INTREBARE

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
sergiu76
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mar 2012, 20:52

INTREBARE

Mesaj de sergiu76 » 22 Mar 2012, 11:58

deoarece sunt nou pe acest forum,vreau sa va intreb urmatoarea chestie.....cineva imi cere sa-i fac transferul de bani pe un anumit produus si apoi mi-l livreaza.Se practica asa ceva?

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de Costi P » 22 Mar 2012, 12:03

sergiu76 scrie:deoarece sunt nou pe acest forum,vreau sa va intreb urmatoarea chestie.....cineva imi cere sa-i fac transferul de bani pe un anumit produus si apoi mi-l livreaza.Se practica asa ceva?
tu vrei sa faci asa ceva ?....crezi ca e corect ?
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de vioril » 22 Mar 2012, 12:05

si tu chiar ai timp sa crezi asa ceva ? sa-l trimita prin curier cu plata ramburs , iar curierul pana nu-i dai bani nu-ti va da coletul . de precizat ca cel ce trimite pachetul sa mentioneze la curier ca tu sa-l poti deschide ,ca nu cumva in pachet sa fie niste pietre sau niste tevi de pvc .

Avatar utilizator
Rolly89
senior
senior
Mesaje: 239
Membru din: 19 Feb 2012, 22:22

Re: INTREBARE

Mesaj de Rolly89 » 22 Mar 2012, 12:08

salut, sincer nu prea cred ca practica chestii de genul asta, eu personal cand am trimis ceva, am trimis cu plata ramburs nici decum plata in avans, acuma... alegerea iti apartine, dar eu personal nu as da bani in avans.
Stima!

Avatar utilizator
yo_yon
Veteran
Veteran
Mesaje: 632
Membru din: 04 Mai 2008, 09:53

Re: INTREBARE

Mesaj de yo_yon » 22 Mar 2012, 12:11

Asta inseamna sa platesti inainte , ca la curve , deci poti sa-ti iei tzeapa !! Dar tot la fel poti sa-ti iei tzeapa si cu ramburs !! Totul se bazeaza pe incredere , dar eu unul oricum n-as face asa ceva , sa platesc in avans si sa bag banii prin conturile cuiva !!
Faci cum crezi de cuviinta !! :)) :)) :)) :)) :))

Avatar utilizator
sergiu76
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mar 2012, 20:52

Re: INTREBARE

Mesaj de sergiu76 » 22 Mar 2012, 12:13

nu eu fac asa ceva...am vrut sa cumpar ceva de pe acest forum si domnul respectiv,printr-un mp mi-a cerut acest lucru.....de aceea intreb.Sper ca nu se supara nimeni.

Avatar utilizator
sergiu76
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mar 2012, 20:52

Re: INTREBARE

Mesaj de sergiu76 » 22 Mar 2012, 12:16

yo_yon scrie:Asta inseamna sa platesti inainte , ca la curve , deci poti sa-ti iei tzeapa !! Dar tot la fel poti sa-ti iei tzeapa si cu ramburs !! Totul se bazeaza pe incredere , dar eu unul oricum n-as face asa ceva , sa platesc in avans si sa bag banii prin conturile cuiva !!
Faci cum crezi de cuviinta !! :)) :)) :)) :)) :))
nu am de gand s afac asa ceva...nici la curve nu platesc inainte.....

Avatar utilizator
sorinb
Partener
Partener
Mesaje: 2318
Membru din: 02 Sep 2008, 21:39
Localitate: sibiu

Re: INTREBARE

Mesaj de sorinb » 22 Mar 2012, 13:58

Mai bine ceri niste informatii despre persoana care vinde, poate au mai cumparat si altii de la el...
Daca e de incredere, e ok, se mai scutesc niste bani la transport...
Numa' bine si fir intins!

Avatar utilizator
crazycrap
senior
senior
Mesaje: 270
Membru din: 04 Iun 2011, 01:25
Localitate: turda.cluj
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de crazycrap » 22 Mar 2012, 19:24

vioril scrie:si tu chiar ai timp sa crezi asa ceva ? sa-l trimita prin curier cu plata ramburs , iar curierul pana nu-i dai bani nu-ti va da coletul . de precizat ca cel ce trimite pachetul sa mentioneze la curier ca tu sa-l poti deschide ,ca nu cumva in pachet sa fie niste pietre sau niste tevi de pvc .
salut!
recomandarea lui ''vioril'' ti o dau si eu...
daca ajungi sa cumperi de 2-3 ori de la acelasi om atunci se mai schimba datele problemei...
stima!

Avatar utilizator
odoctee
Veteran
Veteran
Mesaje: 1567
Membru din: 13 Iun 2010, 23:20
Localitate: Tulcea

Re: INTREBARE

Mesaj de odoctee » 22 Mar 2012, 19:34

sergiu76 scrie:nu eu fac asa ceva...am vrut sa cumpar ceva de pe acest forum si domnul respectiv,printr-un mp mi-a cerut acest lucru.....de aceea intreb.Sper ca nu se supara nimeni.
despre cine este vorba?
userul ma refer...
CARP HUNTERS TEAM

Avatar utilizator
peter76
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 10 Feb 2011, 20:53

Re: INTREBARE

Mesaj de peter76 » 24 Mar 2012, 00:03

Am cumparat de multe ori cu plata in avans : de obicei de pe un alt site, dar si de pe infopescar : nu "mi-am luat-o" niciodata ... inca. Mai degraba am primit marfa proasta cand am platit in sistem ramburs.
Daca cunosti cat de cat persoana ( tu in mod direct sau prin altii ), e o varianta buna, pentru ca mai faci economie la cheltuielile de livrare ( rambursul ).
Daca vrea plata in avans, nu inseamna neaparat ca vrea sa te tepuiasca.
O convorbire telefonica cu persoana in cauza ajuta in mare masura : reusesti sa iti dai seama cu cine ai de a face.
In rest, depinde cat de dispus esti sa iti asumi riscuri.

Avatar utilizator
ZSOLT DEZSI
senior
senior
Mesaje: 313
Membru din: 25 Feb 2012, 17:12

Re: INTREBARE

Mesaj de ZSOLT DEZSI » 01 Apr 2012, 08:26

Nu,nu se face asa ceva!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de Allen Besnovich » 21 Apr 2012, 15:43

In general nu se practica asa ceva..pentru ca dupa ce trimiti banii, persoana poate sa te ignore.
Pot sa spun despre userul " damialina07 " ca este corect, si puteti avea incredere la orice tranzactie.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: INTREBARE

Mesaj de jirosmarius » 23 Mai 2013, 00:02

fratilor eu am trimis produsele inainte de a mi trimite banii pt fi omul multumit am pus banii n cont inainte si nu am avut probleme,nu am auzit inca sa fie pr de genul pe acest site..ne cam cunoastem toti si stim cum stam..eu zic sa te uite la parerile oamenilor si te vei convinge...

Avatar utilizator
neverback
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 29 Iul 2011, 14:25
Localitate: cluj napoca

Re: INTREBARE

Mesaj de neverback » 08 Iun 2013, 21:30

jirosmarius scrie:fratilor eu am trimis produsele inainte de a mi trimite banii pt fi omul multumit am pus banii n cont inainte si nu am avut probleme,nu am auzit inca sa fie pr de genul pe acest site..ne cam cunoastem toti si stim cum stam..eu zic sa te uite la parerile oamenilor si te vei convinge...
da asa este si mie mi-a trimis si am trimis banii dupa :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”