iul 2009, 12:05

gogu steriade scrie:vericule ,io lupara daia nam si sa morio ca cum stateam asa si nu tragea nimic bubulinka a zis ca ea face o baie si sa aruncat un pic in apa , da sa aruncat toata :-w si la prins pa avatu ala dedebust ~x( si daia am zis ca lam lovit :O ...am zis sa fiu cavaler si sa iau greseala asupra mea ! mantelegi ! ;) :x
Gogule,pupa-ti-as mustata ta pe oala,io te-nteleg,asa tre sa fie barbatu' de casa,sa ia asupra lui totu',precum don Ouijote,cavaler de cavaler.. Dulcineea etc..Nobless oblige...Mah,da ce gogosari avu Bubulinka,de lua aeru' avatului,ca parc' exploda bomba la Nagasaki...Ptiu,reace! @-)

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”