Informatii , va rog :)

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Informatii , va rog :)

Mesaj de Nessi » 04 Aug 2011, 14:49

In primul rand , vreau sa v-a salut pe toti , ca asa e frumos ;)

Bun , acum vreau sa va intreb , daca a fost cineva de curand la pescuit , in zona Nufarul sau Daeni ? ... daca da , ce rezultate ati avut ...

Multumesc !
Da ... eu am scris ;)

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: Informatii , va rog :)

Mesaj de tzu_tzu_rel » 08 Aug 2011, 08:13

a fost tatal meu in insula pe la turcoaia, absolut nimic! 8 carasi dolofani si un ciortan scapat! atat! restu` care erau pe acolo nu au facut nimic!

Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Re: Informatii , va rog :)

Mesaj de Nessi » 08 Aug 2011, 12:13

si ... pe la Nufaru` , nimeni ? :-s
Da ... eu am scris ;)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Informatii , va rog :)

Mesaj de pharaoh » 08 Aug 2011, 12:59

Cauta si vei gasi ;)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: Informatii , va rog :)

Mesaj de ezekiel » 15 Aug 2011, 22:44

Daca nu va suparati unde pot gasi ??

Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Re: Informatii , va rog :)

Mesaj de Nessi » 26 Aug 2011, 20:05

Bun ... m-am intors de o saptamana . Am fost la pescuit in zona Ilganii de jos - Partizani (Bratul Sf. Gheorghe daca nu ma insel) . Ce pot spune , o zona foarte frumoasa , locuri de pescuit interesante , capturi ... cat sa zici ca ai fost la pescuit :)) ...in 2 oameni , in jur de 10-13 kg crap 1-1.5kg/buc , toti prinsi in primele 2 zile(am stat 4) , poate ca mai prindeam , dar s-a terminat mamaliga (nu prea am fost pregatiti la capitolul asta :-< , urmaream alte specii ) , am dat-o pe porumb (nou si cu vanilie la borcan) si pe "mamaliga" instant (o porcarie din punctul meu de vedere) rezultate : 2 platici de toata frumusetea :) . la cca 200m de locul unde am campat , era un ochi , unde era apa foarte adanca , am folosit 4-5 rame de gunoi , mari (eu le zic salam:)) ) unde am reusit sa prind ce vroiam (somn)defapt o moaca de cca 300gr , eliberat imediat :) . In locul unde am dat apa era foarte mica , m-am bagat sa ma racoresc in ultima zii , si la cca 30-35m de mal , apa nu era mai adanca de 1.80m , cu curenti foarte puternici , in fine . O iesire destul de reusita din punctul meu de vedere , desi nu credeam asta , pana am plecat . In timp ce asteptam bacu` , ne-am oprit la un "magazin" sa bem o cafea , si vorbeau 2 localnici(banuiesc , stiau destul de bine zona) , si ziceau ca in ultimele 2 saptamani , in care au pescuit in fiecare dimineata si seara , au prins un singur morunas(aratau cam la 30cm) , in rest nimic . Oamenii banuiau ca electricienii sunt de vina .
Da ... eu am scris ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”