Banax Helicon 5600NF

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DragosS
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 04 Ian 2009, 01:33
Localitate: Bucuresti

Banax Helicon 5600NF

Mesaj de DragosS » 18 Feb 2009, 00:45

Stie cineva un magazin in Bucuresti care sa aiba pe stoc aceasta mulineta? Am gasit-o la cateva magazine online, dar parca as vrea sa o vad si eu cu ochii mei inainte sa o cumpar, mai ales ca vad ca sunt pareri impartite in privinta ei.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Banax Helicon 5600NF

Mesaj de IULIAN C » 18 Feb 2009, 09:48

DragosS scrie:Stie cineva un magazin in Bucuresti care sa aiba pe stoc aceasta mulineta? Am gasit-o la cateva magazine online, dar parca as vrea sa o vad si eu cu ochii mei inainte sa o cumpar, mai ales ca vad ca sunt pareri impartite in privinta ei.
Dragos,s-a discutat mult despre mulineta asta si eu care sunt posesorul a 4 buc una destul de batrana "made in Korea" si 3 China,iti pot spune ca sunt mulinete ieftine,nu spectaculoase,dar cu care ...iti faci treaba!
La un magazin online am fost recent,le au te poti uita la ele...
Singura chestie care te va uimi la acestea e ca tamburul "papa" la fir de o sa te sperii!!!Au capacitate mare si un atu ar fi ca buza tamburului faforizeaza alunecarea lina a firului!
Baitrunner-ul merge foarte bine,o mica problema ar fi ca nu le poti compara cu alte mulinete....de top,nu aseaza intotdeauna firul "la milimetru,dar ti-am zis...iti faci treaba cu ele in aproape toate conditiile!Cel putin,eu in sezonul trecut,am scos somn de 10,crapi pana la 17...nu mi-au facut probleme ci din contra...
Daca vrei iti dau pe privat adresa magazinului unde poti sa le verifici si cumperi
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Banax Helicon 5600NF

Mesaj de marian_popescu » 18 Feb 2009, 22:01

da, ai dreptate, trebuie sa le vezi neaparat inainte sa le cumperi, sa le studiezi pe fiecare, in amanunt. sunt destule mulinete defecte, in special jocuri mari. daca le iei bune din magazin, le poti folosi cu incredere ani buni. mai conteaza si cum te ingrijesti de ele, in special la gresat.
cat mai costa astea pe la voi?...ca diferenta de pret dintre halicoane si powerliner m-ar impinge spre primele, sau spre longbow
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
DragosS
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 04 Ian 2009, 01:33
Localitate: Bucuresti

Re: Banax Helicon 5600NF

Mesaj de DragosS » 19 Feb 2009, 19:23

Si eu am cumparat pana la urma Okuma Powerline 865. Este diferenta cam de 70ron intre ele, dar mi-au placut mai mult acestea. Si Banax-urile arata ok, insa Okuma par mai legate. Sper ca am facut o alegere buna si astept sa treaca aceasta ultima rabufnire a iernii ca sa le pot testa.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Banax Helicon 5600NF

Mesaj de Madalin Dirla » 19 Feb 2009, 21:14

DragosS scrie:Si eu am cumparat pana la urma Okuma Powerline 865. Este diferenta cam de 70ron intre ele, dar mi-au placut mai mult acestea. Si Banax-urile arata ok, insa Okuma par mai legate. Sper ca am facut o alegere buna si astept sa treaca aceasta ultima rabufnire a iernii ca sa le pot testa.
Sa ai parte de ele si sa iti scoata cati mai multi crapi in anii ce urmeaza !!! =D> =D> =D>

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”