montura inpotriva racilor

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
valy_brb
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 20 Mai 2009, 09:43

montura inpotriva racilor

Mesaj de valy_brb » 02 Oct 2010, 15:47

.Am fost la o balta undeva pe la Albele (spre Alexandria)la intrare in Albele faci dreapta drumul este ok dar vreau sa va zic ca ma omorat raci mau inebunit tocau tot pana si boabele de porumb uscat nu mai zic de rama sau viermus,am incercat si montura elicopter dar degeaba nici un rezultat.Daca ma puteti ajuta cu o ideie despre o montura sau alt ceva la care sa nu mai ajunga racii.. va multumesc

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: montura inpotriva racilor

Mesaj de florinmacri » 02 Oct 2010, 18:02

Am sa-ti raspund eu mai intai, desi nu sunt asa de experimentat cum sunt alti colegi de pe acest forum. Montura contra racilor nu cred ca exista, cel putin eu nu am auzit de asa ceva. In zona in care eu locuiesc , mai bine spus pescuiesc, exista o balta asemanatoare celei descrisa de tine iar cei care au mers acolo destul de des au prins ''spilul'' cum se zice si anume : cumpara din piata zgarciuri de vita ( mancare ptr. caini si pisici) si le arunca cu racheta la aprox. 10 m dreapta sau stanga locului de pescuit, asa incat pret de cateva ore sunt lasati in pace de raci. Boabele de porumb tari sunt un deliciu pentru raci asa ca ai face bine sa le inlocuiesti cu cele artificiale (de cauciuc).
Cam atat stiu eu despre raci, ii lasam pe cei mai experimentati sa-si spuna parerea!
Fir intins!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: montura inpotriva racilor

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Oct 2010, 11:08

subiecutul acesta a mai fost dezbatut,cauta in arhiva si vei gasi raspunsurile pe care le cauti.spor!

Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi”