Fir textil pentru spinning

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Fir textil pentru spinning

Mesaj de old_radu » 08 Mar 2008, 16:58

Ma intereseaza,daca ati folosit Berkley Fireline si daca se poate sa dati anumite relatii despre acest textil.
Eventuale recomandari referitoare la culoare si grosime...pescuiesc pe Somesul Mare ,unde am ocazia sa intalnesc pesti mai "rasariti",dar si multe agataturi :)

Fir intins ! tuturor. :wink:
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Fir textil pentru spinning

Mesaj de Qnyx » 08 Mar 2008, 18:33

Deci Fireline este un produs exceptional din punctul meu de vedere. Cand e vorba de firma Berkley, ca e vorba de Fireline, ca e vorba de Trilene sau Whiplash, nu exista cuvantul "kitsch". Orice produs a-ti achizitiona de la aceasta firma (departe de mine a-i face reclama), este calitativ. In orice caz este un produs american si cele mai prestigioase magazine de pescuit din USA nu ar promova acest produs daca ar fi prost, stiindu-se stilul american si inclinatia spre calitate a acestora. Concluzia este ca in nici un caz nu este o afacere proasta.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Fir textil pentru spinning

Mesaj de old_radu » 08 Mar 2008, 19:13

@ Qnyx...Multumes !

Este normal ca acest fir sa fie rigid (sarmos) si la manipularea lui ,pigmentul sa ramana pe piele?
Am luat o rola din acest fir,culoarea smoke(fumee)si cand l-am pus pe tamburul mulinetei,mi s-au innegrit degetele :(
Sa fi cumparat o "facatura"?
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Fir textil pentru spinning

Mesaj de vali003 » 08 Mar 2008, 19:34

stai linistit , nu este o facatura , am folosit si eu si tot asa mi sa intimplat , si este luat de aici din canada . firul asa este cam sirmos , asta ar fi singurul motiv ca nu mai il folosesc , acum dau cu powerpro , care este mai moale si nici nu ramine pe miini . :lol: . calitativ , din punct de vedere al rezistentei la rupere si abraziune este un fir super , ai sa vezi ca nu o sati para rau ca lai luat . numai de bine . fir intins .

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Fir textil pentru spinning

Mesaj de old_radu » 08 Mar 2008, 22:08

@ vali003...Multumesc si tie !

...m-am mai linistit acum :lol:
...stiam de Power Pro,dar la mine in oras nu este ...data viitoare am sa fac comanda pentru "PP",insa pana atunci sper sa fiu multumit de acest Fireline.

Fir intins ! tuturor. :wink:
GO FOR SPINNING ! ! !

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”