vinzatorul bobo_pescar

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
conirdr
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 29 Ian 2010, 13:14

vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de conirdr » 10 Ian 2011, 18:55

Am vorbit la telefon cu el vineri 7\01\2011 si am cumparat sonarul care la avut la vinzare(150ron) am stabilit sa il puna la posta si eu suport si transport si ramburs, a zis ca il pune simbata sau luni daca nu este deschis, azi cind am sunat sa vad daca la pus imi zice omul ca i la dat unui prieten sa il puna la posta iar acesta la vindut nu la mai pus catre mine. Mentionez ca la tel a zis ca sonarul nu este al lui si ca la imprumutat pe unul cu bani si ala nu a avut de unde sa ii dea si ia dat sonarul contra datoriei, acesta punindul la vinzare. Pe urma mai zice ca acel prieten care a plecat sa puna coletul este cel care avea sa ii dea bani. Eu cred ca nu este normal sa pui la vinzare un lucru care nu iti apartine sau care nu il ai in "mana" ca sa zic asa. Puteam sa astept mult si bine sonarul sa imi vina.
Salutare si fire intinse **==

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de dalungulesei » 10 Ian 2011, 21:30

Asta se intampla cand nu stii cu cine ai de a face, din pacate nu toata lumea isi exprima nemultumirea in aceasta sectiune a site-ului, de aceea eu am propus acordarea unor calificative la fiecare vanzare/cumparare/schimb efectuat,
lucru care cred ca ne-ar fi tuturor de folos si am putea evita din start astfel de probleme.
Bine ca ne-ai impartasit experienta ta, si eu am fost foarte aproape de a efectua o tranzactie cu acest user.
Respect.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de stefan_kwr » 11 Ian 2011, 14:39

conirdr scrie:Am vorbit la telefon cu el vineri 7\01\2011 si am cumparat sonarul care la avut la vinzare(150ron) am stabilit sa il puna la posta si eu suport si transport si ramburs, a zis ca il pune simbata sau luni daca nu este deschis, azi cind am sunat sa vad daca la pus imi zice omul ca i la dat unui prieten sa il puna la posta iar acesta la vindut nu la mai pus catre mine. Mentionez ca la tel a zis ca sonarul nu este al lui si ca la imprumutat pe unul cu bani si ala nu a avut de unde sa ii dea si ia dat sonarul contra datoriei, acesta punindul la vinzare. Pe urma mai zice ca acel prieten care a plecat sa puna coletul este cel care avea sa ii dea bani. Eu cred ca nu este normal sa pui la vinzare un lucru care nu iti apartine sau care nu il ai in "mana" ca sa zic asa. Puteam sa astept mult si bine sonarul sa imi vina.
Salutare si fire intinse **==
Seamana mai mult a telenovela, sau minciuni la telefon...posibil sa-i fi iesit din alta parte mai mult pe el, iar apoi tie ti-a zis la telefon un scenariu de film, tot ce-i posibil in timpul de azi. Grija mai mare alta data cu cine faceti afaceri.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de gogu steriade » 11 Ian 2011, 15:52

dalungulesei scrie:Asta se intampla cand nu stii cu cine ai de a face, din pacate nu toata lumea isi exprima nemultumirea in aceasta sectiune a site-ului, de aceea eu am propus acordarea unor calificative la fiecare vanzare/cumparare/schimb efectuat,
lucru care cred ca ne-ar fi tuturor de folos si am putea evita din start astfel de probleme.
Bine ca ne-ai impartasit experienta ta, si eu am fost foarte aproape de a efectua o tranzactie cu acest user.
Respect.
domne sa sti ca mai bien facea domni sefi 2 rubrici cu :-B : una cu baieti da valaore, adevarati si cinstiti =D> si alta cu Bulangi :-q . si fiecare trecea acolo pala cu care face afaceri . ;) care rezulta da 3 ori bulangiu sai dea cartonas rosu ! >:P scurt si la obiect team prins cu mana la zarzarica team executat ca pa Kenedy ! #-o rigoare si disciplina militara faceam daca eram sef ! =((
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de stefan_kwr » 11 Ian 2011, 17:54

Suna bine nea gogule, dar e pea mult la 3!!!

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de mihi78 » 11 Ian 2011, 19:23

gogu steriade scrie:
dalungulesei scrie:....................................
domne sa sti ca mai bien facea domni sefi 2 rubrici cu :-B : una cu baieti da valaore, adevarati si cinstiti =D> si alta cu Bulangi :-q . si fiecare trecea acolo pala cu care face afaceri . ;) care rezulta da 3 ori bulangiu sai dea cartonas rosu ! >:P scurt si la obiect team prins cu mana la zarzarica team executat ca pa Kenedy ! #-o rigoare si disciplina militara faceam daca eram sef ! =((

si ce smecherie faci cu "cartonasul rosu"?
face alt cont de la un internet cafe si rezolva treaba, apare si alt ip de inregistrare :-@
o pagina personala cu calificative la fiecare ar fi mai ok, in care sa apara ce a cumparat, la ce pret, data si starea produsului eventual.
PS- La cei mitocani si tepari (sa zicem la 5 negative) ar merge bine de tot un sistem sa le clipesca nikul intermitent si eventual un sunet de avertizare ca la antivirus. :))
Ultima oară modificat 11 Ian 2011, 21:41 de către mihi78, modificat de 2 ori în total.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de dalungulesei » 11 Ian 2011, 20:32

Am propus si sustin in continuare idea acordarii calificativelor la fiecare tranzactie incheiata, cred ca este o solutie foarte buna pentru a ne cunoaste mai bine.In momentul in care in dreptul fiecarui user vor sta voturile noastre pozitive sau negative, altfel se vor desfasura ''ostilitatile''.
Respect.

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de mazare » 12 Ian 2011, 16:55

are dreptate dl din pacate dar chiar nu este vina mea
eu nu sunt tepar intrebatii pe domnii la care am trimis restul produselor
problema este in felul urmator eu am imprumutat un prieten cu niste bani si am luat ca si garantie sonarul
a trecut aprox 8-9 luni si nu mi-a dat banii iar eu i-am spus ca daca nu-mi da banii bag sonarul la vanzare iar el a fost de acord
eu locuind la 8 km de oras iar luni lucram pana la 3 am lasat sonarul la respectivul ca sa-l puna el luni la prima ora la posta
baiatul cand s-a dus la posta (asa mi-a spus)s-a intalnit cu o cunostinta si din vorba in vorba i-a spus de sonar si acela i-a spus ca il cumpara el precizez inca o data ca nu am stiut si imi pare f f rau
credeti-ma pe cuvant ca nu m-am gandit nici o clipa la tepe sau altele
iar dl dalungulesei poate ar trebui sa le explicati cum ma-ti tinut incurcat cu camera sony ca facem schimb cu sistemul dekstop iar dupa cateva zile nu ati mai vrut-o culmea ca ati primit o camera cadou
deci inainte sa aruncati cu pietre ganditi-va putin
eu cred ca nu este om sa nu greseasca
cu acestea ma retrag si imi cer inca o data scuze (nu este telenovela este purul adevar)
multumesc **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de stefan_kwr » 12 Ian 2011, 17:20

bobo_pescar scrie: problema este in felul urmator eu am imprumutat un prieten cu niste bani si am luat ca si garantie sonarul
a trecut aprox 8-9 luni si nu mi-a dat banii iar eu i-am spus ca daca nu-mi da banii bag sonarul la vanzare iar el a fost de acord eu locuind la 8 km de oras iar luni lucram pana la 3 am lasat sonarul la respectivul ca sa-l puna el luni la prima ora la posta baiatul cand s-a dus la posta (asa mi-a spus)s-a intalnit cu o cunostinta si din vorba in vorba i-a spus de sonar si acela i-a spus ca il cumpara el precizez inca o data ca nu am stiut si imi pare f f rau
:)) Foarte amuzant, dar in acelas timp si foarte trist. Acestia sunt prietenii de incredere ca vi-i alegeti...nimeni nu este de vina, si sa intelegem mai bine, ai trimis lupul sa pasca oile!!! =))

Avatar utilizator
conirdr
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 29 Ian 2010, 13:14

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de conirdr » 13 Ian 2011, 10:25

daca eu aveam o datorie de recuperat de 8-9 luni si aveam sonarul drept garantie, pai trimeteam "lupul" :)) sa il puna fara sa imi returneze banii pe el?! Sa fim seriosi :^O .

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de stefan_kwr » 13 Ian 2011, 12:57

conirdr scrie:daca eu aveam o datorie de recuperat de 8-9 luni si aveam sonarul drept garantie, pai trimeteam "lupul" :)) sa il puna fara sa imi returneze banii pe el?! Sa fim seriosi :^O .
Ne luam si noi dupa ce spune el, a avut incredere pentru ca era prieten foarte bun cu ''lupul'' :)) dar in ziua de azi, prietenul ''ti-o trage'' sau te musca cel mai bine.

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de mazare » 13 Ian 2011, 17:02

foarte bine spui dle stefan dar la mine chiar conteaza omenia si am avut incredere in el
el si acum considera ca nu a gresit cu nimic
inca o data mii de scuze dlui conirdr
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
conirdr
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 29 Ian 2010, 13:14

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de conirdr » 14 Ian 2011, 10:31

Sa fie cum zici tu, dar pe viitor sa fi mai atent la "prieteni" **==

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: vinzatorul bobo_pescar

Mesaj de mazare » 14 Ian 2011, 16:16

k mersi k m-ai inteles si poate pe viitor ma voi revansa fata de tine
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”