Referitor la Moara Vlasiei !!!

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de besliu » 31 Mai 2009, 19:57

Sa=mi spuna si mie cineva dc ma duc cu un insotitor pe Moara Vlasiei dc si el trebuie sa plateasca ceva dc sta langa mine???

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de IULIAN C » 31 Mai 2009, 19:59

besliu scrie:Sa=mi spuna si mie cineva dc ma duc cu un insotitor pe Moara Vlasiei dc si el trebuie sa plateasca ceva dc sta langa mine???
Cine ti-a zis asa ceva?Nu se plateste nimic pt insotitor,pescarul care plateste un bon are dreptul la insotitor
Numai ca dai cu 4 lansete la care aveti dreptul sa pescuiti amandoi,nu mai mult!
Daca vrea sa bage si el o a 5-a lanseta sau mai multe peste cele 4...i se taie inca un bon si lui...altfel nu platesti nimic pt el!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de Coleman » 31 Mai 2009, 20:20

IULIAN C scrie:
besliu scrie:Sa=mi spuna si mie cineva dc ma duc cu un insotitor pe Moara Vlasiei dc si el trebuie sa plateasca ceva dc sta langa mine???
Cine ti-a zis asa ceva?Nu se plateste nimic pt insotitor,pescarul care plateste un bon are dreptul la insotitor
Numai ca dai cu 4 lansete la care aveti dreptul sa pescuiti amandoi,nu mai mult!
Daca vrea sa bage si el o a 5-a lanseta sau mai multe peste cele 4...i se taie inca un bon si lui...altfel nu platesti nimic pt el!

Tin sa te contrazic IULIAN , insotitorul nu are voie nici macar sa atinga lansetele, mie mi sa intamplat sa fiu insotit de prietena si sa traga la 2 lansete si logic ca am rugat-o pe ea sa-l intepe si sa-l aduca incet spre mal pana eu terminam cu celalalt peste si imediat a venit paznicul si mi-a zis ca ea nu are voie sa puna mana pe lanseta.
Tin sa precizez ca asta s-a intamplat anul trecut si paznic era un tip mai batran despre care eu am mai povestit in acest forum pacat ca nu stiu cum il cheama.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de besliu » 31 Mai 2009, 20:25

Si pana la urma care este adevaru ca vreau sa ma duc si eu si vreau sa stiu care este treaba ???

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de IULIAN C » 31 Mai 2009, 20:40

Coleman...ce sa zic eu... :-?? eu am fost anul trecut cred de vreo 30 de ori de la partide de 12 pana la 72 de ore si nu mi s-a cerut o asemenea taxa si nici ni stiu sa fi cerut cuiva!
Eu nu am nimic de impartit cu ei,dar din moment ce...atat Nea'Victor cat si paznicii s-au comportat frumos cu mine...insa nici nu le iau apararea asa de-aiurea!
Uite de pe acest forum cam care ar trebui sa fie situatia:
Copy/paste ...o spicuiala din regulamentul care ar trebui sa se aplice ca atare!!!



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAXE SI REGULAMENT MOARA VLASIEI 2 PE ANUL 2009
de catre petcu victor pe Dum Feb 01, 2009 6:01 am

TAXE INCEPIND CU DATA DE 05 04 2009 PENTRU CEI CARE VOR SA PESCUIASCA PE BAZINUL PISCICOL MOARA
VLASIEI 2 :

1 - 60 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R)
2 -120 RON = 24 ORE (PESCUIT C&R)
3 -100 RON = 12 ORE (PESCARUL POATE PESCUII SI RETINE 5 KG DE PESTE DUPA CARE POATE PESCUII RESTUL
ZILEI C&R)
4 - 40 RON = TAXA PLANTAT(PENTRU FIECARE PESCAR CARE PLANTEAZA)

MEMBRII APCR SI CARP ZONE AU REDUCERE 20% LA PUNCTELE 1 SI 2 !!!!


REGULAMENT DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2 ANUL 2009


1)Pescarul poate sa pescuiasca cu maxim 4 scule
(lansete sau undite)obligatoriu dotate cu 1(un)singur carlig si sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului sau a momitorului in caz de rupere a firului!!!
2)Capturile de CRAP care vor depasi 5 KG vor fi eliberate imediat ce au fost prinse in stare vie si
fara a fi ranite !!!
3)Capturile de SALAU nu se vor retine indiferent de greutate si se vor elibera imediat in stare vie
fara a fi ranite !!!
4)Capturile de SOMN SI STIUCA,care vor depasi 5 KG vor putea fi retinute,cu conditia ca pescarul sa
plateasca 15 RON FIECARE KG CARE ESTE IN PLUS PESTE CELE 5 KG CARE POT FI RETINUTE
5)Este strict interzis sa puna pestele in acelas juvelnic 2 sau mai multi pescari!!!
6)Este strict interzis pescuitul la BOMBA !!!
7)Fiecare pescar este obligat sa se aseze numai in dreptul locului marcat pentru pescuit !!!
Nu se elibereaza decit maxim 2 bonuri unui pescar(valabil pentru cei care vor sa retina mai mult decit
cele 5kg admise)!!!
9)Pe acest bazin sunt interzise manelele,injuriile,chefurile si oricare alte activitati care pot
deranja ceilalti pescari aflati pe balta(pescarul insa nu trebuie sa inteleaga ca nu poate face un gratar
sa bea o bere,dar sa o faca in asa fel incit sa nu deranjeze pe ceilalti pescari)!!!
10)Fiecare pescar are dreptul sa fie insotit de o persoana,restul persoanelor care-l vor insotii,vor
platii o taxa de agrement de 10 RON !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Regulament postat pe mai multe site-uri/forumuri,aici il gasiti la:
http://infopescar.tv/forum/balti-iazuri ... t1578.html
Asta e regulamentul OFICIAL din moment ce e postat de administratorul baltii...daca cuiva i se pare ca nu s-ar respecta,scoate la imprimanta un astfel de regulament si-l arata paznicilor,nu cred sa zica ca n-ar mai fi valabil din moment ce l-a postat adminul...
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de besliu » 31 Mai 2009, 21:28

trebuie sa am neaparat saltea de primire ??? ca vad ca nu scrie in regulament ?!!!

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de Teddy » 31 Mai 2009, 21:49

Da, iti trebuie saltea de primire. In primul rand pentru respectul fata de pesti, si oricum iti cer paznicii. Daca nu ai, cere de la paznici, au ei, dar s-ar putea sa iti ceara 5 Ron pe ea. Eu unul am lasat-o pe a mea anul trecut la ultima partida la ei, mi-era sila sa o mai car acasa, si era si veche. Vezi poate poti sa te descurci sa le-o ceri ;)

Fire intinse.

Ai voie sigur la un insotitor, dar care nu are voie sa pescuiasca, doar sa te ajute la minciog.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de IULIAN C » 31 Mai 2009, 22:31

besliu scrie:trebuie sa am neaparat saltea de primire ??? ca vad ca nu scrie in regulament ?!!!
Cu tot respectul,te intreb...ai dat click pe linckul postat de mine?
Ca regulamentul nu l-am citat intreg...acolo unde te-am trimis eu se specifica clar ca iti trebuie,daca nu o iei de la paznici contra sumei de 5 ron...Citeste te rog si-ai sa vezi!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de Coleman » 01 Iun 2009, 09:05

Iulian
M-ai inteles gresit eu am contrazis doar faptul ca insotitorul nu are voie sa pescuiasca , de platit intradevar nu plateste dar tu ai spus ca daca dai cu 4 lansete pot pescui 2 persoane.
Orcum mi s-a intamplat doar 1-2 ori faza asta, in rest nu am avut probleme, eu iti recomand sa te duci cand este ''tura'' paznicului mai tanar ca sa te poti bucura linistit de pescuit.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de besliu » 01 Iun 2009, 23:26

eu vreau sa ma duc Duminica acuma adica pe 07 .06.09 . referitor la paznici nam inteles ce ai vrut sa spui ?? sta langa mine sau ce ?? pt ca numi plac lucruri dinastea !! sami sufle cineva in gura !!

Avatar utilizator
ionescu iulian
senior
senior
Mesaje: 221
Membru din: 22 Iun 2008, 14:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de ionescu iulian » 05 Iul 2009, 22:35

Asa sunt paznici dupa Moara Vlasiei nu ar trebuie sa loam in nume de rau cum se comporta ei ca si oameni , asta e datoria lor sa nu se mai " pleca acasa " cu peste ... si mai ales cu exemplare mari ( e mare pacat pentru cei ce recurg la astfel de metode neortodoxe ) .
„Lumina Faptelor Bune”

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Referitor la Moara Vlasiei !!!

Mesaj de Coleman » 06 Iul 2009, 05:13

''Problema este doar a unui paznic, cu restul nu ai probleme isi fac treaba bine si de la ''distanta''.
Sincer nici nu mai stiu daca acel paznic mai este ca eu anul acesta nu am fost deloc pe moara si probabil ca nici nu voi ajunge prea curand.
TOTUL PENTRU CRAP

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”