Raspuns

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Raspuns

Mesaj de Driscu Radu » 19 Dec 2007, 12:17

Va multumesc domnule Iuga si domnule Andrei pentru amabilitatea si promptitudinea de raspuns.
Mentionez ca pescuiesc doar pe lacuri cu agataturi extrem de rare1-2 monturi pierdute pe an. Nu pun pe mulineta mai mult de 150-200m textil sau nailon finca nu se merita. Doresc sa pescuit cu fir textil sa il pot schimba la 2-3 ani de pe mulineta nu cum fac cu monofilamentul sa-l schimb anual.Folosesc in permanenta fir textil la carlige si montura nu mai dau cu mono decat pe rauri.
2. Referitor la firma D.A.M. am pus mana pe cateva mulinete si lansete intr-un magazin din Iasi, dupa aspect si pret nu pareau chinezarii dar e posibil saa ma insel preturile erau intre 200-400 ron.Am folosesc un dam luat din 1996 si merge ceas si in prezent.Am pus aceasta intrebare fiinca sunt tentat de o achizitie de la firma D.A.M.

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Raspuns

Mesaj de andrei_i » 19 Dec 2007, 14:44

Driscu Radu scrie:Va multumesc domnule Iuga si domnule Andrei pentru amabilitatea si promptitudinea de raspuns.
Mentionez ca pescuiesc doar pe lacuri cu agataturi extrem de rare1-2 monturi pierdute pe an. Nu pun pe mulineta mai mult de 150-200m textil sau nailon finca nu se merita. Doresc sa pescuit cu fir textil sa il pot schimba la 2-3 ani de pe mulineta nu cum fac cu monofilamentul sa-l schimb anual.Folosesc in permanenta fir textil la carlige si montura nu mai dau cu mono decat pe rauri.
2. Referitor la firma D.A.M. am pus mana pe cateva mulinete si lansete intr-un magazin din Iasi, dupa aspect si pret nu pareau chinezarii dar e posibil saa ma insel preturile erau intre 200-400 ron.Am folosesc un dam luat din 1996 si merge ceas si in prezent.Am pus aceasta intrebare fiinca sunt tentat de o achizitie de la firma D.A.M.
Cu placere, dar va rog fara "domnule Andrei"...eu am 27 de ani...si oricum aici suntem cu totii pescari..nu domni :P

Andrei

Avatar utilizator
rex hunter
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 14 Feb 2008, 10:17

Re: Raspuns

Mesaj de rex hunter » 11 Mar 2008, 10:09

da..dar trebuie sa existe un pic de respect..nu pentru varsta..ci pentru experientza:D :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”