Caras in ianuarie

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Caras in ianuarie

Mesaj de cristea radu » 09 Ian 2012, 11:39

Locatie:valea de la taureni
Momeala:1 vierme alb pinky si 2-3 larve
Undita:fix de 5 m,fir 0,12 cu forfac 0,10 carlig 0,16,pluta 0,4 gr
A fost o partida reusita la sfarsitul careia am capturat 6,5 kg de caras.De nadit am nadit cu viermusi goi(apa fiind mica).Viermii si larvele le-am luat de la Bodocan Tudor (fost campion national ;) )
Se poate ca maine sa merg din nou daca vremea se mai lasa.
Numai bine

Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de mariusbulanel » 09 Ian 2012, 12:09

cred ca "caras" vreai sa spui...! :D
nou offens...! ;)

modificat (admin)

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de Sebastian » 10 Ian 2012, 10:02

mariusbulanel scrie:cred ca "caras" vreai sa spui...! :D
nou offens...! ;)

modificat (admin)

cred ca,,no ofence'' ai vrut sa spui ;)

Avatar utilizator
bluewmaster
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 28 Mar 2011, 22:03
Localitate: Baia Mare

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de bluewmaster » 22 Ian 2012, 13:30

Sebastian scrie: cred ca,,no ofence'' ai vrut sa spui ;)
cred ca de fapt e "no offence" =))

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de Sebastian » 22 Ian 2012, 13:48

bluewmaster scrie:
Sebastian scrie: cred ca,,no ofence'' ai vrut sa spui ;)
cred ca de fapt e "no offence" =))
coect :D

Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de mariusbulanel » 22 Ian 2012, 15:04

Vad ca te pricepi mai Sebastian ,n-am ce zice....! =))
Apropo "corect" nu "coect"... :-$

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de Sebastian » 22 Ian 2012, 15:48

mariusbulanel scrie:Vad ca te pricepi mai Sebastian ,n-am ce zice....! =))
Apropo "corect" nu "coect"... :-$
Draga bulanele,preamarite logoped,esti prea bolovan ca sa gusti izul unei glume subtile.Pariez ca te scobesti in nas la Seinfeld,si mori de ras cind aluneca cineva pe o coaja de banana si pica cu nasul in tort.PS.mai lasane...

Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de mariusbulanel » 22 Ian 2012, 17:05

Mai nu tre sa te supere adevarul si sa incepi sa plangi,ca te vede lumea si te faci de ras... [-x
PS Numai corecta pe altii daca tu esti pe langa subiect.. :D
..in rest sa fim sanatosii **==

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de Sebastian » 23 Ian 2012, 10:23

mariusbulanel scrie:Mai nu tre sa te supere adevarul si sa incepi sa plangi,ca te vede lumea si te faci de ras... [-x
PS Numai corecta pe altii daca tu esti pe langa subiect.. :D
..in rest sa fim sanatosii **==
Man,pe linga subiect ai fost tu inca de la inceput [mai verifica odata titlul topicului] incepind sa corectezi o infima omisiune.Lasa lumea sa ma vada cum ,,pling''si ma ,,fac de ras''nu te erija tu in Mesia,mai degraba scrie la subiect si nu incerca sa strici topicul[si in general forumul]scriind Shakespeare cu ,,ş'' ,si pronuntind cum se vede :)) L-) .DA,bine zici,in rest, sa fim sanatosi...in special eu >:)

Avatar utilizator
bluewmaster
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 28 Mar 2011, 22:03
Localitate: Baia Mare

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de bluewmaster » 23 Ian 2012, 17:34

Sebastian scrie:
mariusbulanel scrie:Vad ca te pricepi mai Sebastian ,n-am ce zice....! =))
Apropo "corect" nu "coect"... :-$
Draga bulanele,preamarite logoped,esti prea bolovan ca sa gusti izul unei glume subtile.Pariez ca te scobesti in nas la Seinfeld,si mori de ras cind aluneca cineva pe o coaja de banana si pica cu nasul in tort.PS.mai lasane...
domnu` sebastian, si e ultimul off-topic pe subiectul asta ca ii stricam la om topicul:
mi se pare mie sau vb putin cam urat si iti place sa iei lumea la misto? eu stiam ca un moderator trebuie sa dea exemplu. cred ca esti singurul moderator de pe forumul asta care se balacareste cu utilizatorii in halul asta. adu`ti aminte si de topicul ala in care faceai misto de un om pt ca avea nick "tiganul". nu e frumos sa stii. acest lucru nu`ti face stima, ca moderator. [-x

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de Sebastian » 23 Ian 2012, 17:57

bluewmaster scrie:
Sebastian scrie:
mariusbulanel scrie:Vad ca te pricepi mai Sebastian ,n-am ce zice....! =))
Apropo "corect" nu "coect"... :-$
Draga bulanele,preamarite logoped,esti prea bolovan ca sa gusti izul unei glume subtile.Pariez ca te scobesti in nas la Seinfeld,si mori de ras cind aluneca cineva pe o coaja de banana si pica cu nasul in tort.PS.mai lasane...
domnu` sebastian, si e ultimul off-topic pe subiectul asta ca ii stricam la om topicul:
mi se pare mie sau vb putin cam urat si iti place sa iei lumea la misto? eu stiam ca un moderator trebuie sa dea exemplu. cred ca esti singurul moderator de pe forumul asta care se balacareste cu utilizatorii in halul asta. adu`ti aminte si de topicul ala in care faceai misto de un om pt ca avea nick "tiganul". nu e frumos sa stii. acest lucru nu`ti face stima, ca moderator. [-x
Draga concitadine,nu neg faptul ca ai si tu un pic de dreptate,mai rabufnesc si eu ,uneori,caci in primul rand, sunt si eu, om ,supus greselilor,iar calitatea de moderator nu imi diminueaza fiinta[intensitatea trairilor].Imi aduc aminte de exemplul cu userul acela, insa, ai cam scos din context sau nu ai inteles finalul povesti[eu am ajutat acel user in privat, fapt pe care il poate confirma si el].NU exista o regula, a forumului ,care sa interzica glumele facute de moderatori si sa ridice piedestal celor facute de userii.Uitate ,daca poti,cite injurii la adresa noastra ,au fost aduse, pt simplul motiv ca am aplicat regulamentul,si nu am ,,umblat''la ele,ci ,,flutura'' si pe mai departe in dauna demnitatii noastre.Departe de mine gandul de a lua la misto pe cineva,insa vezi calitatea,uneori ingrata ,de moderator ,ma obliga sa aplic unele masuri si atitudini,deseori nepopulare,in dauna unei minoritati dar in folosul majoritatii[si aici ma refer strict la regulament]iar cind devin tinta [nu doar eu,ci in general cei din staff]unor atacuri subiective ,lipsite de fond si de corespondent in realitate,nu pot aplica regula ecumenica de a intoarce si celalalt obraz.DA,ai dreptate,hai sa nu stricam topicul cu tot felul de off-topicuri,ne oprim aici.punct :P

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Caras in ianuarie

Mesaj de bitza35 » 23 Ian 2012, 21:57

chiar eram curios :O vis a vis de numele topicului ''caras in ianuarie'' si ma refer din punct de vedere al pescuitului...dar vad ca am dat de ''tiganeala intre romani =D> =D> =D> in ianuarie''..nu-i frumos [-x ce se intampla aici,acum...va salut cu respect si sper...sa va fie bine :-h ---<>< ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”