User romelian

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Închis
Avatar utilizator
CocaN
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 21 Apr 2010, 23:26
Localitate: Turda/Cluj
Contact:

User romelian

Mesaj de CocaN » 08 Feb 2012, 19:57

Cu scuzele de rigoare, dar cum pot fi asa oameni pe forum ?!
Fişiere ataşate
tepar.png

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: User romelian

Mesaj de bebe2011 » 08 Feb 2012, 20:27

=)) =)) =))

Avatar utilizator
crazycrap
senior
senior
Mesaje: 270
Membru din: 04 Iun 2011, 01:25
Localitate: turda.cluj
Contact:

Re: User romelian

Mesaj de crazycrap » 08 Feb 2012, 20:30

:)) :)) =)) =)) ...

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: User romelian

Mesaj de pharaoh » 08 Feb 2012, 20:33

A gresit omu`. A inteles invers, ca vrei 3 lansete din 2 buc. Se mai intampla.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
CocaN
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 21 Apr 2010, 23:26
Localitate: Turda/Cluj
Contact:

Re: User romelian

Mesaj de CocaN » 09 Feb 2012, 02:47

@pharaoh: Si daca ar fi cum zici tu, 3 lansete din 2 bucati ar fi 360 noi + garantie la domnu` Mitranescu :D

domnu` romelian mi-a dat un reply la intrebarea mea "de ce le da asa ieftine, ca sunt 200/buc in magazin"

"...Calul de capatat nu se cauta in gura...le-am primit cadou si este pret de criza". replyul domnului

Da`o`n colo de criza ca acuma nu stii cat fac 2-3 "scorbaciuri".

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: User romelian

Mesaj de darius123 » 09 Feb 2012, 21:18

Mai si scrie ca ,, doar'' :)) .A zis ca da lovitura vietii.

Avatar utilizator
romelian
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 01 Feb 2009, 00:30
Localitate: Arad
Contact:

Re: User romelian

Mesaj de romelian » 10 Feb 2012, 15:32

Se pare ca e nevoie de explicatii.
In primul rand nu sunt incantat de faptul ca domnul CocaN a expus aici o convorbire privata, fara a-mi da acordul, in al doilea rand a expus-o trunchiata, drept pentru care il rog sa expuna toate mesajele si mai ales complete.
Si acum sa ne lamurim. Am trei bete nefolosite, primite cadou, fara a mi le dori, care stau in garaj. Betele sunt aproape noi, le-am carat de 4 ori dupa mine, dar de folosit le-am folosit doar de trei, a patra oara nici nu au fost scoase din huse, pentru ca eu pescuiesc de trei ani cu alte bete. Am vazut anuntul domnului Cocan si i le-am oferit, cerand un pret care mi s-a parut mie potrivit. Sincer nu-mi era vital sa le vand, dar stau degeaba acolo.Referitor la "calul de dar", a fost raspunsul meu la intrebarea domnului CocaN daca betele au garantie, iar raspunsul complet suna asa:Nu au garantie, pentru ca nu le-am cumparat eu, le-am primit cadou de ziua mea, iar calul de dar, stii, nu se cauta de dinti.In schimb iti garantez ca nu au defecte ascunse, zgarieturi sau lovituri, sunt pastrate in husele originale tot timpul.". NU era sa-i cer lui fiu-meu factura si garantie pentru cadou.Asa ca scoaterea din context denatureaza faptele.Mai departe. la sesizarea domnului mai sus amintit cum ca betele ar valora 200 bucata, i-am raspuns:"Pretul e de criza, pentru ca ma pregatesc pentru noul sezon. Mai sunt in tratative cu cineva, asa ca as dori sa stiu daca le vrei ca sa stiu ce am de facut. Toate bune."Dumnealui mi-a postat un link, de la dl Dan Mitranescu, cu pretul acestui tip de bete, iar eu i-am raspuns:"Imi pare rau, nici nu aveam habar cat costa, ti-am zis ca le-am primit cadou. Am cerut asa un pret uitandu-ma la cum se vand alte bete pe forum. Spor la cumparare."
Asa ca nu i le-am bagat nimanui pe gat, nu am fortat sau santajat pe nimeni sa le cumpere, iar remarcile respectivului domn "cum pot fi astfel de oameni pe forum" precum si titlul pozei ,tepar.png, de asemenea si categorisirea respectivelor bete in categoria " scorbaciuri", fara a le vedea dumnealui cum arata, consider ca sunt nelalocul lor si nu-i fac cinste. Nu am pretentia la scuze, dar am dorit a interveni tocmai pentru a nu-mi fi patata imaginea. Subiect inchis.
Ca ichtiolog, ma intreb, oare cum se inmultesc sirenele? Au si ele sirenul lor?

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: User romelian

Mesaj de Qnyx » 11 Feb 2012, 01:38

Intr-adevar subiectul este suficient de pueril pentru a fi inchis.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Închis

Înapoi la “Feedback”