noiembrie de aur

Moderator: vali003

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: noiembrie de aur

Mesaj de vali003 » 25 Noi 2009, 14:47

Misule , uite unul mai sfios , daca tine timpul cu noi , sper sa mai pun pe saltea ceva sfiosi si in decembrie
IMG_0511.JPG

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: noiembrie de aur

Mesaj de misu_sipanu » 25 Noi 2009, 16:18

Vali,bine ca stai la capitolul,,timp liber,,excelent,la noi vremea e splendida,dar nu ma laud cu altceva :-$ .Am niste poze de la un lac cit un strand =)) ca atit a fost timp.Interesant,locul unde dai,presupun ca e riu ,nu curge prea tare ,nu e curentul prea mare :-?? =D>

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: noiembrie de aur

Mesaj de vali003 » 26 Noi 2009, 01:20

Nu e riu Misule , este de 4-5 ori mai mare decit Dunarea , zona unde dau are un curent foarte slab , apa este controlata prin ecluze , pe aici circula super petroliere , si tot felul de barcazuri de nu se mai termina , uite aicia unul mai micut , dupa vasul care trece, apa se lateste cam de 7-8 ori cit se vede
IMG_0480.JPG

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: noiembrie de aur

Mesaj de misu_sipanu » 26 Noi 2009, 10:46

Oauuu,in contrast,iti voi trimite niste poze cu o,,imensitate de lac,,, =)) unde pestii seamana la naravuri cu pitbulii,rod poduri darimate,bite runner care ia foc instantaneu si toata actiunea se petrece la ..20 de m in fata :P
ps.nu stiu unde e cablul de date de la camera dar,cum il gasesc,iti pun pozele :-B

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: noiembrie de aur

Mesaj de danp » 09 Dec 2009, 17:23

aaaa, pai d-asta prinzi tu si cand ingheatza apa, petroliere ....barcazuri.....tzuica, cica in nada lui nu in "a ta" ;) , e clar, ne-am prins, il nadesti cu hidrocarburi si faci boillies-ul in forma de ancora si vine ametit la carlig ca ciprinidus electoratus. Hai sa-ti dau o veste ca am vazut ca nu ai mai pus nimic sa ne ucizi, la mine deja sunt 15 cm de zapada si dupa cum se anunta in cateva ore o sa fie ajunga si in Ottawa si se deplaseaza spre est rapid asa ca ...pregateste foreza si cauta niste libelule la capatul lui 14.
Daca imi dai si un filmulet cu un crap scos de tine din copca atunci ma urc in masina si in cel mult 6 ore sunt langa tine. Am zis !
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Avatar utilizator
odsec
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 01 Oct 2008, 23:21

Re: noiembrie de aur

Mesaj de odsec » 09 Dec 2009, 22:24

misu_sipanu scrie:Nu se hraneste indeajuns sa poata fi pescuit ..de noi =)) la o temp.de 7,,,8grc nu mai poate digera hrana,bacteriile care il ajuta la digestie,nu prea mai sunt prezente in intestinul lui.In plus se grupeaza,pe linga structuri,gropi,obstacole mari si daca se intimpla sa pice ceva mai nutritiv,larve,viermi,mici crustacee,pe care le poate digera rapid...se baga dar mai sfios.
te contrazic saptamina trecuta am prins 12 buc, da e adevarat ca erau ciortani dar mai puneau gura ,balta are 11 ha si inca nu pot sa zic ca erau in apa adinca ,nici pestii nu mai sunt ...normali @-)

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: noiembrie de aur

Mesaj de vali003 » 13 Dec 2009, 01:43

danp scrie:aaaa, pai d-asta prinzi tu si cand ingheatza apa, petroliere ....barcazuri.....tzuica, cica in nada lui nu in "a ta" ;) , e clar, ne-am prins, il nadesti cu hidrocarburi si faci boillies-ul in forma de ancora si vine ametit la carlig ca ciprinidus electoratus. Hai sa-ti dau o veste ca am vazut ca nu ai mai pus nimic sa ne ucizi, la mine deja sunt 15 cm de zapada si dupa cum se anunta in cateva ore o sa fie ajunga si in Ottawa si se deplaseaza spre est rapid asa ca ...pregateste foreza si cauta niste libelule la capatul lui 14.
Daca imi dai si un filmulet cu un crap scos de tine din copca atunci ma urc in masina si in cel mult 6 ore sunt langa tine. Am zis !


Dane , nu te da asa vioi , s-ar putea sa ai surprize , :P , de dat la peste am sa dau , dar nu pe aici pe la noi , ma duc la baracude in Dominicana , sa te pregatesti de un infarct :D .

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: noiembrie de aur

Mesaj de danp » 14 Dec 2009, 03:01

eheehee asta da idee in Caraibe iarna, cand o sa fie evenimentul ? inainte sau dupa Anul Nou ? astept pozele/filmele ....atentie la baracudele in bikini (:|
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”