Magazinul din Ghencea

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Magazinul din Ghencea

Mesaj de eugenf » 15 Mar 2014, 20:06

Magazinul din Ghencea (ala care are si site) este un magazin unde cumparatorii sunt tepuiti. Am cumparat 2 cutii cu rame negre si cand le-am desfacut, la Dunare, am constatat ca intr-una erau 3 rame + una... amarata, iar in cealalta erau 9 rame asta la pretul de 5 lei cutia. Nu este prima oara cand mi-o iau cu astia dar este cu siguranta ultima.
Bucuresti

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Magazinul din Ghencea

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Mar 2014, 22:47

Eugen,nu cred ca a fost cu intentie deoarece afacerea este de familie.
Mergi acolo si spune-le cum sta treaba si cu siguranta se rezolva.
Cred ca si ei le cumpara din alta parte si nu sta sa numere ramele din fiecare cutie,zic si eu....

Avatar utilizator
eugenf
Veteran
Veteran
Mesaje: 737
Membru din: 25 Ian 2012, 18:54
Localitate: Bucuresti

Re: Magazinul din Ghencea

Mesaj de eugenf » 16 Mar 2014, 08:09

Salutare Madalin. Flacaii le cumpara din Tulcea de la Iulian (are magazin la rond) cu ... lei/Kg + transport prin maxitaxi (microbuz ) pana la Obor. Nu are rost sa-ti spun care este pretul de achizitie + transport. Iti pot spune, in schimb ca adaosul lor comercial este de 400%. Tot de acolo cumpara si tiparii la pretul de ... si ii vand cu 3 lei/buc (le ceri tipari mari si ei iti pun in bidon cat tigarea Carpati fara filtru). Probabil, daca ai cere tipari mici, ar pune dintre cei mai mari. Nu am nicio treaba cu asta, dar la pretul asta sa mai si furi... mi se pare de tot kktul. Nu este prima oara. De ce Baboieru' sau ala de pe Luica (la 200m de intersectia cu Giurgiului) sunt corecti? Adica sa mai pierd timpul sa ma duc la magazin si sa ma milogesc sa... Pentru ce? Le-am mai atras atentia o data si... procedeaza in continuare la fel. Tu spui ca este afacere de familie. Eu spun ca este o nesimtire de familie. Acelasi lucru, ca si cu ramele negre, se intampla si cu viermusii, ramele rosii, tiparii, coropisnitele etc. Cred ca intr-o zi, in care voi fi mai indispus, o sa le trimit cateva controale adevarate sa le iasa pe nas hotia asta de familie.
Bucuresti

Avatar utilizator
lobello13
Veteran
Veteran
Mesaje: 546
Membru din: 14 Feb 2012, 14:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazinul din Ghencea

Mesaj de lobello13 » 18 Mar 2014, 11:56

eugenf scrie:Salutare Madalin. Flacaii le cumpara din Tulcea de la Iulian (are magazin la rond) cu ... lei/Kg + transport prin maxitaxi (microbuz ) pana la Obor. Nu are rost sa-ti spun care este pretul de achizitie + transport. Iti pot spune, in schimb ca adaosul lor comercial este de 400%. Tot de acolo cumpara si tiparii la pretul de ... si ii vand cu 3 lei/buc (le ceri tipari mari si ei iti pun in bidon cat tigarea Carpati fara filtru). Probabil, daca ai cere tipari mici, ar pune dintre cei mai mari. Nu am nicio treaba cu asta, dar la pretul asta sa mai si furi... mi se pare de tot kktul. Nu este prima oara. De ce Baboieru' sau ala de pe Luica (la 200m de intersectia cu Giurgiului) sunt corecti? Adica sa mai pierd timpul sa ma duc la magazin si sa ma milogesc sa... Pentru ce? Le-am mai atras atentia o data si... procedeaza in continuare la fel. Tu spui ca este afacere de familie. Eu spun ca este o nesimtire de familie. Acelasi lucru, ca si cu ramele negre, se intampla si cu viermusii, ramele rosii, tiparii, coropisnitele etc. Cred ca intr-o zi, in care voi fi mai indispus, o sa le trimit cateva controale adevarate sa le iasa pe nas hotia asta de familie.
Inainte sa ti citesc postarea asta, chiar vroiam sa ti recomand magazinul lui Baboieru.
Toate cele bune!

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”