GROUNDBAIT

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

GROUNDBAIT

Mesaj de bujor marius » 25 Feb 2010, 01:54

As avea i eu o intrebare pentru pescarii mai consacrati, cei mai experimentati: - ce credeti ka ar trebui sa contina un groundbait, daca v-ati facut singuri asa ceva, care sunt elementele cele mai importante ce nu ar trebiu sa lipseasca, daca veniti si cu o retea ar fi si mai bine :D ...........numai bine..........

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: GROUNDBAIT

Mesaj de bujor marius » 26 Feb 2010, 01:31

bujor marius scrie:As avea si eu o intrebare pentru pescarii mai consacrati, cei mai experimentati: - ce credeti ka ar trebui sa contina un groundbait, daca v-ati facut singuri asa ceva, care sunt elementele cele mai importante ce nu ar trebiu sa lipseasca, daca veniti si cu o retea ar fi si mai bine :D ...........numai bine..........
daca cei mai experimentati nu vor sa zica nimic :(( atunci care si-a facut asa ceva , ce parere are?

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: GROUNDBAIT

Mesaj de vali003 » 27 Feb 2010, 00:02

Marius pentru partea de legatura eu folosesc pesmet , la care adaug spartura de porumb care a fost in prealabil inmuiata , ceva cinepa , porumb de conserva , de la sfirsitul lunii mai, adaug si o conserva de ton in ulei de floarea soarelui , daca am, ceva robin red , daca nu un pic de cilli (praf de ardei iute ) , ceve boilies sparte si cam asta este .

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: GROUNDBAIT

Mesaj de bujor marius » 27 Feb 2010, 02:04

vali003 scrie:Marius pentru partea de legatura eu folosesc pesmet , la care adaug spartura de porumb care a fost in prealabil inmuiata , ceva cinepa , porumb de conserva , de la sfirsitul lunii mai, adaug si o conserva de ton in ulei de floarea soarelui , daca am, ceva robin red , daca nu un pic de cilli (praf de ardei iute ) , ceve boilies sparte si cam asta este .
si spartura in ce o inmoi?

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: GROUNDBAIT

Mesaj de vali003 » 27 Feb 2010, 02:31

bujor marius scrie:
vali003 scrie:Marius pentru partea de legatura eu folosesc pesmet , la care adaug spartura de porumb care a fost in prealabil inmuiata , ceva cinepa , porumb de conserva , de la sfirsitul lunii mai, adaug si o conserva de ton in ulei de floarea soarelui , daca am, ceva robin red , daca nu un pic de cilli (praf de ardei iute ) , ceve boilies sparte si cam asta este .
si spartura in ce o inmoi?
Cel mai bine ar fi daca ai lapte de porumb , pe care il diluezi cu apa si pui peste spartura de porumb , sa o acopere . Daca nu ai lapt de porumb , merge si cu melasa diluata cu apa , sau pui apa , spartura si zahar , apa sa nu fie de la ghiuveta , apa de ploaie sau cel mai bine din balta .

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: GROUNDBAIT

Mesaj de bujor marius » 05 Mar 2010, 22:27

nimeni nu isi prepara asa cva.........da secretosi mai sunt pescarii astia......... :-w

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”