Userul catalinp

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
chinaman
Veteran
Veteran
Mesaje: 1370
Membru din: 18 Ian 2012, 17:02
Localitate: Bucuresti Ghencea
Contact:

Userul catalinp

Mesaj de chinaman » 03 Aug 2013, 20:17

Dl Catalin a binevoit sa cumpere si de la mine o mulineta Shimano Exage 3000 MRC (noua) la pretul de 250 ron+transport, ca dupa ce a ajuns mulineta la dansul sa imi zica ca de fapt nu o mai vrea deoarece a gasit una noua la pretul 320ron cu cutie si cu garantie ( de parca se ducea sa dea cu garantia la peste si avea nevoie si de cutie) :)) :)) :))
Nimic de reprosat, mi-a trimis banii pentru transport dus-intors dupa mai multe telefoane dar intre timp eu am pierdut 2 potentiali clienti la mulineta{doar faptul ca omul este foarte sucit si nu stie ce vrea!}!!!
Frate nu asa se fac afacerile aici(noi am avut afacerea asta pe un alt forum ....nu dau nume)adica ceri mulineta....omul iti explica despre ce este vorba ...si dupa o saptamana te sucesti si zici ca nu iti place mulineta,ca nu este ceea ce te asteptai tu sa fie...ca nu ar fi chiar noua nouta...pai frate la 100ron mulineta noua care in magazin costa 220ron ce vroiai sa fie?!!Sa vina si cu vreo 2kg de macro la pachet?!!
Oricum si prietenul meu Lary a pierdut vreo 2 sau 3 clienti din cauza nesigurantei domniei voastre!
Nu este frumos!
Nu as fi avut nici o obiectie daca nu as fi aflat ca si tovarusul meu de pescuit a facut afaceri cu aceeasi persoana cu care am "facut si eu" fara sa ma intrebe in prealabil!
Plus ca omul ti-a inapoiat banii inapoi in cont si dupa aceea a trebuit sa umble dupa mulineta prin Bucuresti cu vreo 3 mijloace de transport deoarece prietenul dvs caruia i-ati dat mulineta sa o returneze propietarului nu a avut nici un interes sa i-o duca personal...adica Lary a umblat de chiaun sa faca colet si sa o trimita prin posta ca dupa aceea sa o caute prin tot Bucurestiul!
Sper sa fim doar noi astia doi dezamagiti de felul in care faceti afacerile cu oamenii de pe aceste forumuri!!!
NIMENI NU E DESTUL DE INTELIGENT CA SA-L POATA CONVINGE PE UN PROST CA E PROST!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Userul catalinp

Mesaj de LARY » 03 Aug 2013, 22:04

Salutare, acum sa spun si eu cum s-a intamplat cu mulineta Cormoran pe care colegul nostru Catalinp a loat-o de la mine (A trimis-o si inapoi)
1. In data de 7-06-2013 (vineri) a oferit pe ea 100 de lei in topic-ul in care era la vanzare.
Dovada http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 23-15.html
2. Am sunat pe numarul de telefon pe care l-a lasat pe PM si am discutat cu dansul, mi-a zis ca vrea sa o foloseasca pe un FEEDER.
Eu find un baiat cu bun simt i-am explicat ca nu stiu pe ce fel de bat ar merge pentru ca e mare si grea si nu ar merge pe orice bat, doar poate pe unul robust greu de forta si doar la pescuitul pestilor de talie mare (crap, somn, etc)
3. Domnul Catalinp a zis ca o vrea, am stabilit ca luni (10-06-2013) sa ii pun mulineta la posta si dansul sa imi puna 105 lei in cont tot luni (10-06-2013)
Eu fiind un om de cuvant luni dimineata am fost cu mulineta la posta si am livrat-o exact cum stabilisem.
Prima problema la hot de hot ie frica =)) =))
Domnul Catalinp nu a binevoit ca luni sa-mi puna in cont cei 105 lei pe mulineta (respectiv transport)
Am sunat luni seara si mi-a explicat ca el a pus bani in cont dar ia pus de la BRD si poate nu sau livrat, ma sunat marti si mi-a explicat ca a intervenit o problema, ca la sunat de la banca si ca BRD-ul nu a putut livra banii si ca mi-a pus direct de la ING.
4. In fine, a ridicat mulineta a stat s-a stresat si si-a facut tupeu :-B .
Mi-a dat SMS (pe 13-06-2013) si a zis, citez ; Baiete vezi ca joci murdar, mulineta nu e NOUA.........
l-am sunat sa lamurim cazul si mia explicat ca a fost cu ia la anumiti baieti vanzatori de articole de pescuit si iau spus ca mulineta e folosita :-B :-B :-B :-?? :-?? si mi-a explicat ca el lucreaza unde lucreaza si ca nu vrea sa imi faca probleme =)) =))
Iam explicat ca nu a vazut apa dar ca nu e nici un fel de problema ii dau banii inapoi.
El fiind stresat si crezand ca nu ma tin de cuvant a trimis un prieten (din Bucuresti) sa-i dau banii, m-am intalnit cu prietenul lui si i-am returnat suma de 105 lei, a ramas sa imi trimita mulineta prin posta.
Acum probleme serioase cu recuperarea mulinetei
Domnul Catalinp nu a binevoit sa-mi returneze mulineta prin posta, doar el stie cum a facut sa ajunga mulineta din Oradea in Bucuresti la prietenul sau (le in SMS-ul care mi la trimis pe data de 13-06 mi-a zis ca luni sau marti ajunge in Bucuresti)
Eu a trebuit sa astept sa o recuperez pentru ca, ba nu am avut eu timp sa ma duc dupa ea, ba prietenul lui nu a putut din cauza serviciului, ba am fost plecat in concediu si asa mai departe.
In fine dupa aproximativ 40 de zile de asteptare (livrata cu posta pe 10-06-2013. recuperata dupa o alergatura de 2 ore prin Bucuresti pe 19-07-2013)
A trebuit sa ma deplasez din Unirii pana in Militari sa umblu printre stradute, prin gang prin spatele blocului sa o iau inapoi.
Eu nu ziceam nimic dar prietenul meu Chinamen astazi mi-a zis ca asta e cel care l-a plimbat si pe el cu mulineta si daca eu nu scriu despre om Chinamen nu scrie si poate si altii care or fi patit ceva cu dragul nostru coleg nu zice nimic poate cel pe care il va intepa data viitoare vei fi tu :(( :(( .
Voi puteti trage concluzii ce fel de om e, userul Catalinp in ochii mei e un om fara caracter :-$ :-$
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
chinaman
Veteran
Veteran
Mesaje: 1370
Membru din: 18 Ian 2012, 17:02
Localitate: Bucuresti Ghencea
Contact:

Re: Userul catalinp

Mesaj de chinaman » 03 Aug 2013, 22:22

LARY scrie:Salutare, acum sa spun si eu cum s-a intamplat cu mulineta Cormoran pe care colegul nostru Catalinp a loat-o de la mine (A trimis-o si inapoi)
1. In data de 7-06-2013 (vineri) a oferit pe ea 100 de lei in topic-ul in care era la vanzare.
Dovada http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 23-15.html
2. Am sunat pe numarul de telefon pe care l-a lasat pe PM si am discutat cu dansul, mi-a zis ca vrea sa o foloseasca pe un FEEDER.
Eu find un baiat cu bun simt i-am explicat ca nu stiu pe ce fel de bat ar merge pentru ca e mare si grea si nu ar merge pe orice bat, doar poate pe unul robust greu de forta si doar la pescuitul pestilor de talie mare (crap, somn, etc)
3. Domnul Catalinp a zis ca o vrea, am stabilit ca luni (10-06-2013) sa ii pun mulineta la posta si dansul sa imi puna 105 lei in cont tot luni (10-06-2013)
Eu fiind un om de cuvant luni dimineata am fost cu mulineta la posta si am livrat-o exact cum stabilisem.
Prima problema la hot de hot ie frica =)) =))
Domnul Catalinp nu a binevoit ca luni sa-mi puna in cont cei 105 lei pe mulineta (respectiv transport)
Am sunat luni seara si mi-a explicat ca el a pus bani in cont dar ia pus de la BRD si poate nu sau livrat, ma sunat marti si mi-a explicat ca a intervenit o problema, ca la sunat de la banca si ca BRD-ul nu a putut livra banii si ca mi-a pus direct de la ING.
4. In fine, a ridicat mulineta a stat s-a stresat si si-a facut tupeu :-B .
Mi-a dat SMS (pe 13-06-2013) si a zis, citez ; Baiete vezi ca joci murdar, mulineta nu e NOUA.........
l-am sunat sa lamurim cazul si mia explicat ca a fost cu ia la anumiti baieti vanzatori de articole de pescuit si iau spus ca mulineta e folosita :-B :-B :-B :-?? :-?? si mi-a explicat ca el lucreaza unde lucreaza si ca nu vrea sa imi faca probleme =)) =))
Iam explicat ca nu a vazut apa dar ca nu e nici un fel de problema ii dau banii inapoi.
El fiind stresat si crezand ca nu ma tin de cuvant a trimis un prieten (din Bucuresti) sa-i dau banii, m-am intalnit cu prietenul lui si i-am returnat suma de 105 lei, a ramas sa imi trimita mulineta prin posta.
Acum probleme serioase cu recuperarea mulinetei
Domnul Catalinp nu a binevoit sa-mi returneze mulineta prin posta, doar el stie cum a facut sa ajunga mulineta din Oradea in Bucuresti la prietenul sau (le in SMS-ul care mi la trimis pe data de 13-06 mi-a zis ca luni sau marti ajunge in Bucuresti)
Eu a trebuit sa astept sa o recuperez pentru ca, ba nu am avut eu timp sa ma duc dupa ea, ba prietenul lui nu a putut din cauza serviciului, ba am fost plecat in concediu si asa mai departe.
In fine dupa aproximativ 40 de zile de asteptare (livrata cu posta pe 10-06-2013. recuperata dupa o alergatura de 2 ore prin Bucuresti pe 19-07-2013)
A trebuit sa ma deplasez din Unirii pana in Militari sa umblu printre stradute, prin gang prin spatele blocului sa o iau inapoi.
Eu nu ziceam nimic dar prietenul meu Chinamen astazi mi-a zis ca asta e cel care l-a plimbat si pe el cu mulineta si daca eu nu scriu despre om Chinamen nu scrie si poate si altii care or fi patit ceva cu dragul nostru coleg nu zice nimic poate cel pe care il va intepa data viitoare vei fi tu :(( :(( .
Voi puteti trage concluzii ce fel de om e, userul Catalinp in ochii mei e un om fara caracter :-$ :-$
Aceeasi impresie mi-a lasat-o si mie!!!!
NIMENI NU E DESTUL DE INTELIGENT CA SA-L POATA CONVINGE PE UN PROST CA E PROST!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Userul catalinp

Mesaj de LARY » 03 Aug 2013, 23:28

Domnul Catalin Popa sa va raspund si la amenintarea aceea de mi-ati facuto telefonic si anume, citez eu lucrez unde lucrez si nu vreau sa-ti fac probleme =)) =)) =))
Catalin Popa domiciliat in oradea str george calinescu nr 5, bl an 45, etj 6, ap.22
Lucreaza pe Sos. Borsului nr. 22 la autob...... unde MANAGER GENERAL este domnul Octavian
Nu are vreo functie de conducere.
Nu de alta da am crezut ca esti vreun plutonier major pe la vreo sectie de politie sau vreun jandarm =)) =))
Asa puteam si eu sa iti fac un cadou, o detasare de vreo 6 luni prin craiova sa te linistesti =)) =)) :-$ :-$
Ia, uite unde lucrezi.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Userul catalinp

Mesaj de jirosmarius » 09 Aug 2013, 17:47

lary si chinaman......cu respect pt voi si tranzactiile facute impreuna in timp,lasati ma sa mi apar si eu prietenul sau cel putin sa i fac un alt portret,in fata prietenilor pescari,asa cum il stiu eu.... fiind si colegi la fc bihor oradea mult timp..si mai nou si parteneri de pescuit..fiind omul fff tipicar si poate in unele momente mai indecis s a intamplat ce s a intamplat cu voi.surprins va spun dar el este un om foarte obiectiv si de cuvant.mi ar placea sa fiu eu mediatorul acestui conflict si sa ma crede ti si pe mine ca omul chiar e ok...poate toti avem in anumite momente un exces de zel mai apasat asa nu stiu...hai sa lasam toti rautatile amenintarile si mai nu stiu ce,...traim putin intr o lume curva si nu merita sa urasti si sa ai dusmani,lary si china,catalin lasa ti lucrurile asa si haide ti sa ne dam mana pt impacare si ne duelam undeva la un pescuit...dus intors oradea bucuresti...v am salutat cu respect pe toti...

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Userul catalinp

Mesaj de jirosmarius » 09 Aug 2013, 17:49

premiu...mulineta cormoran..... :))

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Userul catalinp

Mesaj de LARY » 09 Aug 2013, 20:03

Eu unu nu mai vreau sa zic nimic :-$ L-am sunat pe Catalin de trei ori astazi dar nu a raspuns la telefon. :)]
Am vorbit cu Jirosmarius si mi-a explicat despre Catalin ca nu ar fi baiat rau si ca e prieten cu el.
Daca Jirosmarius asa zice eu cred, poate a fost o ne intelegere la misloc sau ceva de genul.
Ori cum nu mai conteaza acum.
Cataline eu team sunat sa ne inpacam ca nu e bine sa avem dusmanie intre noi, acum astept sa ma suni tu daca doresti.
O rugaminte am sa uitam ca sa intimplat ceva si sa evitam reprosurile de genul; ca a fost folosita, ca nu ai puso la posta si ai lasato la un prieten sa ma duc dupe ia, ca cutare, ca cutare....
Catalinp baiat bun recomand Asta datorita lui Marius ca mia zis ca nu esti cum am crezut eu. :D
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Userul catalinp

Mesaj de jirosmarius » 09 Aug 2013, 21:39

bv larry.... =D>

Avatar utilizator
chinaman
Veteran
Veteran
Mesaje: 1370
Membru din: 18 Ian 2012, 17:02
Localitate: Bucuresti Ghencea
Contact:

Re: Userul catalinp

Mesaj de chinaman » 09 Aug 2013, 23:32

jirosmarius scrie:premiu...mulineta cormoran..... :))
Si 3 Shimano exage cadou :)) :)) :))
Stima frate!!!
NIMENI NU E DESTUL DE INTELIGENT CA SA-L POATA CONVINGE PE UN PROST CA E PROST!

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”