babiciu,rusanesti,izbiceni..

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionutzmihai
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 09 Mar 2012, 02:06

babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de ionutzmihai » 09 Mar 2012, 16:22

as dori sa stiu si eu daca mai are rost sa merg la pescuit pe olt.....nu am mai fost de foarte mult timp si daca sunteti amabili sa imi dati niste informatii.....momentan nu sunt in tara ,dar cand o sa ma intorc vreau sa merg la peste ......multumesc

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de florin.irimia84 » 10 Mar 2012, 22:42

iti spun sincer ca pe olt este teroare...........am fost pe 2 ianuarie la izbiceni si pe langa nesfarsitele plase care stau zilnic intinse atat sus in baraj cat si jos unde cade apa din baraj pot sa iti spun ca 99% din pescari sunt "braconieri"50% dau la "japca"adica la agatat cu doua ancore pe lanseta iar ceilalti 49% dau la parasuta,daca nu stii ce este,parasuta este o bucata de plasa monofilament de 2 metri patrati facuta in asa fel incat sa o poti atasa la o lanseta.............in fine pot sa iti spun ca am fost scarbit de ceea ce am vazut pe olt si nu numai la ultima partida,cred ca de un an si jumate am gasit acelasi lucru pe olt foarte multi braconieri si foarte putini pesti.Imi pare rau ca iti dau vesti atat de proaste dar crede-ma daca o sa te duci o sa fi foarte scarbit. :-q :-q :-q
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
ionutzmihai
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 09 Mar 2012, 02:06

Re: babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de ionutzmihai » 19 Mar 2012, 15:48

ms mult......stiam de toate metodele astea.....nu stiu ce placere au sa prinda in felul asta peste......niste fomisti ....asta este dovada ca degeaba sunt atatia jandarmi si politisti care sunt platiti din bani nostri .....tin minte ca se prindea peste foarte frumos pana sa inceapa nenoricitii astia cu braconajul.....ms mult

Avatar utilizator
desa
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 20 Feb 2012, 18:19

Re: babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de desa » 19 Mar 2012, 21:50

se prinde si acum pe olt..nu se mai prinde ca inainte dar mai sunt unele locuri frumoase unde se prinde caras crap somn,,,dar nu inteleg cum lasa autoritatile pe toti hotii si pe toti jegosii sa/si faca chiar asa de cap pe apele salbatice romane..asa e si in zona fagarasului toate baltile pe unde a trecut oltul vechi au fost braconate ,,altele sapate,,oltul poluat si impanzit de plase

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de dianu marin catalin » 12 Apr 2012, 18:10

ma poate ajuta si pe mine cineva cu informati despre aceste 3 locatii minunate,as dori sa fac o pertida de pescuit pe una din locati dar din pacate nu cunosc nici un amanunt despre niciuna(ma refer la momelea,locurii, si daca se merita drumul pana acolo in aceasta perioada???).

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de mih_IL » 18 Apr 2012, 15:16

florin.irimia84 scrie:iti spun sincer ca pe olt este teroare...........am fost pe 2 ianuarie la izbiceni si pe langa nesfarsitele plase care stau zilnic intinse atat sus in baraj cat si jos unde cade apa din baraj pot sa iti spun ca 99% din pescari sunt "braconieri"50% dau la "japca"adica la agatat cu doua ancore pe lanseta iar ceilalti 49% dau la parasuta,daca nu stii ce este,parasuta este o bucata de plasa monofilament de 2 metri patrati facuta in asa fel incat sa o poti atasa la o lanseta.............in fine pot sa iti spun ca am fost scarbit de ceea ce am vazut pe olt si nu numai la ultima partida,cred ca de un an si jumate am gasit acelasi lucru pe olt foarte multi braconieri si foarte putini pesti.Imi pare rau ca iti dau vesti atat de proaste dar crede-ma daca o sa te duci o sa fi foarte scarbit. :-q :-q :-q
Ai apelat 112? Daca nu, atunci taci si inghiti....., dar esti la fel de rau ca ei.
I love carp!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: babiciu,rusanesti,izbiceni..

Mesaj de Allen Besnovich » 15 Iun 2012, 10:08

La babiciu a mai fost cineva de curand ? Ceva noutati ?
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”