Locuri de pescuit pe Dunare

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: pentru gor965

Mesaj de gor965 » 07 Ian 2009, 23:33

leomard14 scrie:Salut gor965,sper ca acum pot face propunerea de a ne cunoaste si dece nu sa putem merge impreuna la o partida de pescuit in zona Clarasi,zona ce tu o cunosti destul de bine.Astept raspunsul tau.Toate cele bune :-h :-h
Salut ! Daca am timp (asta e necazul meu cel mare) ne intalnim o data la pescuit pe Dunare ! Zici ca ai pescuit pe la 370 ? Ai fost cu barca ? Zona e cam slabuta ptr. pescuitul de pe mal. In aval ,la 360-361 sunt locuri si bune si frumoase ,dar nu poti intra cu masina decat daca treci cu bacul pe la Roseti ...ori in amonte ,catre Oase ,la 382 -383 ,zona de frontiera , acolo sunt locuri bune !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
leomard14
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Feb 2008, 10:51

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de leomard14 » 08 Ian 2009, 10:51

salut gor965,da am fost cu un prieten care are un cumnat acolo si acela are barca,ne-a lasat pe mal la 370,dar dupa cum ti-am spus nu am facut nimic si in afara de asta ne-a prins si o furtuna,cred ca-ti amintesti furtuna care a fost acum vreo 2 luni jumatate.a fost teribil.nici eu nu prea am timp pentru pescuit dar poate se poate face ,mai vedem.

Avatar utilizator
florin7
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 06 Ian 2009, 11:26

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de florin7 » 25 Ian 2009, 20:05

o zona frumosa este si zona Gropeni Stancuta, jud. Braila,pentru cei ce vor sa pescuiasca in aceasta zona le recomand; Bratul Valciu in amonte de bac; Bratul Orbu; Bratul Cremenea; Bratul Manusoia; iar pe Dunarea navigabila recomand zona unde se varsa Calmatuiu in Dunare, merge foarte bine pe ambele maluri adancimea fiind in unele portiuni de peste 25 m .Toate aceastea le gasiti pe o distanta de aprox. 15 km.

Avatar utilizator
ciucureanu florin
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 19 Noi 2008, 00:56

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de ciucureanu florin » 04 Feb 2009, 23:07

florin7 scrie:o zona frumosa este si zona Gropeni Stancuta, jud. Braila,pentru cei ce vor sa pescuiasca in aceasta zona le recomand; Bratul Valciu in amonte de bac; Bratul Orbu; Bratul Cremenea; Bratul Manusoia; iar pe Dunarea navigabila recomand zona unde se varsa Calmatuiu in Dunare, merge foarte bine pe ambele maluri adancimea fiind in unele portiuni de peste 25 m .Toate aceastea le gasiti pe o distanta de aprox. 15 km.
salut

mai spre braila in gura canalului de intrare la pompele plutitoare, ai dat ??
am inteles ca ar fi bun pt stiuca; am vazut multa lume din buzau care dadeau la stiuca la lingurita
asta se intampla toamna tarziu sau primavara

cat despre zona de varsare a calmatuiului in dunare este superba, nu am avut inca ocazia sa dau la peste, doar am vazuto si este minunata, sunt locuri multe si ff bune

o seara buna

Avatar utilizator
ciucureanu florin
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 19 Noi 2008, 00:56

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de ciucureanu florin » 04 Feb 2009, 23:18

florin7 scrie:o zona frumosa este si zona Gropeni Stancuta, jud. Braila,pentru cei ce vor sa pescuiasca in aceasta zona le recomand; Bratul Valciu in amonte de bac; Bratul Orbu; Bratul Cremenea; Bratul Manusoia; iar pe Dunarea navigabila recomand zona unde se varsa Calmatuiu in Dunare, merge foarte bine pe ambele maluri adancimea fiind in unele portiuni de peste 25 m .Toate aceastea le gasiti pe o distanta de aprox. 15 km.
revin

sunt multe gropane acolo, se vad ochiuri de curent si sunt mult structuri, zone bune de crap dar si de somn

Avatar utilizator
florin7
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 06 Ian 2009, 11:26

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de florin7 » 25 Feb 2009, 21:11

ciucureanu florin scrie:
florin7 scrie:o zona frumosa este si zona Gropeni Stancuta, jud. Braila,pentru cei ce vor sa pescuiasca in aceasta zona le recomand; Bratul Valciu in amonte de bac; Bratul Orbu; Bratul Cremenea; Bratul Manusoia; iar pe Dunarea navigabila recomand zona unde se varsa Calmatuiu in Dunare, merge foarte bine pe ambele maluri adancimea fiind in unele portiuni de peste 25 m .Toate aceastea le gasiti pe o distanta de aprox. 15 km.
salut

mai spre braila in gura canalului de intrare la pompele plutitoare, ai dat ??
am inteles ca ar fi bun pt stiuca; am vazut multa lume din buzau care dadeau la stiuca la lingurita
asta se intampla toamna tarziu sau primavara

cat despre zona de varsare a calmatuiului in dunare este superba, nu am avut inca ocazia sa dau la peste, doar am vazuto si este minunata, sunt locuri multe si ff bune

o seara buna
am dat

Avatar utilizator
florin7
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 06 Ian 2009, 11:26

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de florin7 » 25 Feb 2009, 21:22

ciucureanu florin scrie:
florin7 scrie:o zona frumosa este si zona Gropeni Stancuta, jud. Braila,pentru cei ce vor sa pescuiasca in aceasta zona le recomand; Bratul Valciu in amonte de bac; Bratul Orbu; Bratul Cremenea; Bratul Manusoia; iar pe Dunarea navigabila recomand zona unde se varsa Calmatuiu in Dunare, merge foarte bine pe ambele maluri adancimea fiind in unele portiuni de peste 25 m .Toate aceastea le gasiti pe o distanta de aprox. 15 km.
salut

mai spre braila in gura canalului de intrare la pompele plutitoare, ai dat ??
am inteles ca ar fi bun pt stiuca; am vazut multa lume din buzau care dadeau la stiuca la lingurita
asta se intampla toamna tarziu sau primavara

cat despre zona de varsare a calmatuiului in dunare este superba, nu am avut inca ocazia sa dau la peste, doar am vazuto si este minunata, sunt locuri multe si ff bune

o seara buna

am dat dar numai la crap si fara prea mare succes, la lanseta agata la greu iar la undita mai mare de 500 gr nu am vazut in acel loc.
in schimb am prins salu acolo dar pe Dunare, imediat unde intra canalul in dunare pe dreapta, deci in amonte pe dreapta la iesirea canalului in dunare,am folosit o barca pt acces facil, locul fiind pietros tine foarte bine salau.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 28 Mar 2009, 19:42

Am iesit astazi la Dunare,aglomeratie mare, timp frumos dar foarte multa necivilizatie >:D<

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de gor965 » 28 Mar 2009, 19:55

Unde ai fost ? La ce-ai luat pestii ? Cum iti merg sculele ? :)
Pare mizerie adunata de Dunare cand a fost pana in buza padurii !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
gaboss81
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 07 Mar 2009, 20:48

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de gaboss81 » 28 Mar 2009, 20:53

in ce zona a dunarii ai fost?

Avatar utilizator
marius_dan
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 31 Mar 2009, 12:26

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de marius_dan » 31 Mar 2009, 12:41

ma poate indruma si pe mine cineva cu cateva locuri de pescuit in zona jud. CS?

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de Butaru Gabriel » 06 Apr 2009, 17:58

Am fost astazi la Dunare dar din pacate este ff crescuta.La cum se prezinta la aceasta ora si inca in crestere cred ca la vara am sa mai merg daca va reveni la cotele accesibile.Capturi nici macar o trasatura, apa foarte rece fata de acum o saptamana.

Avatar utilizator
marius_dan
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 31 Mar 2009, 12:26

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de marius_dan » 06 Apr 2009, 20:47

si eu am fost sambata, inainte de Berzasca, a fost foarte cald, fara vant, fara valuri, cred ca apa foarte mica, fara absolut macar o trasatura; sunt foarte dezamagit

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de viorix » 20 Apr 2009, 12:29

am fost pe 10.04.2009 in capat la canalul Dorobantu si am dat pe Dunare 3 trasaturi trei rupturi intr/o ora. am plecat pentru ca au inceput sa incarce lemne pe slepuri si au scapat busteni in apa facand valuri. cred ca o faceau intentionat. in amonte nu se putea merge au blocat drumul cu gramezi mari de lemne.am sa revin cand se termina prohibitia

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Locuri de pescuit pe Dunare

Mesaj de toader nicolae » 20 Apr 2009, 16:38

viorix scrie:am fost pe 10.04.2009 in capat la canalul Dorobantu si am dat pe Dunare 3 trasaturi trei rupturi intr/o ora. am plecat pentru ca au inceput sa incarce lemne pe slepuri si au scapat busteni in apa facand valuri. cred ca o faceau intentionat. in amonte nu se putea merge au blocat drumul cu gramezi mari de lemne.am sa revin cand se termina prohibitia



A inceput prohibitia,pestii se reproduc,primiti amenzi................pardon.........trebuie sa primiti amenzi..........norocosilor........traiti in Romania.Sincer,va urez un calduros.................AMENZI INTINSE.POATE VA LECUITI DE "BUN SIMT"............desi asta este boala fara leac in ROMANIA.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”