pescuit la maruntei

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
valentino76
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 24 Ian 2009, 20:42

pescuit la maruntei

Mesaj de valentino76 » 22 Aug 2013, 23:20

Am fost la partida de pescuit pe olt la baraju maruntei am inceput sa pescuim eu si cu prietenu meu in cocediu o saptamia am prins ceva peste . Duminica a mai venit un prieten dadeam cu 5 undite fiecare la un singur cirlig 4 la crap si una la caras am nadit la greu cu boabe boilisuri am prins vreo 5 crapi in 6 zile si miercuri sa fie treba mai grea a ve venit politia locala din comuna maruntei sa ne amendeze ca pescuim cu 5 undite de fiecare este normal asa ceva ? Cind acolo pe ficare zi veneau braconieri sa bage setcile si de trei ori pe zi si culme si numai la noi sau oprit pentru ce pentru o undita in plus si alti au 30 pe mal intinse si dupa politie a venit si braconieri sa bage setcile la 5 min dupa ce a plecat politia Poate imi da si mie cineva un raspuns daca e legal asa ceva

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pescuit la maruntei

Mesaj de florentiniuga » 23 Aug 2013, 17:36

Din pacate pentru tine, demersul politiei este legal deoarece pescuitul se poate face doar cu 4 scule cu maxim doua carlige fiecare. Faptul ca si altii braconeaza nu te absolva de vina iar atitudinea politiei fata de adevaratii braconieri, e deja generala si tine de organele lor interne de control, care ar trebui sesizate. ...Dar vezi?! poti tu sa faci o asemenea sesizare, cand la randul tau ai fost surprins in neregula?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
valentino76
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 24 Ian 2009, 20:42

Re: pescuit la maruntei

Mesaj de valentino76 » 26 Aug 2013, 20:17

Am inteles am gresit noi .Dar cind iam sesizat de braconier ca au intinse sute de metri de plase la 200 de metri in fata noastra stiti ce neau raspuns .Ca au autorizatie si neau inchis gura.Si culmea ca numai la noi sau oprit dupa aceia au plecat direct probabil nu aveau loc braconieri de noi sa intinda plasele dar asta e romania noastra no sa scapam niciodata de braconaj pe oriunde . Multumesc frumos pentru raspuns. Fire ntintinse pe unde va duceti la pescuit inchieiat subiectu

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pescuit la maruntei

Mesaj de florentiniuga » 27 Aug 2013, 19:58

Mda, asta-i un subiect incheiat pentru noi toti inca de cand statul a inceput sa emita autorizatii de exploatare piscicola a lacurilor de acumulare. Cu asta ne inchid gura de fiecare data.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”