Argesul si Budeasa capturi Momeli etc.

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Razvan2010
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2010, 01:24

Argesul si Budeasa capturi Momeli etc.

Mesaj de Razvan2010 » 01 Mar 2011, 01:12

Sal pescari sunt din pitesti si as vrea sa dezbatem putin zonele de pescuit din Arges mai ales Argesul barajul Prundu Bascov,Budeasa un mic schimb de experienta si informatii referitoare la tot ce este legat de aceste balti ....bineinteles cine este dispus sa dea aceste informatii......si sper sa fim destul de multi k suntem pe un forum de pescari ....pescari kre cred k nu sunt ca cei de generaiti vechi sa fie foarte secretosi .....sper sa iasa un topic bun si cu foarte multe informatii!
Multumesc!

Avatar utilizator
gioxx
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 13 Sep 2009, 16:18
Localitate: Pitesti

Re: Argesul si Budeasa capturi Momeli etc.

Mesaj de gioxx » 16 Mar 2011, 22:04

si pe mine ma intereseaza subiectul asta, nu stiu cate informatii putem avea, am mai incercat pe alte forumuri. as incerca si barajul de la Golesti care se pare ca nu a fost golit niciodata si cred eu ca ascunde adevarati monstrii. pe budeasa s-a prins vara trecuta un ten la aproximativ 25 de kg. eu am vazut pozele cu el, era imens. mai vedem...eu imi vizez permisul si....o sa le bat pe amndoua.

Avatar utilizator
gioxx
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 13 Sep 2009, 16:18
Localitate: Pitesti

Re: Argesul si Budeasa capturi Momeli etc.

Mesaj de gioxx » 20 Apr 2011, 20:31

Imagine
By shefuro at 2011-04-12

acest adevarat trofeu a fost capturat in barajul Budeasa la porumb uscat.

Avatar utilizator
cata0102000
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 12 Iul 2010, 16:58

Re: Argesul si Budeasa capturi Momeli etc.

Mesaj de cata0102000 » 22 Apr 2011, 16:32

nu stiu ce se intalmpla pe lacurile din pitesti si de prin apropiere. zici ca nici nu mai au peste in ele. La budeasa abia daca mai iei o babusca, in golesti ruginesc carligele s.a.m.d. ar trebui sa mai strangem de gat AJVPS Arges pentru proasta gestionare. nu se poate sa populeze cu peste o data la 20 de ani si atunci doar cu 2 tone din cate am inteles. ce face asociatia cu banii de pe taxe? si-au facut salarii de mii de euro, dar de populat... sufletul. consider ca numai noi suntem vinovati, pescarii. atata timp cat este Asociatie inseamna ca ar trebui sa avem si noi macar o opinie, iar ala care este sef acolo, sa nu se considere PATRON, deoarece face parte ca si mine si oricare alt pescar din asociatie. asa ca ar trebui sa ne mai strangem si noi, sa ne mai organizam putin, sa mai mergem peste ei, sa le mai dam si noi solutii. cred ca avem mai multa experienta. si abia atunci putem pescui si noi in pitesti si nu mai trebuie sa batem 150-200 de km dus sa gasim un loc de pescuit, ca slava Domnului, fond piscicol avem in Pitesti si in Arges. daca sunteti de acord putem sa solicitam o intalnire cu seful AJVPS Arges, dar asta numai daca ne strangem intr-un numar semnificativ. dar din gura in gura putem cam pana la sfarsitul prohibitiei sa ne strangem si sa mergem pe la EI. Poate ii convingem sa mai populeze cu peste DIN BANII NOSTRI, ai pescarilor. sper sa mai tinem legatura pe forum si sa incercam sa-i convingem pe pescari ca numai uniti mai putem pescui in pitesti. daca stam nepasatori, atunci doar platim cotizatii, care intra buzunarele ajvps-ului, care nu are nici un merit.

Avatar utilizator
gioxx
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 13 Sep 2009, 16:18
Localitate: Pitesti

Re: Argesul si Budeasa capturi Momeli etc.

Mesaj de gioxx » 30 Apr 2011, 10:38

o idee buna dar nu stiu daca reusim sa na strangem cativa, cei mai multi prefera sa mearga pe balti private. eu sunt de acord cu tine si daca reusim sa ne grupam...de ce nu, sa mergem sa vorbim cu ei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”