Oare e TEAPA sau omul nu stie

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de LARY » 13 Noi 2009, 01:49

Va salut domnilor si va invit sa va dati cu parerea si dumneavoastra la aceasta problema.
Am vandut doua lansete si sunt acuzat de teapa, omul zice ca lam intepat ca lansetele nu sunt de dunare si sunt se spinning.
Eu acum nu contest faptul asta ca nu le stiu pe toate da parerea mea e ca iam dat doua lansete care sunt recomandate pentru pescuit pe apa curgatoare (DUNARE)
Acum daca nu am stiut eu si omul are dreptate ca lam intepai cu lansetele am sa rezolv problema asta urgent.

iata si o poza si detali despre lanseta cu pricina (omul zice ca e de spinning)

Lanseta din fibra de sticla plina de culoare albastru transparent cu mufare pe spigot metalic.
Maner din EVA de culoare albastra.
Actiune : 100-250 gr.
Inele : 6.
Greutate : 700gr.
Lungime transport : 138 cm.
Lungime totala : 2,70 m.
http://infopescar.tv/forum/vanzari/vand ... t3355.html
Fişiere ataşate
showimage[1].jpg
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de LARY » 13 Noi 2009, 03:12

Iata PM-ul care la trimis. sa sucarit si din alt motiv care nu are legatura cu asta (nu iam mai vandut si alte produse care leam avut la vanzare, nu am vrut sa ma mai complic cu oameni dastea........)

CITAT DIN PM
P.S. Se intalneste munte cu munte dar mai om cu om sa ai mare grija si sa te fereasca doamne doamne de intalnirea cu mine mi-ai mai dat o mica teapa si cu betzele alea care ai zis ca-s de dunare si ele is de spin asa ca sa nu uiti ca am adresa ta si datele si s-ar putea sa-ti fac o mica surpriza cum mi-ai facut si tu mie>:)
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de cosmake » 13 Noi 2009, 04:21

cunosc foarte bine lansetele cu pricina
sint din fibra plina si sint niste bete ideale pentru dunare
problema este probabil pretul pentru ca exista unele copii fidele la in jur de 35 lei

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de Qnyx » 13 Noi 2009, 07:39

Tipul ala de lansete cred ca ii au majoritatea din Harsova (cei care pescuiesc pe malul Dunarii); pescarii de acolo folosesc lansetele astea la pescuit la somn (daca va vine sa credeti asa ceva).

Din punctul meu de vedere in rubrica de vanzari totul este cat se poate de transparent:
Doua lansete din fibra plina.
-Lungime 2.70 metri.
-Tronsoane 2 bucati.
-Actiune 100/250 gr.
-Greutate 700 gr.

Doua mulinete Sert SYMBOL 703

Lansetele au fost folosite o data (pe balta) 4/5 lansari de test.
Mulinetele au doua partide de pescuit.

PRET 300 LEI.
Nemultumiri consider ca ar fi trebuit sa apara daca exista vreo neconcordanta dintre ceea ce era specificat in topicul de vanzari si produsul propriu zis. Exemplu: daca lansetele aveau actiune 10-20 gr in loc de 100/250 gr. Repet, eu nu vad nici o neconcordanta aici !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de gor965 » 13 Noi 2009, 08:37

Betele de Dunare nu sunt specifice ,adica nu sunt toate la fel si nu e facuta o clasa separata ptr. ele . Sunt fie de spining fie de casting in functie de cum si la ce specie pescuim. Betele in cauza SUNT bete ptr. Dunare si nicidecum de spining usor ...de fapt am impresia ca al nostru cumparator nu are habar cum este definit spiningul ca tehnica de pescuit . Cand va merge la pescuit pe Dunare si le va folosii , isi va da singur seama cum stau lucrurile ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tunoI
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 01 Mar 2009, 02:10
Localitate: Oravita-Resita

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de tunoI » 13 Noi 2009, 09:26

Si ia mai zi in continuare ce ai facut daca ai barbatie in tine ca daca nu am toate PM, pai tu ce ai fi facut in locu meu cand te minte unu cu nerusinare si te intreb sigur le-ai pus deci sa mai astept nu sau sa ma mai duc pe la posta sa vad?
Apropo de betzle ti-am zis a fost o mica teapa ca le luam din piata si le luam daca voiam de 3m la 30 de lei in fine nu asta m-a deranjat cel mai mult zi tu ce ai facut cu guritza ta

Avatar utilizator
tunoI
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 01 Mar 2009, 02:10
Localitate: Oravita-Resita

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de tunoI » 13 Noi 2009, 09:44

@gor965
Stimabile sa-ti trimit o pozna cu ce scrie pe betze sau scrie aia asa la misto?
Dar nu asta e intradevar problema cea mai spinoasa in toata afacerea asta de asta s-a agatat asa in trecere pana la urma o sa intelegi despre ce e vb cand o sa postez toate PM dar i-am dat omului o sansa sa recunoasca el cu gura lui ce a facut si daca la oricare din noi ii convenea situatia.

Avatar utilizator
tunoI
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 01 Mar 2009, 02:10
Localitate: Oravita-Resita

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de tunoI » 13 Noi 2009, 09:50

@cosmake
Docmai cand le-am primit am vrut sa vad cum sunt cum se imbina si tocmai a iesit din partea de sus chestia metalica care se imbina dar nu mi-am facut nici o grija picatura poxipol exista deci ce pot fi?
Dar i-ti mai repet si tie nu de asta m-am suparat eu si nu asta e esenta discutiei.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de gor965 » 13 Noi 2009, 12:12

tunoI scrie:@gor965
Stimabile sa-ti trimit o pozna cu ce scrie pe betze sau scrie aia asa la misto?
Dar nu asta e intradevar problema cea mai spinoasa in toata afacerea asta de asta s-a agatat asa in trecere pana la urma o sa intelegi despre ce e vb cand o sa postez toate PM dar i-am dat omului o sansa sa recunoasca el cu gura lui ce a facut si daca la oricare din noi ii convenea situatia.
Stimabile ,n-ai citit cu atentie raspunsul meu !...nu exista bete pe care sa scrie Ptr. Dunare producatorii clasificandu-le in functie de stilurile de pescuit (surf ,fly ,spin ,cast ,etc. ) . In general la noi se identifica termenul de spining cu pescuitul stiucii la lingurita ,si de aici o groaza de confuzii ...printre care si cea de fata ! Eu unul va asigur ca lanseta aia face fata la Dunare... in orice conditii ati folosi-o ...sau ma rog ,daca datele tehnice corespund realitatii !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de zfcristian » 13 Noi 2009, 15:25

Daca el crede ca o lanseta de fibra plina de 700 de grame este o lanseta de spining inseamna ca nu a pus in viata lui mana pe asa ceva.
Gandeste-te ca o sa mai ai si mulineta plus fir , cam cate aruncari crezi ca poti face cu un asa ansamblu inainte sa ramai tapan de maini :D ?!?!?!?
Eu cred ca altceva il nemultumeste dar nu are curaj sa recunoasca .
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
tunoI
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 01 Mar 2009, 02:10
Localitate: Oravita-Resita

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de tunoI » 13 Noi 2009, 16:47

@zfcristian
Ii mai dau o zi sa va spuna ce ma nemultumeste dupa care o sa postez TOATE MP ca sa vedeti ce fel de om e.
Si nu ma mai repet asta e cea mai mica nemultumire vis a vis de betzele astea.

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de LARY » 13 Noi 2009, 18:20

Deocamdata sunt la munca si nu prea am tinp sa postez.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de LARY » 13 Noi 2009, 20:08

Eu recunosc ca nu sunt usa de biserisa da nu team intepat cu nimic :O
Recunosc ca team incurcat cu o alta treaba, mai exact o sa explic pe scurt.
Am vorbit cu tine prin pm (dupa ce team vandut lansetele la vreo 10 zile aproximativ) despre cele 3 mulinete (attack 6500) pe care leam avut la vanzare.
Team promis ca ti-le vand tie, team mintit ca leam pus la posta da defapt eu nu leam pus, TE INTREBI DECE????? :-??
Ai mai vrut de la mine bolognesea (LANSETA LUNGA cum ii zici tu =)) =)) ) am zis ca vorbim despre ia, da nu am mai dat nici un semn, TE INTREBI DECE?????? :O :O
Pei dece crezi tu ca nu iti mai vand nimic tie? nu esti curios?

Frate una si cu una fac doua eu nu team ars cu nimic nu am nici o datorie fata de tine cu lansetele consider ca nu tean intepat si te vei convinge singur de lucrul asta.
Acum mai te superi cu un lucru vad, tu zici ca iti loai aceleasi lansete de 3m la 30 de lei.
Eu am negociat cu tine pe doua lansete (de 50 lei buc noi) si doua mulinete sert (120 lei buc noi in magazin) le aveam la 220 de lei tu miai oferit 150 de lei si pina la urma am cazut la pace si am batut palma la 170 lei
cu tot cu transport.
EU FIND BAIAT BUN MIAN PERMIS SA TILE DAU MAI IEFTIN FARA SA TE ANUNT.
Nu leam pus cu 170 de lei cum nea fost vorba, tileam trimes cu 150 de lei dintre care am platit 18 lei transportul.
Acum care sunt nemultumirile tale, astept raspuns si intrebari daca ai.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de LARY » 13 Noi 2009, 20:56

tunoI scrie:@cosmake
Docmai cand le-am primit am vrut sa vad cum sunt cum se imbina si tocmai a iesit din partea de sus chestia metalica care se imbina dar nu mi-am facut nici o grija picatura poxipol exista deci ce pot fi?
Dar i-ti mai repet si tie nu de asta m-am suparat eu si nu asta e esenta discutiei.
Lansetele au fost controlate de mine nu aveau nici un defect, nu sa prins niciun peste cu ele au fost doar testate pe o balta.
Daca a iesit spigotul metalic de la ea ini pare rau si te rog pune poze cu el scos linga lanseta sa vad si eu despre ce e vorba.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
tunoI
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 01 Mar 2009, 02:10
Localitate: Oravita-Resita

Re: Oare e TEAPA sau omul nu stie

Mesaj de tunoI » 14 Noi 2009, 15:04

Uitati si va mirati discutie pe MP

* Sterge mesaj
* Citare mesaj

Re: Vand lansete si mulinete pt dunare

Trimitere la: 13 Oct 2009, 07:11
Expeditor: LARY
Destinatar: tunoI

tunoI scrie:Ti le iau eu toate la 150 daca vrei suna-ma la 0722902639 0767599373 ca maine plec la peste
salTARE si fir intins


am sa te sun.

Na cu ce am gresit eu?Apropo sa vedeti ca minte intruna eu nu am vazut asa om.
P.S. Am sa revin si in legatura cu mulinetele ca sa deschid alt topic sa stim de cei care sa ne ferim sa nu mai asteptam ca idotii si care zice ca eu am gresit i-mi cer scuze si in fata lu oricare si nu am sa mai cumpar nimic decat din magazin datorita unor astfel de oameni cu toate ca mai sunt si oameni seriosi dar ca-n orice padure exista si uscaciuni si tre taiate.

Închis

Înapoi la “Feedback”