Minutul de sinceritate

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de mircea pescar » 26 Mar 2009, 16:23

Taxele in zona Gogosaru variaza in functie de fiecare patron, de la 50 de lei 80, 100 la Gogosaru, iar la Izvoru stiu ca este 100 toate 24 de ore.

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Madalin013 » 30 Mar 2009, 19:07

cosmake scrie:@Madalin013
Poate ne dai si noua locatia exacta la superbaltile alea de la Piatra Olt. Sint tare curios de ce noi craiovenii nu am auzit de ele si ne ducem la sute de km pentru o captura avind asemenea balti la 50 km
baltile sunt exact in Piatra cum vii dinspre ganeasa treci calea ferata mai mergi can 1,5 km si dai de un peco pe partea dreapta cu 2 pompe si si in dreptul lui pe partea opusa se face un drum neasfaltat care duce direct la balti . . si dak ajungi in piatra poti intreba unn satean si te va indruma catre baltta nici eu nu am stiut locatia exacta de prima data am plecat cam caine surd la vanatoare dar am gasit baltile intr_un final :d Si sa stii ca vin si pescari din craiova acolo dar nu toata lumea prinde peste pe baltile alea sunt salbatice si trebui abordate ca atare adica dak ii dai un sac de nada nu mai prinzi nimic .. :D sper sa prinzi un monstruletz dak o sa ajungi pe acolo :D Fir Intins

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de cosmake » 31 Mar 2009, 06:48

mersi
le voi incerca anul asta

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de mircea pescar » 03 Iun 2009, 11:50

Salutare. Am la activ 3 iesiri pe Gogosari 2 si vreau sa va spun ca la o singura partida de pescuit nu ne-a intrat nici un crap , am luat numai caras (300-500g) dar 2 partide au fost super. Se planteaza atat cu navomodel cat si cu barca gonflabila numai cu porumb pe firul de par. Mergeti si nu o sa va para rau. Drumul este ok. **== ---<><

Avatar utilizator
giovanny
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 17 Mar 2009, 19:12

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de giovanny » 04 Iul 2009, 21:02

novicele de mai sus e patron sadea ! mint cu nerusinare si fac tot felul de mizerii pt. bani.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de gor965 » 04 Iul 2009, 21:46

giovanny scrie:novicele de mai sus e patron sadea ! mint cu nerusinare si fac tot felul de mizerii pt. bani.
Care novice ? ...si e patron de...ce anume ? sa ne dam si noi seama de ce afaceri sa ne ferim...sa n-ajungem patroni sadea si plini de bani ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Madalin013 » 13 Sep 2009, 15:31

Am fost o singura data pe balta la drachiceanu in balta cu plopi am prins 17 ciortani intre 1,2 si 2.7 kg in rest pe toata balta nu sa prins mai nimic nu stiu de ce .. poate am avut eu noroc ... si am mai fost de 2 ori la Izvoru ; prima data nu am prins absolut nimic , iar a doua oara am prins 5 carasei ca palma si un novac la 3.5 kg am momit la greu cu barca gonflabila am facut pat de boabe lasate inprealabil la inmuiat am plantat cu navomodelul si canci de vineri pana duminica dupamasa nici un tac .. pacat de frumusetea baltii dar nu cred co sa mai calc in urmatorii ani pe acolo :-q

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Apr 2010, 15:01

cosmake scrie:mersi
le voi incerca anul asta
cosmake, cand ai timp poate facem o partida acolo, ce zici ?
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de cosmake » 18 Apr 2010, 09:13

posibil dar nu stiu cind :-??

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de janes romanes » 20 Apr 2010, 21:31

madaline vaezi ca la izvoru s a dus balta aia de cativa ani dc vrei sa te duci poate numa pt caras :-q :-q :-q o fost odata crap acolo ca la balamuc dar acum gata caras si doar atat :-S :-S :-S

Avatar utilizator
constantina
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 12 Sep 2010, 13:19

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de constantina » 12 Sep 2010, 13:36

buna ziua chiar astazi 12.09.2010 am fost la balta walter maracineanu cred 2 cea din mijloc. Acolo exista un paznic al baltii care am aflat ca ar fii si actionar al acestei balti care , cred, ca pur si simplu vrea sa nu mai vina mineni pe acea balta de pescuit. Noi frecventam acea balta de 10 ani si pana aseara nu nu s-a intimplat ce ni s-a intimplat cu acest , sau mai bine zis aceasta specie de paznic. Pur si simplu parca ar fi mincat ficat cu fierea sparta in el asa de amar ce amar, acru , asa s-a comportat. Deci am ajuns acolo in jurul orei 1500 unde a si sosit domnul cu pricina.Nici macar nu a avut bunul simt sa coboare din masina cu care pur si simplu face curse pe malul apei , nu ne-a intrebat cite persoane pescuiesc, doar a numarat cite lansete sunt instalate pe apa si s-a apucat sa taie chitante. Abia l-am lamurit ca sunt doua persoane care pescuiesc si ca suntem separati!!! Ma rog a taiat chitanta cu ora 15.00 respectiv a doua 16.00. Toata noaptea a patrulat cu acea masina pe maluri si ne-a pus in ochi un far cu care sonda malurile de pe o parte pe cealalta, iar la 04.00 dimineata a venit ,tot asa nu a coborit din masina si ne-a intrebat in felul urmator: Daca mai stati ,platiti ,daca nu strangeti si plecati ca v-a expirat programul" . Este p[osibil un asa comportament va rog? :(

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de iorgu » 12 Sep 2010, 18:15

constantina scrie:buna ziua chiar astazi 12.09.2010 am fost la balta walter maracineanu cred 2 cea din mijloc. Acolo exista un paznic al baltii care am aflat ca ar fii si actionar al acestei balti care , cred, ca pur si simplu vrea sa nu mai vina mineni pe acea balta de pescuit. Noi frecventam acea balta de 10 ani si pana aseara nu nu s-a intimplat ce ni s-a intimplat cu acest , sau mai bine zis aceasta specie de paznic. Pur si simplu parca ar fi mincat ficat cu fierea sparta in el asa de amar ce amar, acru , asa s-a comportat. Deci am ajuns acolo in jurul orei 1500 unde a si sosit domnul cu pricina.Nici macar nu a avut bunul simt sa coboare din masina cu care pur si simplu face curse pe malul apei , nu ne-a intrebat cite persoane pescuiesc, doar a numarat cite lansete sunt instalate pe apa si s-a apucat sa taie chitante. Abia l-am lamurit ca sunt doua persoane care pescuiesc si ca suntem separati!!! Ma rog a taiat chitanta cu ora 15.00 respectiv a doua 16.00. Toata noaptea a patrulat cu acea masina pe maluri si ne-a pus in ochi un far cu care sonda malurile de pe o parte pe cealalta, iar la 04.00 dimineata a venit ,tot asa nu a coborit din masina si ne-a intrebat in felul urmator: Daca mai stati ,platiti ,daca nu strangeti si plecati ca v-a expirat programul" . Este p[osibil un asa comportament va rog? :(
Frate, nu esti singurul care pateste asa ceva. Mai bine ca ai patit asa ceva deoarece pestele are gust rau de tot de namol. Ca sugestie (nu sunt patron, actionar, ruda cu cineva anume), te sfatuiesc sa mergi in balta de la padure, cea care are drumul asfaltat pana la jumatatea ei. Eu pescuiesc de multi ani pe aceasta balta(paznic este Doru) si nu m-a stresat absolut niciodata nimeni cu nimic. Taxa este 50 de roni 24 ore, cantitatea de peste nu te controleaza, nu umbla numeni in patrula noaptea pe maluri. Eu am rezultate bune la crap, le plantez cu navomodelul. Vezi ca are raci cam multi (asta denota ca balta este sanatoasa).

P.S. Daca sunt acuzat de vreo promovare anume, rog userul respectiv sa posteze la subiect si aduc toate argumentele necesare sustinerii postarii mele (inclusiv foto si video cu locuri, capturi, perioade propice crapului, momeli si tot ce doreste).
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
patrudaniel15
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 10 Feb 2014, 22:36
Localitate: pitesti

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de patrudaniel15 » 04 Mar 2014, 01:46

foarte bna aceasta rubrica dar mare pacat ca din anul 2010 nimeni nu a mai zis ceva anume sau sa ajute si alti pescari.......
am sa vin si eu cu o intamplare dar probabil maine ca este foarte mult de scris :)

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de PsiHo » 07 Apr 2014, 19:02

si a trecut o luna ...

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Minutul de sinceritate

Mesaj de costelino » 09 Apr 2014, 05:08

pai omu tot mai scrie

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”