cirlige fox

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

cirlige fox

Mesaj de vali003 » 19 Feb 2008, 22:38

folosesc in ultimul an numai cirlige fox seria 5 , cu porumb sau boilies obisnuit , nu pop ap , peste tot unde am citit de aceste cirlige se mentioneaza ca sint speciale pentru monturi pop ap , are cineva idee de ce acest fel de cirlig merge excelent si pe monturi de fund ? 90 la suta din pestii pe care iam prins au fost agatati de buza de jos , dau cu plumb in linie , forfacul de 15-18 cm. legat de cirlig cu fir textil cu camasa de plastic ,curatat 1 cm linga cirlig , legat cu nod fara nod . :shock: poate este vreo diferenta fiindca eu pescuiesc numai in riu ? :roll:

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cirlige fox

Mesaj de vali003 » 22 Feb 2008, 16:18

nimeni ? ,nu da nimeni cu astfel de cirlige ? :shock: :shock: .

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cirlige fox

Mesaj de george-alexandru » 22 Feb 2008, 20:52

Fox seria 5 e dat pt a se folosi atat cu momeli de fund cat si cu pop up.singura diferenta fiind doar pozitionarea firului de par in functie de momeala folosita.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
tg jiu team
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 04 Oct 2008, 11:51

Re: cirlige fox

Mesaj de tg jiu team » 08 Noi 2008, 14:24

sunt poate cele mai bune carlige dar si cele mai nesportive deoarece pestele are 10% sanse in cazul in care montura este bine realizata.In Anglia sunt interzise fiindca produc de multe ori coaserea buzei pestelui.Parerea mea caci korda wide gape si korda long shank pt pop-up sunt cele mai indicate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”