Localizarea crapilor

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Localizarea crapilor

Mesaj de elvis_armeanca » 10 Apr 2012, 22:31

Deschid acest topic pe care il consider extrem de important pentru a ne ajuta sa intelegem cat mai bine acest aspect crucial in pescuitul crapului numit-Localizare.As dori sa se puna accent mai mult pe tehnicile mai accesibile,clasice,citirea apei in functie de structuri,maluri,adincime ,forma baltilor(unde ar sta crapul-in coada baltii,in stuff,loc mai ingust gen canal ,mai lat,mijloc,in mal,etc),de anotimp,trick-uri,metode diferite ,etc.Nu as dorii sa vorbim despre sonare,barci.. deoarece multi dintre pescari nu-si permit sau nu au voie pe baltile unde pescuiesc sa planteze sau sa foloseasca sonarul!Asa cum spunea si dl.Vlad Pavlovici,cele mai importante 3 aspecte pentru o partida reusita sunt -1.Localizare 2.Localizare 3.Localizare!Va invit sa ne impartasiti din experientele voastre!Stima
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: Localizarea crapilor

Mesaj de elvis_armeanca » 04 Iul 2012, 11:51

Rog un admin sa inchida acest topic deoarece vad ca a trecut destul timp de cand l-am deschis ,nu intereseaza si nu s-a incumetat nimeni sa scrie ceva util...oi fii nimerit pe un site de fotbalisti!? :-??
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Localizarea crapilor

Mesaj de osc1or » 04 Iul 2012, 13:01

Acest forum in ultima vreme se bazeaza mai mult pe vanzare/cumparare articole pescuit sh.
Nu prea mai sunt, si daca mai sunt sunt din ce in ce mai rare, discutii dehnice despre pescuit.
Si pe mine m-ar interesa tehnici de sondare a apei si strategii de pescuit in functie de anotip/localizare/structuri etc.
Critic echilibrat

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Localizarea crapilor

Mesaj de gor965 » 05 Iul 2012, 13:18

S-au facut emisiuni, s-ar scris aricole, sunt zeci, sute de subiecte pe net despre treaba asta si mie mi-e greu sa cred ca dintre cei mai cu experienta, se mai apuca cineva de scris ptr. fiecare noua intrebare (dar pe acelasi subiect) pusa de catre un incepator. Nu e doar problema acestui forum, e doar efectul pe care-l cauzeaza pe orice forum, marirea bazei de date si informatii oferita de INTERNET ! Nu poti sa scrii la nesfarsit despre un lucru tehnic, iar sfaturile unuia care pescuieste pe o apa diferita fata de cea pe care pescuiesti tu, nu fac doi bani !
p.s.
Legat de sondare ...
http://www.infopescar.tv/forum/pescuitu ... 11833.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”