Mulineta Centurion GF9000

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Mulineta Centurion GF9000

Mesaj de zippo47 » 10 Sep 2012, 19:13

Buna ziua,
Am achizitionat de curand 2 mulinete centurion gf9000, din pacate una deja a Renuntat sa mai faca servici. Am Fost sambata la un pescuit pe bratul Borcea si la o recuperare , aceasta s-a blocat. Am desfacut-o si am gasit axul (din pozele de mai jos) (cel care face ca tamburul si axul pe care acesta este fixat sa se deplaseze sus-jos , pentru aranjarea firului ) si piesa ce urmareste canalul spiralat al acestui ax "bulite".Pentru ca nu stiu cum sa remediaz alfel aceasta problema decat prin inlocuire ,apelez la persoanele care ma pot ajuta cu un sfat sau , daca au printre jmelturi asa ceva ....
~x(

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Mulineta Centurion GF9000

Mesaj de zippo47 » 10 Sep 2012, 19:17

zippo47 scrie:Buna ziua,
Am achizitionat de curand 2 mulinete centurion gf9000, din pacate una deja a Renuntat sa mai faca servici. Am Fost sambata la un pescuit pe bratul Borcea si la o recuperare , aceasta s-a blocat. Am desfacut-o si am gasit axul (din pozele de mai jos) (cel care face ca tamburul si axul pe care acesta este fixat sa se deplaseze sus-jos , pentru aranjarea firului ) si piesa ce urmareste canalul spiralat al acestui ax "bulite".Pentru ca nu stiu cum sa remediaz alfel aceasta problema decat prin inlocuire ,apelez la persoanele care ma pot ajuta cu un sfat sau , daca au printre jmelturi asa ceva ....
~x(
Nu reusesc sa atasez pozele

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Mulineta Centurion GF9000

Mesaj de gor965 » 10 Sep 2012, 22:50

zippo47 scrie: ~x(
Nu reusesc sa atasez pozele
http://www.infopescar.tv/forum/citeste- ... t3622.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Mulineta Centurion GF9000

Mesaj de zippo47 » 06 Oct 2012, 19:56

Va rog sa scuzati stangacia mea. Voi incerca inca o data sa atasez pozele despre care vorbeam.
Fişiere ataşate
Sper sa se inteleaga despre ce este vorba. nu am un telefon prea performant.
Sper sa se inteleaga despre ce este vorba. nu am un telefon prea performant.

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Mulineta Centurion GF9000

Mesaj de zippo47 » 11 Oct 2012, 23:03

Insist in continuare cu aceasta problema . Nu are nimeni o mulineta ca aceasta cu un alt defect? Pentru ca am dat ceva bani, sper sa o pot recupera. Va rog sa ma ajutati!

Avatar utilizator
zippo47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Iun 2009, 14:00
Localitate: Fetesti
Contact:

Re: Mulineta Centurion GF9000

Mesaj de zippo47 » 26 Oct 2012, 23:07

zippo47 scrie:Buna ziua,
Am achizitionat de curand 2 mulinete centurion gf9000, din pacate una deja a Renuntat sa mai faca servici. Am Fost sambata la un pescuit pe bratul Borcea si la o recuperare , aceasta s-a blocat. Am desfacut-o si am gasit axul (din pozele de mai jos) (cel care face ca tamburul si axul pe care acesta este fixat sa se deplaseze sus-jos , pentru aranjarea firului ) si piesa ce urmareste canalul spiralat al acestui ax "bulite".Pentru ca nu stiu cum sa remediaz alfel aceasta problema decat prin inlocuire ,apelez la persoanele care ma pot ajuta cu un sfat sau , daca au printre jmelturi asa ceva ....
~x(
Astept in continuare , pe cineva care ar putea sa ma ajute cu aceasta problema.
:-c

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”