bancuri (topic nerecomandat copiilor)

sa mai radem un pic

Moderatori: Qnyx, pharaoh

Reguli forum
Anumite materiale pot contine cuvinte si manifestari licentioase. Daca nu sunteti de acord cu aceste conditii, va rugam sa nu accesati aceasta rubrica si ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente. Echipa InfoPescar.tv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: bancuri

Mesaj de IULIAN C » 31 Dec 2008, 11:08

Iarna grea ...brrrr! Cica era un pescar fanatic. Si de fanatic ce era se duce el intr-o zi la pescuit desi era mult sub zero. Scoate tarnacopu' sa dea o copca, dupa care-si arunca sculele in apa. Sta el ce sta si odata aude o voce din spate:
- Aici nu este peste!
Gagiu' cand aude isi scoate unditele din apa si se muta mai incolo...tot nu misca. Dupa o vreme, aude iarasi vocea:
- Aici nu se afla peste!
Gagiu' suparat se muta din nou, sparge gheata, dupa care-si arunca sculele in apa. Din nou, in spatele lui, vocea:
- Aici nu vei gasi peste!
Enervat, pescaru' se-ntoarce si graieste:
- Da'cine pi*a ma-tii esti tu, ba, de-mi tot sperii norocul?
- Eu sunt directorul patinoarului!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: bancuri

Mesaj de IULIAN C » 31 Dec 2008, 11:09

Culmea pescuitului: Sa pui scrum de tigara in ac si sa prinzi peste afumat
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: bancuri

Mesaj de IULIAN C » 31 Dec 2008, 11:16

Era odata un pescar care se plimba pe malul marii. Dintr-odata vede un pestisor de aur care se zbatea pe uscat. Pentru ca era un pestisor de aur pesarul trebuia sa-l puna in apa iar acesta ii va indeplini trei dorinte. Pestisorul zice:
-Mai pescarule, azi sunt cam obosit de indeplinit atatea dorinte si, daca nu te superi, iti voi indeplini doar una.
-Bine, zice pescarul. uite dorinta mea: Vreau sa-mi construiesti o autostrada de acici pana-n hawai pentru ca mi-e frica sa merg cu avionul sau cu vaporul.
-Dar stai , mai pescarule, unde o sa gasesc eu atata ciment pentru o autostrada? Gaseste si tu o dorinta mai rezonabila.
-Bine. Imi dores sa ma faci sa inteleg femeile.
-... Autostrada o vrei cu 2 sau cu 4 benzi?
******************************************************************
Un tip pescuia la copca.
Vine altul langa el:
-merge ,merge??
pescarul:mmmmm.
ai luat ceva?
mmmmm....
la ce dai?
mmmmmm...asta nervos:
-ce faci omule iti bati joc de mine ,eu te intreb si dumneata mmmmm?
la care pescarul scoate ceva din gura si zice:
-ce vrei domle sa imi inghete ramele???
*****************************************
Un pescar sta pe marginea apei la pescuit.In cirlig sta rima si discuta cu pestele:ce faci baaaaa,esti rima sau rimoi,iar rima raspunde ca-i rimoi,la care pestele intreaba.Da p**a ude-i? Pe mal, tine de bat.


:)) :)) :))
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: bancuri

Mesaj de timer » 02 Ian 2009, 13:15

Vine Bula din vacanta mare si, la scoala, invatatoarea le zice : Dragi copii ,astazi scrieti o compunere despre ce ati facut voi in vacanta. Si Bula scrie: In vacanta mare, eu am fost la munte ,la bunicul meu. Bunicul meu are o casa mare, curte mare si un grajd mare. In el un bou, o vaca alba, o vaca neagra si boul f.te vaca neagra. Invatatoarea, citind lucrarea, il roaga pe Bula ca maine, cand vine inspectia, sa nu mai scrie ca boul f.te vaca, ci sa folosesca o figura de stil, spunand ca boul ii face o surpriza vacii negre. A doua zi, cand vine si inspectia ,invatatoarea din nou : Dragi copii, astazi scrieti o compunere despre ce ati facut voi in vacanta. Si Bula scrie: In vacanta mare, eu am fost la munte, la bunicul meu. Bunicul meu are o casa mare, curte mare si un grajd mare. In el un bou, o vaca alba, o vaca neagra si boul ii face o surpriza vacii negre. O f.te pe aia alba..

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: bancuri

Mesaj de timer » 04 Ian 2009, 15:01

N-ar fi rau unu d-asta ,de te gandesti...
http://www.liveleak.com/view?i=e02_1231026569

Avatar utilizator
yorasta
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 02 Sep 2008, 16:51
Localitate: medgidia / constanta
Contact:

Re: bancuri

Mesaj de yorasta » 04 Ian 2009, 23:18

Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
Imagine

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: bancuri

Mesaj de timer » 12 Ian 2009, 09:59

Jurnalul cainelui: 8 am- Mancare!Preferata mea! 9am-Plimbare cu masina!Preferata mea! 9.40-Plimbare in parc!Preferata mea! 10.30-Scarpinat!Preferatul meu! 11-Oase!Preferatele mele! 1pm-Ne jucam in curte!Preferata mea! 3pm-Alergatul in jurul cozii!Preferata mea! 5pm-Cina!Preferata mea! 7pm-Ne jucam cu mingea!Preferata mea! 8pm-WOW! Ne uitam toti la televizor!Preferatul meu! 11pm-Merg sa dorm in culcusul meu!Preferatul meu! Jurnalul pisicii: Ziua 983 a captivitatii mele.Stapanii mei ma chinuie in continuare cu diferite obiecte bizare si zgomotoase.Servesc la cina carne iar mie imi dau niste boabe uscate.Desi imi exprim clar dispretul pentru asta, mananc pt. a avea putere. Singurul lucru care ma anima este visul de a evada.In incercarea de a-i dezgusta, o data am vomitat pe covor. Azi am decapitat un soarece si am depus corpul inert la picioarele lor.Am sperat ca asta va semana teama in inimile lor, din moment ce am dovedit clar de ce sunt in stare.Si totusi, de-abia au facut cateva comentarii binevoitoare despre ce bun vanator sunt. Ticalosii! A fost o oarecare intelegere in actiunile lor din seara asta. M-au asezat intr-un loc special pe durata evenimentului. Totusi, puteam auzi zgomote si simteam mirosul mancarii. Am tras cu urechea si am auzit ceva de "alergie". Trebuie sa aflu ce inseamna asta si cum pot sa o folosesc in avantajul meu. Azi, aproape am reusit in incercarea mea de a-l asasina pe unul din calai , punandu-i piedica. Trebuie sa incerc asta si maine, eventual cand se afla in capul scarilor. Sunt sigura ca ceilalti prizonieri sunt ipocriti si bagaciosi. Cainele primeste tratamente preferentiale. I se da drumul in mod regulat si pare sa fie mai mult decat bucuros sa se intoarca aici. Evident, e tampit! Pasarea cred ca e informatorul. Am observat cum comunica de obicei cu paznicii. Sunt sigura ca le spune fiecare miscare pe care o fac. I-au oferit in schimb protectie, asezandu-o intr-o cusca suspendata, ca sa fie in siguranta. Pt moment..../// _Olteanu a prins pestisorul de aur....Prima dorinta: - O palinca mare! O bea, pestisorul asteapta sa-i indeplineasca a doua dorinta. - Tot Oltul asta sa fie palinca! Se face. S-arunca Olteanu, inoata, bea, intr-un tarziu, iese pe mal, destul de cherchelit. - A treia dorinta? il intreaba pestisorul. - O...palinca mica!/// Un popa avea o menajera.Intr-o zi vine femeia la popa si ii spune: - Parinte vi s-a terminat faina de piine. Popa ii raspunde pe un ton blind duhovnicesc: -Incor ect spus,fata mea,nu se spune vi s-a terminat faina,ci,ni s-a terminat faina,ptr. ca amindoi mincam din piinea framintata din faina.Adevarat? - Adevarat,sfintite,iertaciune! In alta zi vine din nou femeia la popa si ii spune: - Parinte ni s-a terminat vinul! La care popa,pe acelasi ton blind ii raspunde: - Din nou ai gresit fata mea.Sau poate ca bei si tu? - Nu,parinte,pacatele mele,eu nu beau!! - Pai vezi in cazul asta trebuia sa spui:vi s-a terminat vinul.Ai inteles? - Am inteles,prea sfintite,iertaciune. Intr-una din zile popa plivea in gradina,cind menajera observa ca,asa cum statea aplecat,i se rupsesera pantalonii in fund si-atunci ii spuse popii: - Parinte,VI s-au rupt pantalonii in fund si NI se vede p..a!!!

Avatar utilizator
cata costea
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 31 Oct 2008, 19:14

Re: bancuri

Mesaj de cata costea » 13 Ian 2009, 00:37

-de ce spun femeile ca se duc la cumparaturicand,de fapt,nu cumpara nimic? din acelasi motiv pt care barbatii spun ca se duc la pescuit si nu prind nimic.

-un pescar incearca sa o convinga pe logodnica lui ca pestii sunt bucurosi cand sunt prinsi: daca n-ar fi, de ce dau din coada cand sunt scosi din apa?

-ce i-a apucat pe pestii astia de au sarit asa,deodata ,din toate partile?
pai n-ai vazut a trecut directorul uzinei chimice..

-mai bula,parca ne-am inteles ca nu mai mergi la pescuit decat in zilele care il contin pe"r" ,ce zi e azi
-Rambata... :))
- azi noapte,te-ai prefacut,draga mea?
nu...chiar dormeam...
-un tip intra intr-un maagazin de specialitate si intreaba:
aveti pantaloni de camuflaj?
avem,domnule,da nu-i gasim!

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: bancuri

Mesaj de Qnyx » 16 Ian 2009, 15:05

O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foarte ridicat. Merge leganandu-se spre masina ei, un BMW ultimul tip, scump ca naiba, si incearca sa-i deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund langa usa masinii. Cu picioarele desfacute si fara chiloti, isi observa pasarica si cand o recunoaste incepe sa-i vorbeasca: - Din cauza ta am masina, din cauza ta am bijuterii, din cauza ta am barbatul pe care il vreau, din cauza ta am.... Deodata incepe sa faca pipi... si... dubios ii replica: - Nu, nu plange, mai, ca nu te cert!!!
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: bancuri

Mesaj de misu_sipanu » 16 Ian 2009, 19:59

trei negri stateau la pescuit pe malul unui lac,la un moment dat unul prinde un peste mic care stralucea si care le
spune:-ba eu sint pestisorul de aur,si daca imi dati drumul va indeplinesc la fiecare cate o dorinta,"bildibic" in apa
bucuros pestisorul iese ;-spuneti dorintele!-primul negru;fama alb-si pestisorul il face alb-unuldintre ei se c...pe el de ris-al doilea negru;te rog fa ma alb si pestisorul il face alb al treilea negru hahaha-fa i negri la loc @-)

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: bancuri

Mesaj de timer » 19 Ian 2009, 12:08

- Tata, care este diferenta dintre prosperitate si criza?... întreaba Bula.

- E simplu, fiule, prosperitate însemana: Mercedes, sampanie, iubita...

Criza, inseamna: metrou, apa plata si... maica-ta!!! :-??

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: bancuri

Mesaj de Lucian Nagy » 20 Ian 2009, 01:15

tocmai am primit un mail cu urmatoarea gluma,,care sper sa va placa.
Trei oşence, foste prietene din copilarie, colege de scoala mai tarziu, se intalnesc dupa mai multi ani, deja mature.
Dupa'mbraţisarile de rigoare, "Ce mai faci?" etc., se intreaba reciproc:
- D-apoi tu, Marie, luatu-te-ai?
- Luat, dara.
- Si, cum-ui?
- D'apoi, drajile mele, mi-am luat un ficior mandru, chipeş, puternic, numa' că are un beteşug!
- Dusu-l-ai la doftor?
- Dus.
- Si, ce-o zis doftoru'?
- O zis ca-i surd de-o ureke!
- No, las', că nu-i bai, doar nu trebe sa auda toate cele!
- D-apoi tu, Anuta, tu luatu-te-ai?
- D-apoi, cum?!
- Si-al tau, cum-ui?
- Doamne, că al meu îi ca o catana, mere tantoş pe ulită si îi tare ca un taur, frumos ca Soarele, da' are un beteşug!
- Dusu-l-ai la doftor?
- Dus.
- Si, ce-o zis doftoru'?
- O zis ca-i chior de-un ochi, nu vede bine
No, las', că nu-i bai, doară nu trebe sa vadă chiar toate cele!
- D-apoi tu, Minodora, tu luatu-te-ai?
- Pai, tu fetilor, eu mi-am luat un ficior cum nu s-a mai ezistat pe suprafaţa Pamântului! Păi, al meu îi cât bradul, îi deştept, puternic ca un urs, frumos ca o icoana, da' are ş-al meu un beteşug!
- Da' ce beteşug are, bata-l norocu'?
- Păi, al meu dimineata ma f..., la amiaz' ma f... , seara ma f.... iara!
- Si, dusu-l-ai la doftor?
- Dus.
- Si, ce-o zis doftoru'?
- O zis ca n-are ţinere de minte.
=)) =)) =))

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: bancuri

Mesaj de cosmake » 20 Ian 2009, 10:44

Un olten pocit pe peste (asa cum am vrea sa fim si noi ) se duce la pescuit pe malul Jiului
Ajunge acolo intinde 4 lansete pe rod-pod pe 2 pune rima pe 2 pune mamaliga
Dupa ceva timp vede o ciupitura la prima lanseta, vede si al a doua si asa mai departe
Scoate lansetele sa le verifice si stupoare : goale
arunca din nou si lafel ciupitura scurta si lansete goale
Aproape de inserat dupa o zi de incordare linga lansete ca sa poata intepa in timpul ciupiturii reuseste sa prinda pestisorul de aur. Acesta ii spune ca ii indeplineste o dorinta daca ii da drumul.
Sta olteanul se gindeste si ii da drumul dupa care olteanul il intreaba:
Tu ai mincat momeala mea toata ziua?
la care pestisorul raspunde :
Da . Si acum zi dorinta.
Sta olteanul un pic pe ginduri si zice:
SA MORI ca sa nu mai maninci momeala la pescari.

Avatar utilizator
Alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 131
Membru din: 15 Dec 2007, 13:58

Re: bancuri

Mesaj de Alexandru » 20 Ian 2009, 20:54

Elefantul o întreabă pe cămilă: "De ce ai sânii pe spate?" "Hmmm", răspunde cămila, "Interesantă întrebare de la cineva căruia îi atârnă scula din moacă...

Avatar utilizator
mirceaognean
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 18 Apr 2008, 21:30
Localitate: Chicago , USA

Re: bancuri

Mesaj de mirceaognean » 22 Ian 2009, 00:39

"ce le zice o blonda copiilor ei? .... mi-am luat de la gura ca sa va am pe voi"

Scrie răspuns

Înapoi la “Glume”