Mulineta EnergoTeam Power Feeder 5000

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
a.ionut
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 13 Mar 2010, 19:12
Localitate: CALAFAT

Mulineta EnergoTeam Power Feeder 5000

Mesaj de a.ionut » 27 Mai 2010, 13:40

Informatii oficiale:

EnergoTeam ( ET ) Power Feeder 5000 este o mulineta impresionanta din toate punctele de vedere.
Corpul masiv ascunde 8 rulmenti din otel inoxidabil si un rotor perfect echilibrat.
Tamburul Long Cast poate depozita pana la 100 de metri de fir de 0.50mm iar buza titanizata a acestuia va facilita lanseuri la mare distanta, indiferent de situatie.
Impresionant este si raportul de recuperare 4,4:1, cu performanta sa de a mulina 1 metru de fir la o singura rotire a manivelei.
Manerul solid este turnat dintr-o singua bucata pentru a rezista in timpul drilurilor cu pesti capitali.
Frana are lamelele din teflon si aluminiu pentru un reglaj cat mai precis.


Imagine

Am vazut aceasta mulineta ieri intr-un magazin, si ca aspect pot spune ca arata bine. A folosit cineva aceasta mulineta? Citind pe forum, am inteles ca mulinetele din gama power feeder (long cast 8000) ar fi ... ca sa nu zic proaste, ci nereusite. Mulineta asta costa 100 ron...
As vrea s-o folosesc pe o lanseta de 3m, la pescuitul la pluta. Ar mai fi cateva mulinete care mi-au placut dar sunt prea grele, eu am nevoie de o mulineta usoara.
Ideal ar fi sa-mi raspunda cineva care foloseste aceste mulinete de cel putin un sezon, ca sa stiu daca se merita sa dau banii pe ea!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”