pe langa RM.-VALCEA

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 12 Iun 2009, 16:14

vreau sa stiu si eu ceva locuri bune de pescuit pe langa valcea,mai bine zis pt.cunoscatori draguiesti(olanu) pt. crap si caras binentel.VA MULTUMESC

Avatar utilizator
eugenio
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 14 Apr 2009, 12:30

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de eugenio » 13 Iun 2009, 12:18

salut
ai lacul de acumulare de la ionesti iar pe malul opus olanu unde am copilarit si am invatat sa prind peste :D cu mana primadata .

la niculesti este o zona bunacare nu este taluzata si poti face si gratar pot sa alerge si copii dar nu prea este umbra.

alta zona cand vii dinspre dragoiesti ,intri in satul olanu fost peret si-l traversezi tot pana ajungi la baraj, daca te urci pe baraj iti alegi ce balta vrei deoarece ai o panorama superba asupra baltilor .
eu dau la peste exact in prima balta mai mare care este despartita de olt de o fasie de pamant cam de 4m.

vezi ca jos in oala la baraj se prinde salau

pe balti prinzi caras frumos acolo unde ti-am zis ca dau eu la mamaliga cu paine dadeam eu ca ma omora ala mic la rama.
este si rosioara frumoasa este si avat dar te las pe tine sa-ti alegi locul care iti place ca ai de unde alege.

fir intins si vreau rezultate

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 18 Iun 2009, 11:33

va multumesc pt. raspuns,dar as mai avea inca o intrebare:pe partea cealalta a ionestiului(la draglina asa se mai spune)sunt locuri bune de dat la crap?astept ceva informati de la cunoscatori pt.ca-mi voi petrece concediul anul asta la tara si vreau sa maduv la peste prin zona aia.va multumesc

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 29 Sep 2009, 19:16

mai trage pestele????????????????am degandsa mai trag o fuga pe la bunici si nu stiu ce safac,sa-mi iau unditele sau nu!!!!!cine stie ceva despre zona galicea,olanu sau orlesti sa-mi dea si mie niste informati.

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 09 Apr 2010, 11:04

are cineva vreo informati daca a inceput sa miste ceva prin zona aceasta???????????

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 11 Iun 2010, 19:46

are cineva vreo informati daca a inceput sa miste ceva prin zona aceasta???????????

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 21 Iun 2010, 20:19

uP

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 21 Iun 2010, 20:19

uP

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 22 Iun 2010, 12:48

chear nimeni nu mai stie nimica
???:d

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 30 Iun 2010, 16:18

Up

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de dianu marin catalin » 05 Iul 2010, 22:09

nimeni din zona asta,sau toti sunteti secretosi.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de sorin1362 » 06 Iul 2010, 00:36

dianu marin catalin scrie:nimeni din zona asta,sau toti sunteti secretosi.
Cataline, se pare ca multimile nu se intersecteaza. Daca nu ai primit raspuns este foarte putin probabil ca vreun membru al forumului sa frecventeze zona. Sfatul meu : intreaba pe cineva din zona (imposibil sa nu fie pescari) ori verifica singur cand mai treci pe la bunici. Nimic nu se compara cu satisfactia de a afla singur raspunsuri... Iar apoi vei fi tu cel care-i informeaza pe ceilalti ;) .
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
florinake
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 04 Noi 2009, 12:24

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de florinake » 10 Iul 2010, 01:20

cataline vezi ca la barajul de la dragasani a inceput sa manance carasul si ciortanul.E putin cam tulbure dar mananca bine pe amandoua partile pina aproape de calina .Trage mai bine la mamaliga dar prinzi si la rama sau viermisor.Nu pot sa-ti zic decat ca are toane cand vrea dimineata de la 6-12 cand dupa amiaza de la 15-20 asa ca nu dispera si ia cu tine un juvelnic mare .FIR INTINS

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de vioril » 22 Aug 2010, 13:19

Salutare !!!
Pe langa Rm . Valcea : 1 . barajul din nord ( langa oras ) , mananca bine la plantat boabe preparate sau tari ,eu am prins cateva bucati peste 2 kg pe partea dreapta a barajuliu aproape de Fedelesoiu
2 . la Gura Vaii ai o balta ce este administrata de AGVPS RM. VALCEA , ultima oara cand am fost acolo am luat circa 20 de crapi cu trei lansete in 5 ore , dimineata , da vezi ca e cu schepsis balta , are program de dat la peste , sunt doua tipuri de taxare , pt cei cu permis si pt cei fara permis ( chiar daca ai permis ANPA nu se i-a in considerare decat daca ai carnetul vizat si la AGVPS VALCEA )
3 . balta de langa oras ,mai precis de langa strand ,gradina zoologica , asa numita CACACIOASA , acolo am dat numai la copca si am luat biban si la 500g , rosioara mare cam la 300g , caras , si un ciortanel la kil ( eliberat binenteles )

Daca mai ma duc pe undeva pe acolo te tin la curent . FIR INTINS SI RUPT

Avatar utilizator
catalinand
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 03 Ian 2012, 19:59

Re: pe langa RM.-VALCEA

Mesaj de catalinand » 03 Ian 2012, 20:06

Salut spunetim si mie unde sa ma duc la pescuit in ramnicu valcea,de la barza spre baraj,undeva pe la ruda,barsasti,budesti.
Multumesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”