betaina,csl,scopex

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
leomard14
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Feb 2008, 10:51

betaina,csl,scopex

Mesaj de leomard14 » 27 Ian 2009, 14:56

va salut,sunt din buzau si am cautat pe la magazinele de pescuit betaina,csl si scopex si cu parere de rau va spun ca nu am gasit.stie cineva unde pot gasi?poate in buzau daca nu cum se pot procura produsele din alte localitati , preturi si cum le pot primi?multumesc

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de Driscu Radu » 27 Ian 2009, 15:18

Pentru astfel de ingrediente este ideal sa te "cuplezi " cu cineva si sa luati toate ingredientele de pe un singur magazin online.Fati o strategie de achizitie ce cantitate, ce suma poti investii.Marea majoritate a magazinelor online au transportul gratuit de la minim 500 lei in sus exceptie face, un singur magazin.Vezi topicurile despre magazinele online.Numai bine fir intins.

Avatar utilizator
carprom
senior
senior
Mesaje: 253
Membru din: 21 Sep 2008, 09:50
Contact:

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de carprom » 27 Ian 2009, 15:27

Vezi cu Cristi Surdu (Mosharu) i-am trimis acuma 25kg de Betaina, nu sintetica ci naturala
Betaina nostra este betaina adevarata, in comparatie cu Betaina HCI (Hydrochlorid) aceasta Betaina (N-Trimethylglycin) nu contine acid clorhidric,
Substanta naturala, prezenta în cantitati infime în plante, fermenti, ciuperci sau în carnea pestilor, crustaceelor si molustelor. Folosita ca atractant în nutritia pestilor si prezenta în dietele recomandate pe baza de peste. Extrem de eficace în orice amestec de baza, pentru orice anotimp. Poate fi combinata cu o mare varietate de arome, uleiuri esentiale si stimulatori de gust. Socotita unul dintre cei mai valorosi atractanti naturali.
Dozaj recomandat: 5-15 grame la 10 oua
Imagine

Avatar utilizator
leomard14
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Feb 2008, 10:51

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de leomard14 » 27 Ian 2009, 20:08

eugencostandis cat costa 200 gr betaina?si as dori si oferta de csl.cum le trimiti in buzau?

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de mosharu » 27 Ian 2009, 20:37

carprom scrie:Vezi cu Cristi Surdu (Mosharu) i-am trimis acuma 25kg de Betaina, nu sintetica ci naturala
Betaina nostra este betaina adevarata, in comparatie cu Betaina HCI (Hydrochlorid) aceasta Betaina (N-Trimethylglycin) nu contine acid clorhidric,
Substanta naturala, prezenta în cantitati infime în plante, fermenti, ciuperci sau în carnea pestilor, crustaceelor si molustelor. Folosita ca atractant în nutritia pestilor si prezenta în dietele recomandate pe baza de peste. Extrem de eficace în orice amestec de baza, pentru orice anotimp. Poate fi combinata cu o mare varietate de arome, uleiuri esentiale si stimulatori de gust. Socotita unul dintre cei mai valorosi atractanti naturali.
Dozaj recomandat: 5-15 grame la 10 oua
Salut Leo. Pt betaina & more suna-ma la 0721382528. Ms
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de marian_popescu » 27 Ian 2009, 23:39

nu va suparati, sunt incepator intr-ale aditivilor, abia acum am comandat si eu pentru prima data betaina, alaturi de altele, de la nutrabaits (chiar se gaseste pe stoc, nu stiu la ce magazine ati incercat dvs, ba chiar e pe reducere 20%
exact acelasi lucru sriu si ei, cuvant cu cuvant, in limba engleza, pe cutia de betaina si pe sightul lor

Substanta naturala, prezenta în cantitati infime în plante, fermenti, ciuperci sau în carnea pestilor, crustaceelor si molustelor. Folosita ca atractant în nutritia pestilor si prezenta în dietele recomandate pe baza de peste. Extrem de eficace în orice amestec de baza, pentru orice anotimp. Poate fi combinata cu o mare varietate de arome, uleiuri esentiale si stimulatori de gust. Socotita unul dintre cei mai valorosi atractanti naturali.



...iar ei vorbesc despre HCl...si o spun de ani de zile. fara suparare, dar textul de mai sus e un COPY/PASTE dupa nutrabaits
multe din marile firme comercializeaza HCl

cat despre produsul dvs, asteptam cu totii sa aflam mai multe. iar betaina
Fishing is life. The rest...just details

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de gor965 » 28 Ian 2009, 01:38

Domnilor ,ptr. oferte de vanzare si cumparare folositi va rog rubricile speciale ori mesajele private !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
carprom
senior
senior
Mesaje: 253
Membru din: 21 Sep 2008, 09:50
Contact:

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de carprom » 28 Ian 2009, 08:20

marian_popescu scrie:nu va suparati, sunt incepator intr-ale aditivilor, abia acum am comandat si eu pentru prima data betaina, alaturi de altele, de la nutrabaits (chiar se gaseste pe stoc, nu stiu la ce magazine ati incercat dvs, ba chiar e pe reducere 20%
exact acelasi lucru sriu si ei, cuvant cu cuvant, in limba engleza, pe cutia de betaina si pe sightul lor

Substanta naturala, prezenta în cantitati infime în plante, fermenti, ciuperci sau în carnea pestilor, crustaceelor si molustelor. Folosita ca atractant în nutritia pestilor si prezenta în dietele recomandate pe baza de peste. Extrem de eficace în orice amestec de baza, pentru orice anotimp. Poate fi combinata cu o mare varietate de arome, uleiuri esentiale si stimulatori de gust. Socotita unul dintre cei mai valorosi atractanti naturali.



...iar ei vorbesc despre HCl...si o spun de ani de zile. fara suparare, dar textul de mai sus e un COPY/PASTE dupa nutrabaits
multe din marile firme comercializeaza HCl

cat despre produsul dvs, asteptam cu totii sa aflam mai multe. iar betaina
Ce scriu ei, sau nu, atita timp cit scrie HCI si este de culoare alba este Betaina sintetica Hydrochlorid
Si asta cu Copy /Paste, cauta pe neturi Betaina si vei vedea ca multi au acelasi text :D

numai bine
Imagine

Avatar utilizator
eugencostandis
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 16 Noi 2008, 18:06

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de eugencostandis » 28 Ian 2009, 09:45

Edit, ma abtin :D
0737245680

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de marian_popescu » 28 Ian 2009, 19:25

intr-a zecea am ramas corigent la chimie, dar parca tot nu se leaga ceva
sa inteleg ca HCl nu e char substanta care se gaseste in inele plante, ciuperci etc...
atunci la ce mama lor mai scriu asta pe eticheta?
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
carprom
senior
senior
Mesaje: 253
Membru din: 21 Sep 2008, 09:50
Contact:

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de carprom » 28 Ian 2009, 19:38

Baga te rog la http://www.google.de asta Betain HCI si daca nu te ia durerea de cap, dar vei gasi medicamente cite vrei :D

edit: si ia vezi unde gasesti aici expresie HCI http://de.wikipedia.org/wiki/Betain
Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de marian_popescu » 28 Ian 2009, 22:22

nu inteleg chimia nici in romana, dar in germana...
asta e, banii i-am dat acum. ramane sa vedem rezultate. ce-i drept, mai am de experimentat multe. nutrabaits ramane totusi o firma de incredere, dar costisitoare
mai invat si...cine stie, poate o sa trec si eu pe betaina asta naturala
salutari
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de marian_popescu » 31 Ian 2009, 21:13

as fi tare curios care e parerea moderatorului cu privire la diferenta dintre betaina HCl si cea de care vorbesc baietii in acest topic, cea naturala. daca cea clasica (HCl) contine acid clorhidric, meseriasii din carpfishingul mioritic cum de prind folosind otrava asta? nu sunt prea bun la chimie, dar sa spui ca betaina HCl contine acid clorhidric (HCl2) e ca si cum ai spune ca dioxidul de carbon are aceleasi efecte ca monoxidul de carbon. iar marile firme de profil nu cred ca ar comercializa ceva cu efecte atat de nocive, cu atat mai mult ca ar insemna sa nu prinzi niciun peste, avand in vedere sensibilitatea chemo-receptorilor la crap
daca ce vindeti voi este o descoperire in domeniul nadelor si momelilor, cu siguranta va avea succes imediat
@florentin iuga>>>maestre, putina lumina (info) te rugam (eu si alti impatimiti curiosi)
multumesc anticipat
...iar pentru dl. mosharu si cei care sunteti mai in domeniu cu acest tip de betaina si pe care o promovati, sa ma iertati, nu sunt rautacios, vreau doar sa aflu mai multe despre pescuitul crapului
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
carprom
senior
senior
Mesaje: 253
Membru din: 21 Sep 2008, 09:50
Contact:

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de carprom » 31 Ian 2009, 21:56

Cine a spus ca cu HCI nu se prinde peste ?
Dar tu ce crezi ca-ti face bine, un suc de portocale proaspat presate, su un suc cu aroma si culoare de portocala ?
Intelegi ce vreu sa spun ?
Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: betaina,csl,scopex

Mesaj de marian_popescu » 01 Feb 2009, 00:14

betaina HCl nu contine acid clorhidric. ce ati spus voi mai sus mi se pare antireclama mincinoasa la adresa betainei HCl...sau pomovare prin concurenta neloiala a produsului vostru
Fishing is life. The rest...just details

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”