Permise ANPA

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Permise ANPA

Mesaj de mini_mic » 30 Mar 2009, 09:23

Daca nu va opriti din jigniri topicul asta o sa fie inchis din cauza dumneavoastra. Nu cred ca va doriti sa le inchideti topicul celorlalti useri doar pentru ca dvs aveti ceva de impartit, ceva care din cate observ este foarte neclar. E de ajuns ce mi-au vazut ochii aici ( jigniri, tente rasiste si discriminatorii ). Prin urmare aveti posibilitatea sa va dati mana barbateste si sa reveniti la subiect altfel ma vad fortat sa intervin. Astea fiind spuse va rog sa continuati discutiile on topic.

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Permise ANPA

Mesaj de nagy victor » 30 Mar 2009, 19:10

Nu vreau ca acest topic sa fie inchis din cauza noastra , sunt subiecte urmarite cu mare interes de f, multi pescari !
Il rog pe dl. Tavimai sa dam uitarii tot ce s-a intimplat intre noi , sintem din aceasi localitate si sint sigur ca sintem de aceiasi parte a baricadei , problemele dintre noi nu au aparut din cauze personale , totul se datoreaza confuziei artificial create de unii pentru a atrage atentia multimii si pt. a nu observa ce se intimpla in relitate . Noi suntem dovada clara pina unde se poate ajunge practicind dezinformarea !
Daca doriti informatii despre mine , va puteti interesa la clubul pescarilor Oradea al carui membru sint sau la A.P.S. Aqua Crisius Oradea , presedintele acestei asociatii ma cunoaste de citiva ani buni .
Imi cer scuze de la toti membrii forumului , inclusiv si de la dl. Tavimai daca v-ma deranjat cu postarile mele !
Consider ca acest subiect este incheiat pt. totdeauna
MULTUMESC ! :-h :-h :-h
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Permise ANPA

Mesaj de tavimai » 31 Mar 2009, 01:41

Nu doresc sa dau replici nimanui dar am fost intrigat de felul in care este tratata o institutie a statului roman ,noua,creeata de putin timp,adica ANPA.Mi-am exprimat indignarea fata de faptul cum un roman poate sfida o institutie a statului creeata mai mult ca sigur cu bune intentii favorizand alte grupuri de interese"nestatale".Mi-am spus punctul de vedere si am pus intrebari pertinente vizavi de acest subiect fara sa incerc a jigni iar daca ulterior am schimbat nuanta, a fost pentru ca am fost luat peste picior si am constatat intentia de dezinformare si minciuna precum si ocolirea parsiva a raspunsurilor care ar fi lamurit dubiile existente(!!!???).
Regret faptul ca s-a ajuns aici si nu cred ca este benefic a se ichide topicul din cauza "unora mai cu mot" sau a diverselor atitudini dar daca moderatorii in special mini_mic considera ca eu am gresit sa o spuna intr-un mp si o sa renunt sa mai scriu ceva sau chiar sa mai intru aici .Ar fi indicat totusi ca acuzatiile de "jigniri,tente rasiste si discriminatorii" sa fie justificate macar "pe privat" ,mai concret .Domnule mini_mic !Ati remarcat cele mentionate anterior si nu ati remarcat ceea ce eu acuzam in postarea din data de 27.03.2009 cu mentiunea" FOARTE IMPORTANT"sau ce mai era pe acolo? Sau datoria de cetetean ROMAN si corect nu mai conteaza !Se considera "tenta rasista si discriminatorie" faptul ca ceri sa fie respectate institutiile statului ? A se vedea si citi felul in care colegi de pe acest forum au mentionat cum respecta legile si institutiile statelor in care pescuiesc prin strainatate !Ati vazut printre ei macar unul care sa se exprime si sa instige impotriva institutiilor statului in care pescuiesc iar mai apoi sa declare si victima a rasismului sau discriminarii ?
Nu am nimic ceva "personal" cu cineva ,(desi se incearca impingerea discutiei catre aceasta directie ),atat timp cat se straduieste sa fie corect sau constat ca daca greseste ,o face neintentionat .Cand insa cineva loveste cu buna stiinta in institutiile stutului ,in cazul de fata ANPA-nou creeata,care nu poate avea antecedentele pe care le are o alta institutie pescareasca de care multi s-au saturat,parca totusi ar trebui sa fim mai vigilenti si sa interpretam mai lucid "nuanta" si interesele !Nu sustin orbeste aceasta institutie si sunt printre cei care ironizeaza cand poate birocratia si proasta organizare "de la stat" sau deciziile luate "la interes" dar nu voi fi niciodata sustinator ai celor care au comportari anarhiste si antinationale .
Probabil ca legat de ANPA, aceasta discutie ar fi fost prima.Adica recunoasterea institutiei in sine si legalitatea ei in fata pescarilor sportivi.Daca poate ea si daca trebuie sa emita permise de pescuit ,tinand cont de faptul ca mai sunt pescari care-si permit sa "opteze" intre ANPA si AGVPSR, NERECUNOSCAND PRACTIC INSTITUTIA STATULUI !
Tacerea moderatorilor vizavi de acest aspect a permis sa se ajunga aici pentru ca ati ajuns sa spuneti "stop" prea tarziu si se creeaza confuzie si mai mare cand prin felul de a drege busuiocul, nu mentionati nimic,legat de acest aspect si va declarati interesati doar de citatul mai sus mentionat .Condamnarea unei atitudini dintr-o postare doar prin "luarea din context" ,fara a intalege ideea intregii postari este o dovada de superficialitate si nu este corecta si democratica !
In final respect tuturor si fir intins !(totusi mai putin respect celor care traiesc in tara asta si nu o respecta din rea vointa sau cine mai stie ce motive !)

PS
Domnule Nagy pot sa iert dar nu pot sa uit ,cu toate ca si eu am origini comparabile cu ale dvs.(in procente mai mari sau mai mici, greu de precizat),numai ca eu sunt in primul rand cetatean roman si sincer simt zi de zi asta de cand m-am nascut !Va intind eu sincer mana si va invit sa va comportati si sa ganditi pe viitor ca un cetatean roman corect lasand alte interese la o parte !Sa stiti ca problemele noastre nu sunt personale atata timp cat nici macar nu ne cunoastem chiar daca poate eu va stiu din vedere iar dvs nu m-ati retinut .S-ar putea sa ajungeti sa dati ochii cu mine si fac prinsoare ca veti rade copios cand veti afla cum ma cheama si chiar ne vom amuza amandoi !Mai astept si acum sa continuati "demersul" ala si sa-mi trimiteti acel nr. de tel. pe care vi l-am cerut in mp..Este bun si al dvs.pentru inceput, ca o sa va contactez eu, ca sa ne cunoastem intai ca oameni de bun simt, ce ne pretindem si concitadini,desi "nu depinde de noi" rezolvarea problemei.

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Permise ANPA

Mesaj de mini_mic » 31 Mar 2009, 09:33

Daca eu trebuie sa respect o insititutie a statului care mi-a luat dreptul de a pescui timp de aproape 4 luni inseamna ca m-am tampit. N-o sa respect nimic cu atat mai mult pe parvenitii astia controlati politic. Domnule tramvimai stiati ca "institutia asta noua bine intetionata" cum o numiti dvs e aservita politic si se schimba conducerile dupa cum bate vantul la putere ? De lectii moralizatoare m-am lasat de mult pt ca oricum e inutil cu un astfel de sistem corupt in toate meandrele lui. N-o sa vina nimeni bine intentionat la nici-o institutie a statului va spun eu asta, pentru ca e imposibil sa patrunzi in sistem fara sa fii antrenat in el.

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Permise ANPA

Mesaj de doru » 31 Mar 2009, 20:02

mini_mic scrie:aca eu trebuie sa respect o insititutie a statului care mi-a luat dreptul de a pescui timp de aproape 4 luni inseamna ca m-am tampit. N-o sa respect nimic cu atat mai mult pe parvenitii astia controlati politic. Domnule tramvimai stiati ca "institutia asta noua bine intetionata" cum o numiti dvs e aservita politic si se schimba conducerile dupa cum bate vantul la putere ? De lectii moralizatoare m-am lasat de mult pt ca oricum e inutil cu un astfel de sistem corupt in toate meandrele lui. N-o sa vina nimeni bine intentionat la nici-o institutie a statului va spun eu asta, pentru ca e imposibil sa patrunzi in sistem fara sa fii antrenat in el.
Ai spus adevarul ,care de fapt era stiut de toti.Ne amagim uneori cu astfel de anpa-uri sau alte tepe trase de bunii nostri guvernanti,doar doar ne iau banii,ca sunt sume frumusele in joc.Multi au pus''botul'' la pacaleala anpa care nu a fost si nu este in stare sa tipareasca permisele nici pana acum.
Este pacat ca se nasc polemici intre noi ,foarte mari si jenante ,doar din cauza unar tepari sus pusi.

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Permise ANPA

Mesaj de tavimai » 01 Apr 2009, 02:28

mini_mic scrie:Daca eu trebuie sa respect o insititutie a statului care mi-a luat dreptul de a pescui timp de aproape 4 luni inseamna ca m-am tampit. N-o sa respect nimic cu atat mai mult pe parvenitii astia controlati politic. Domnule tramvimai stiati ca "institutia asta noua bine intetionata" cum o numiti dvs e aservita politic si se schimba conducerile dupa cum bate vantul la putere ? De lectii moralizatoare m-am lasat de mult pt ca oricum e inutil cu un astfel de sistem corupt in toate meandrele lui. N-o sa vina nimeni bine intentionat la nici-o institutie a statului va spun eu asta, pentru ca e imposibil sa patrunzi in sistem fara sa fii antrenat in el.
Josnica si degradanta aceasta postare "de moderator" !Asa, la modul serios ,nu mi-am permis deloc sa consider "mini_micul" un "mini_nimic", dar ai parte de un raspuns "glumet" acolo unde este locul glumelor !Se vede din atitudinea ta ca nu"respecti nimic" ceea ce face dovada educatiei "alese" !Intotdeauna au fost apreciati haiducii dar numai aceia destepti !Cei prosti sunt considerati nebuni si sfarsesc la ospiciu !Ai dat totusi dovada de inconsecventa(daca intelegi macar cuvantul),atunci cand ai platit permisul ANPA !De ce ? Dovedesti ca nu ai avut nici macar rabdare sa citesti tot ce am scris anterior si prin urmare o "lovesti cam alaturi" dar incerci sa faci "jigniri ieftine" care incep cu "tram" pe care ti le-am lamurit la "glume" cu varf si indesat .O fi cumva "institutia mini_mic " singura care nu e aservita politic in tara asta ? Acea aservire politica are radacini chiar in faptul ca sunt destui care nu recunosc si nu respecta legile si institutiile statului la fel ca dumneata !Sunt sigur ca nu o sa fii capabil sa intelegi sau nu o sa vrei !Respectarea legilor si institutiilor este prima conditie a statului de drept ,(cei care sunt "afara" ne tot spun) si trebuie sa inceapa de undeva !Asteptand unii dupa altii la nesfarsit,adancim anarhia pentru ca nu e un motiv ca eu sa nu respect daca altii nu o fac .Este greu sa intelegem civilizatia doar invartindu-ne in jurul Craiovei sau privind peste Dunare la bulgari !Ai ramane "mini_mut" daca ai vedea atitudinea cetatenilor altor tari ,traind printre ei !Cu atitudini ca ale dumitale (vazute si in urma cu 45 de ani)vom fi mereu in urma chiar daca toata tara asteapta ceva bun de la generatia din care faci parte .Confirmi insa ca "ce naste din pisica,soareci mananca !

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Permise ANPA

Mesaj de vali003 » 01 Apr 2009, 05:01

Mai dragilor , de la permise ANPA ,am ajuns la cu totul altceva , ia lasati-o mai usurel , nu uitati , sinteti pe un site de pescuit destul de decent si am dori sa ramina asa , sper sa nu mai continuati pe aceasi tema .

Avatar utilizator
Mali
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 18 Mar 2009, 23:50

Re: Permise ANPA

Mesaj de Mali » 01 Apr 2009, 11:13

Buna,
pe mine nu ma intereseaza care ii institutia cui si cine o conduce, eu vreau sa pescuiesc, restul este treaba lor....Am aflat de la un coleg(pescar si vanator) ca daca vrei sa pescuiesti numai in lacuri(jud. Bihor) atunci platesti la ANPA si daca vrei si Crisul si lacurile atunci platesti numai la AJVPS. In restul judetelor nu stiu cum sta treaba, dar ma gandesc ca este la fel in toata tara. Cam atat. Fir intins.

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Permise ANPA

Mesaj de mini_mic » 01 Apr 2009, 11:57

tavimai scrie:Josnica si degradanta aceasta postare "de moderator" !Asa, la modul serios ,nu mi-am permis deloc sa consider "mini_micul" un "mini_nimic", dar ai parte de un raspuns "glumet" acolo unde este locul glumelor !Se vede din atitudinea ta ca nu"respecti nimic" ceea ce face dovada educatiei "alese" !Intotdeauna au fost apreciati haiducii dar numai aceia destepti !Cei prosti sunt considerati nebuni si sfarsesc la ospiciu !Ai dat totusi dovada de inconsecventa(daca intelegi macar cuvantul),atunci cand ai platit permisul ANPA !De ce ? Dovedesti ca nu ai avut nici macar rabdare sa citesti tot ce am scris anterior si prin urmare o "lovesti cam alaturi" dar incerci sa faci "jigniri ieftine" care incep cu "tram" pe care ti le-am lamurit la "glume" cu varf si indesat .O fi cumva "institutia mini_mic " singura care nu e aservita politic in tara asta ? Acea aservire politica are radacini chiar in faptul ca sunt destui care nu recunosc si nu respecta legile si institutiile statului la fel ca dumneata !Sunt sigur ca nu o sa fii capabil sa intelegi sau nu o sa vrei !Respectarea legilor si institutiilor este prima conditie a statului de drept ,(cei care sunt "afara" ne tot spun) si trebuie sa inceapa de undeva !Asteptand unii dupa altii la nesfarsit,adancim anarhia pentru ca nu e un motiv ca eu sa nu respect daca altii nu o fac .Este greu sa intelegem civilizatia doar invartindu-ne in jurul Craiovei sau privind peste Dunare la bulgari !Ai ramane "mini_mut" daca ai vedea atitudinea cetatenilor altor tari ,traind printre ei !Cu atitudini ca ale dumitale (vazute si in urma cu 45 de ani)vom fi mereu in urma chiar daca toata tara asteapta ceva bun de la generatia din care faci parte .Confirmi insa ca "ce naste din pisica,soareci mananca !

Prietene dai din cioc ca un pui flamand; sa inteleg ca ai interese de tot iti sustii punctul asta slab de vedere si neargumentat ? . Cred ca ar fi cazul sa iti iei adio de la forumul asta ca starnesti numai dispute. Si ca sa terminam odata pt totdeauna sa imi spui ce ai facut tu pt tara asta patriotule. Eu nu te-am jignit in posturile mele dar vad ca tu o faci. Esti un alt individ din multi care da exemple de peste granita cu multa superficialitate si da din gura fara sa faca nimic, doar ca sa braveze pe niste forumuri; pun pariu ca esti un alt aruncator de gunoaie pe marginea apelor care tine lectii moralizatoare. Anarhia e si pozitiva, dar e prea greu sa iti explic tie asta, totusi poti citi putin Rousseau ca sa iti mai largesti orizontul cultural de care se pare ca nu prea dispui. Si ca sa inchei cu parearea dvs despre generatie care vine sa stii ca e stricata tot de comunistii care traiesc si azi cu nostalgie vremurile apuse. Inca ceva nu mai folositi cuvinte lungi pt a impresiona pt ca nu aveti impactul dorit, iar daca doreati sa scoateti in evidenta cat de mult ati calatorit dvs si ce putin am facut-o eu s-ar putea sa fi gresit persoana. Am fost si eu prin Europa si pe mine nu ma impresioneaza asa mult ca pe dvs cei de p-acolo; aia au legi aspre deaia s-au civilizat in schimb nu vad de ce sa fac plecaciuni la niste europeni care nu sunt in stare decat sa vbeasca limba lor materna si nimic mai mult. Daca aveti sentimente destea de inferioritate e problema dvs. Va recomand Partidul Romania Mare sa va etalati acolo ideologiile nationaliste, pt ca patriotismul e cu totul altceva, e un sentiment.
Numai bine !

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Permise ANPA

Mesaj de toader nicolae » 01 Apr 2009, 15:03

mini_mic scrie:
tavimai scrie:Josnica si degradanta aceasta postare "de moderator" !Asa, la modul serios ,nu mi-am permis deloc sa consider "mini_micul" un "mini_nimic", dar ai parte de un raspuns "glumet" acolo unde este locul glumelor !Se vede din atitudinea ta ca nu"respecti nimic" ceea ce face dovada educatiei "alese" !Intotdeauna au fost apreciati haiducii dar numai aceia destepti !Cei prosti sunt considerati nebuni si sfarsesc la ospiciu !Ai dat totusi dovada de inconsecventa(daca intelegi macar cuvantul),atunci cand ai platit permisul ANPA !De ce ? Dovedesti ca nu ai avut nici macar rabdare sa citesti tot ce am scris anterior si prin urmare o "lovesti cam alaturi" dar incerci sa faci "jigniri ieftine" care incep cu "tram" pe care ti le-am lamurit la "glume" cu varf si indesat .O fi cumva "institutia mini_mic " singura care nu e aservita politic in tara asta ? Acea aservire politica are radacini chiar in faptul ca sunt destui care nu recunosc si nu respecta legile si institutiile statului la fel ca dumneata !Sunt sigur ca nu o sa fii capabil sa intelegi sau nu o sa vrei !Respectarea legilor si institutiilor este prima conditie a statului de drept ,(cei care sunt "afara" ne tot spun) si trebuie sa inceapa de undeva !Asteptand unii dupa altii la nesfarsit,adancim anarhia pentru ca nu e un motiv ca eu sa nu respect daca altii nu o fac .Este greu sa intelegem civilizatia doar invartindu-ne in jurul Craiovei sau privind peste Dunare la bulgari !Ai ramane "mini_mut" daca ai vedea atitudinea cetatenilor altor tari ,traind printre ei !Cu atitudini ca ale dumitale (vazute si in urma cu 45 de ani)vom fi mereu in urma chiar daca toata tara asteapta ceva bun de la generatia din care faci parte .Confirmi insa ca "ce naste din pisica,soareci mananca !

Prietene dai din cioc ca un pui flamand; sa inteleg ca ai interese de tot iti sustii punctul asta slab de vedere si neargumentat ? . Cred ca ar fi cazul sa iti iei adio de la forumul asta ca starnesti numai dispute. Si ca sa terminam odata pt totdeauna sa imi spui ce ai facut tu pt tara asta patriotule. Eu nu te-am jignit in posturile mele dar vad ca tu o faci. Esti un alt individ din multi care da exemple de peste granita cu multa superficialitate si da din gura fara sa faca nimic, doar ca sa braveze pe niste forumuri; pun pariu ca esti un alt aruncator de gunoaie pe marginea apelor care tine lectii moralizatoare. Anarhia e si pozitiva, dar e prea greu sa iti explic tie asta, totusi poti citi putin Rousseau ca sa iti mai largesti orizontul cultural de care se pare ca nu prea dispui. Si ca sa inchei cu parearea dvs despre generatie care vine sa stii ca e stricata tot de comunistii care traiesc si azi cu nostalgie vremurile apuse. Inca ceva nu mai folositi cuvinte lungi pt a impresiona pt ca nu aveti impactul dorit, iar daca doreati sa scoateti in evidenta cat de mult ati calatorit dvs si ce putin am facut-o eu s-ar putea sa fi gresit persoana. Am fost si eu prin Europa si pe mine nu ma impresioneaza asa mult ca pe dvs cei de p-acolo; aia au legi aspre deaia s-au civilizat in schimb nu vad de ce sa fac plecaciuni la niste europeni care nu sunt in stare decat sa vbeasca limba lor materna si nimic mai mult. Daca aveti sentimente destea de inferioritate e problema dvs. Va recomand Partidul Romania Mare sa va etalati acolo ideologiile nationaliste, pt ca patriotismul e cu totul altceva, e un sentiment.
Numai bine !

Cred ca asta este problema care a dus la denaturarea topicului.Replicile ,din ce in ce mai acide la adresa utilizatorilor,mie imi suna a remarci personale de genul; CE EU SUNT MAI PROST sau DACA EL POATE EU DE CE NU AS PUTEA.Civilizarea poate incepe si de aici ,de pe forum daca invatam sa respectam opiniile celorlanti utilizatori si daca nu suntem de acord cu ele putem combate intr-un mod decent.MINI tu trebuie sa realizezi ca te-ai lasat antrenat intr-o discutie care a degenerat si de la incercarea ta de a aplana conflictul ai ajuns sa fi parte integranta.
Cred ca trebuie sa va opriti acum si sa intelegeti "lupta" asta este intre pescari si cei care ne iau banii pe permise ca sa poata proteja braconierii,nu intre pescati si pescari.

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Permise ANPA

Mesaj de nagy victor » 01 Apr 2009, 19:56

Imi pare sincer rau ca am ajuns si v-am adus in aceasta situatie neplacuta :"> , ii rog pe cei care raspund de acest site ca in momentul in care mai intrec masura sa-mi interzica accesul la acest forum !!!
multumesc ! :">
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
mircea13
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 02 Ian 2008, 16:40
Localitate: iasi

Re: Permise ANPA

Mesaj de mircea13 » 12 Apr 2009, 20:02

Salut. Are careva dintre voi permis de pescuit gratuit ? Sau altfel spus a vazut cineva acest tip de permis la un pescar pensionar si in care judet?Numai bine. Mircea13 :-h
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Permise ANPA

Mesaj de toader nicolae » 12 Apr 2009, 20:08

mircea13 scrie:Salut. Are careva dintre voi permis de pescuit gratuit ? Sau altfel spus a vazut cineva acest tip de permis la un pescar pensionar si in care judet?Numai bine. Mircea13 :-h

Sincer nu prea cred ca exista permise gratuite.

Avatar utilizator
mihavisa
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 11 Mar 2008, 11:36

Re: Permise ANPA

Mesaj de mihavisa » 12 Apr 2009, 20:59

Pt filiala Bucuresti s-au distribuit, ce e drept intr-un nr limitat pana la urmatoarea tiparire.
Cereti la filiala de care apartineti si se va comanda si distribui.

Avatar utilizator
pescardeclean
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 13 Apr 2009, 08:55

Re: Permise ANPA

Mesaj de pescardeclean » 13 Apr 2009, 09:05

Salut sunt nou aici, dar ca sa raspund la ceea ce am citit mai devreme:
- am permis eliberat de ANPA
- pentru judetul Bihor se elibereaza permisele de pescuit direct de la sediul ANPA sau la directia agricola, depinde de zi
- pescuitul pe toate apele neamenajate se face in baza permisului de pescuit, asta inseamna ca pot pescui pe orice apa naturala din ROMANIA si nu numai din judetul Bihor
- pentru lamuriri pot sa va expun legea.
- cei care doresc permise de pescuit gratuite ar trebui sa sune la sediile ANPA, adresele si numerele de telefon le gasiti pe situl lor
PS: - nu vreau sa isc polemici sau sa ma cert cu cineva. Daca am suparat pe cineva rog sa ma scuze si cred ca putem vorbi intr-un mod civilizat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”