Long Sault-Canada , pescuit la clean

Moderator: vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Long Sault-Canada , pescuit la clean

Mesaj de vali003 » 18 Sep 2011, 15:55

Am descoperit un loc cu o densitate de clean uluitoare ,cel mai bine a mers la un pescuit cu feeder si pe cirlig boabe de porumb in lapte ,rezultatele au aparut de la rasaritul soarelui si pina pe la ora 10 ,apoi prezentarile au fost mai rare ,la inceputul partidei am facut o nadire cu 8-10 bulgari , apoi doar ceea ce am pus pe feeder .
IMG_3823.JPG
Aveti si un link cu o filmare scurta.http://www.youtube.com/watch?v=YZNs2twj4sY .

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Long Sault-Canada , pescuit la clean

Mesaj de bebe2011 » 19 Sep 2011, 09:50

Frumos peisaj,esti un fericit!Fir intins si la mai mare!

Avatar utilizator
adi003
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 22 Aug 2011, 11:15
Localitate: montreal
Contact:

Re: Long Sault-Canada , pescuit la clean

Mesaj de adi003 » 27 Sep 2011, 21:50

Domnule Vali, iarasi ne-ai lasat cu gura cascata.Daca pentru cei din tara este ceva normal sa prinzi clean an apele din Romania,penru noi cei de aici, e ceva rar, pentru ka nu se prinde ori unde si ori cum.Ne-ai facut fericiti anca o data,trasformand visuri an realitate,scutindu-ma cel putin pe mine de un drum de Romania pentru a-mi satisface pofta.Daca crasul l-am gasit an Canada ,pe clean nu nu credeam ca o sa-l gsesc.Un mare mersi pentru un mare pescar,cel mai bun dintre noi zic eu.Si o antrebare as avea.Care-i denumirea cleanului an engleza si daca ai voie sa-i retzi la Long Sault, An Ontario cred ca au alte legi,adica ma-s bucura sa stiu daca am voie sa retzin unul sau doi de gust mi-e dor ,tare dor.Si binenteles la asta cu o reteta a la Vali ,mi-ai fce o mare placere.Nota 10 pentru filmulet,a fost" No Coment";Doamne ce frumoasa e toamna an Canada,faci niste pescuituri de neuitat.Te rog sa vii cu mai multe filmulete,si sa ne pregatesti cateva pentru la iarna ca sa ne treaca mai repede.

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Long Sault-Canada , pescuit la clean

Mesaj de vali003 » 30 Sep 2011, 00:20

Cleanul se numeste Chub in engleza ,da ai voie sa retii acest peste pentru consum ,singura problema ,are cam multe oase ,si carnea cam fada ,ti-as recomanda sa il faci la cuptor cu ceva legume ,sosuri ,sau facut file ,prajit in foarte putin ulei si apoi servit cu maioneza .

Avatar utilizator
adi003
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 22 Aug 2011, 11:15
Localitate: montreal
Contact:

Re: Long Sault-Canada , pescuit la clean

Mesaj de adi003 » 23 Oct 2011, 09:45

Mersi pentru lamurire.Acuma ideea de reteta o avem,,ne lipseste cleanul.Anul acesta cred ca e cam tarziu,si rece.daca afara sunt8-10 grade ,oare cate or fi an apa?asa ca ne pregatim si noi de iernat.Doamne urata si lunga mai e,numai 6 luni ,aproape ca mai poti avea un copil.Dar pana vine sfarsitul lumii,an2012,tot o sa prind unul. Si scuza-ma,crede-ma nu am ales intentionat pseudonimul de"adi003"adevarul e, cred ca mi-am pierdut parola si nu sa mai putut recupera,sau cred ca mi-a fost dezactivat contul pentru ca nu am postat mai nimic,Vechiul meu pseudonim era "anjou"dar nu s-a mai putut activa pe forum.Ar fi bine daca ma-i ajuta sa-mi recuperez vechea parola si vechiul awatar de "anjou" ,ptr. ca acolo am ceva lincuri si adrese interesante si utile de la tine.Stiu, am urmat indicatile forumului cand se pirde parola, dar nu am reusit s-o recuperez.Mesi mult pentru antelegere.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”