PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Cornel Rosioru
maestru emerit
maestru emerit
Mesaje: 17
Membru din: 24 Feb 2008, 20:26

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de Cornel Rosioru » 06 Mar 2008, 17:52

@ Iulian
Sa nu exageram. Suntem niste oameni obisnuiti cu ceva mai multa experienta.
Eu stau tot in Dr. Taberei, sunt vecin cu Florentin, deci si cu tine.
Uite cum stau lucrurile. Noi facem parte din APCR. Unul din obiectivele noastre este de a depista si ajuta pescarii tineri.
Tocmai pt. ca pescuitul crapului e un sport f. scump incercam sa facem ceva pt. cei talentati si tineri.
Majoritatea acestora nu au posibilitati dar is doresc. Ar fi pacat sa nu le acordam o sansa. Noi incet, incet trebuie sa ne retragem.Inevitabil vine vremea voastra.
Noi am deschis un drum, voi trebuie sa-l continuati.
Sa nu-ti faci iluzii. Comunitatea asta a noastra are si partile ei urite. De multe ori e dura si nemiloasa cu cei slabi.
Pescarii de competitie nu se nasc peste noapte. Trebuie ani multi de munca si sacrificii. Nimai cei tari reusesc.
Iar cind ajungi acolo sus, ca in orice sport e greu sa te mentii, iar cei slabi te vor ataca.
Daca reusesti sa treci peste toate acestea esti un pescar adevarat si cistigi respectul celorlalti.
Ti-am spus aceste citeva cuvinte nu pt. a te speria ci pt. a stii ce te asteapta.
Daca crezi ca poti face fata esti bine venit printre noi. Vei primi sprijin si nu uita ca ai in spate cea mai puternica asociatie din RO.
Ai un tel.?
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
http://WWW.CRAPMANA.RO

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de Qnyx » 06 Mar 2008, 18:33

Cornel Rosioru scrie:Unul din obiectivele noastre este de a depista ......
Ca un mic offtopic mi-a placut la nebunie propozitia cu "depista". Da ce suntem noi vere ? De la politie ? De la garda financiara ? Asta a fost extrem de amuzant pentru mine. Sper sa nu te superi, dar ai o bere de la mine cand ne vedem pe balta.

Pentru Iulian -> asa cum am spus, Nini si cu mine am hotarat sa te ajutam, dar eu mai am ceva pentru tine, momentan secret, dar cand vin la Bucuresti (ca deja tipa lumea la mine daca nu vin), o sa stam de vorba. Pana atunci sper sa iti faca placere initiativa noastra.

Cu stima,
Cosmin.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Cornel Rosioru
maestru emerit
maestru emerit
Mesaje: 17
Membru din: 24 Feb 2008, 20:26

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de Cornel Rosioru » 06 Mar 2008, 20:48

Astept berea :lol:
Cornel Rosioru
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
http://WWW.CRAPMANA.RO

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de nini » 06 Mar 2008, 21:24

Normal ca tipa lumea la tine....si daca nu vii mai repede trimitem garda peste tine sa te ia :D :D :D
APCR

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de george-alexandru » 07 Mar 2008, 00:30

Qnyx esti plin de surprize :D
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de Lucian Nagy » 07 Mar 2008, 00:46

nini scrie:Normal ca tipa lumea la tine....si daca nu vii mai repede trimitem garda peste tine sa te ia :D :D :D
Garda e in drum spre onyx.... :) :) :) http://i247.photobucket.com/albums/gg122

Avatar utilizator
petcu victor
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 03 Mar 2008, 02:06

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de petcu victor » 07 Mar 2008, 00:57

La multi ani Iuliane! Pentru ziua ta si pentru ce ai patit pe balta,ai cadou de la mine o partida de pescuit de 24 de ore. Te rog sa ma anunti cind doresti sa faci aceasta partida la tel 0728 908 400 Petcu Victor :)

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de Qnyx » 07 Mar 2008, 02:36

Lucian Nagy scrie:Garda e in drum spre onyx.... :) :) :)
"Garda" fiind asta sau toate 3 ? Ca daca e asa poa' sa vina de pe acuma :D
g1.jpg
g2.jpg
g3.jpg
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de IULIAN C » 07 Mar 2008, 03:15

Cornel Rosioru scrie:@ Iulian
Sa nu exageram. Suntem niste oameni obisnuiti cu ceva mai multa experienta.
Eu stau tot in Dr. Taberei, sunt vecin cu Florentin, deci si cu tine.
Uite cum stau lucrurile. Noi facem parte din APCR. Unul din obiectivele noastre este de a depista si ajuta pescarii tineri.
Tocmai pt. ca pescuitul crapului e un sport f. scump incercam sa facem ceva pt. cei talentati si tineri.
Majoritatea acestora nu au posibilitati dar is doresc. Ar fi pacat sa nu le acordam o sansa. Noi incet, incet trebuie sa ne retragem.Inevitabil vine vremea voastra.
Noi am deschis un drum, voi trebuie sa-l continuati.
Sa nu-ti faci iluzii. Comunitatea asta a noastra are si partile ei urite. De multe ori e dura si nemiloasa cu cei slabi.
Pescarii de competitie nu se nasc peste noapte. Trebuie ani multi de munca si sacrificii. Nimai cei tari reusesc.
Iar cind ajungi acolo sus, ca in orice sport e greu sa te mentii, iar cei slabi te vor ataca.
Daca reusesti sa treci peste toate acestea esti un pescar adevarat si cistigi respectul celorlalti.
Ti-am spus aceste citeva cuvinte nu pt. a te speria ci pt. a stii ce te asteapta.
Daca crezi ca poti face fata esti bine venit printre noi. Vei primi sprijin si nu uita ca ai in spate cea mai puternica asociatie din RO.
Ai un tel.?
Am inteles Stimate Domn,sau cel putin am presupus ca sunt si parti mai negative si in asta.
De cand ma stiu,de fiecare data cand mi s-a acordat o sansa,a fost pt mine o rampa de lansare,dar intotdeauna am facut in asa fel incat sa fie multumit cel ce mi-a oferit-o!de asemenea nu m-am uitat "de sus" innapoi,nu uit niciodata cine am fost,si de unde am plecat!!!
Inteleg de asemenea ca trebuie perseverenta,ambitie,devotament,munca...sacrificii...
Fiind la inceput nu pot sa ma hazardezi in a afirma ca voi deveni nu stiu ce mare campion,dar promit ca peste ani,cand voi ajunge la un statut nu voi uita sa inchin eventualele succese celor care m-au ajutat,dar subliniez....NU SUB FORMA DE RECLAMA CI DREPT RECUNOSTINTA!
Am vorbit cu Nini,dar mi-as dori enorm de mult sa se potriveasca de asa maniera lucrurile astfel incat sa fiti si Dv.,pentru ca am nevoie de ajutor in achizitionarea celor necesare
Eu pana luni nu am liber(lucrez de la 11;00 pana la 1;00) si de la 13;00 pana la 1:00.
O sa va dau un mesaj privat sa va las numarul de telefon
Stiu ca e cea mai puternica asociatie,de aceea nu imi venea sa cred!
Tot respectul!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de IULIAN C » 07 Mar 2008, 03:22

Qnyx scrie:
Cornel Rosioru scrie:Unul din obiectivele noastre este de a depista ......
Ca un mic offtopic mi-a placut la nebunie propozitia cu "depista". Da ce suntem noi vere ? De la politie ? De la garda financiara ? Asta a fost extrem de amuzant pentru mine. Sper sa nu te superi, dar ai o bere de la mine cand ne vedem pe balta.

Pentru Iulian -> asa cum am spus, Nini si cu mine am hotarat sa te ajutam, dar eu mai am ceva pentru tine, momentan secret, dar cand vin la Bucuresti (ca deja tipa lumea la mine daca nu vin), o sa stam de vorba. Pana atunci sper sa iti faca placere initiativa noastra.

Cu stima,
Cosmin.
Normal ca mi-a facut placere initiativa...nu se poate descrie in cuvinte bucuria....
Multumesc ca te-ai gandit la inca o surpriza pt mine,am promis lui Nini ca nu va fac propaganda.....sau d-astea,dar repet: cand voi ajunge si eu "mare" si voi avea rezultate notabile o sa le dedic celor care mi-au deschis acest drum!!
Multam! Si toate cele bune!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de IULIAN C » 07 Mar 2008, 03:35

petcu victor scrie:La multi ani Iuliane! Pentru ziua ta si pentru ce ai patit pe balta,ai cadou de la mine o partida de pescuit de 24 de ore. Te rog sa ma anunti cind doresti sa faci aceasta partida la tel 0728 908 400 Petcu Victor :)
Multumesc Domnule Victoras!
Sa inteleg ca va aduceti aminte de mine dupa discutiile avute pe forumul pescuitul.ro la topicul Taxe balti 2008?(yully27)
Azi am fost la munca si toata ziua am stat cu grija ca n-am avut timp sa postez ca imi cer scuze daca am gresit cu ceva,adica sper ca postarea mea sa nu fie inteleasa ca o reclama nefasta la adresa baltii!
Va repet la modul cel mai sincer ca imi place locul f mult,peisajul....tot,v-am mai spus-o!
Si avand crap din belsug,pt mine ca incepator e mai mult decat perfecta!
M-am gandit ca o sa vedeti postarea si voiam sa fi avut timp sa precizez ca nu am avut intentia sa defaimez balta ci dimpotriva!
Va multumesc in primul rand pt ca ati luat ca atare ce am spus eu ,cat si pentru rari si cadoul oferit!
Multa sanatate din partea mea,
Cu respect,Iulian
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
razvan
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Feb 2008, 19:25
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de razvan » 07 Mar 2008, 10:15

Salut Iulian.Eu duminica dimineata sunt pe balta la MV.Daca vrei poti sa mergi cu mine cu masina....ce zici te bagi? :D
RAZVAN GHEORGHE-C.S NATURAL CARP

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de IULIAN C » 07 Mar 2008, 10:36

razvan scrie:Salut Iulian.Eu duminica dimineata sunt pe balta la MV.Daca vrei poti sa mergi cu mine cu masina....ce zici te bagi? :D
Multumesc pentru propunere,Domnule Razvan,insa ma vad nevoit sa va refuz cu amabilitate.....lucrez Duminica.
La restaurant intotdeauna e cel mai aglomerat in week-end...si fiind momentan putini,nu are cine sa ma inlocuiasca!!! :( :( :(
Patronul este un om extraordinar(pescar si dansul),nu se baga pe programul nostru,asa ca am facut in asa fel incat o data la 3 saptamani sa avem liber fiecare cate un week-end,dar mai e pana-mi vine randul!!!
Multumesc oricum si ...fire intinse si saltarete!!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de nini » 07 Mar 2008, 13:06

petcu victor scrie:La multi ani Iuliane! Pentru ziua ta si pentru ce ai patit pe balta,ai cadou de la mine o partida de pescuit de 24 de ore. Te rog sa ma anunti cind doresti sa faci aceasta partida la tel 0728 908 400 Petcu Victor :)
Un gest demn de apreciat D-le Petcu....poate vad si alti patroni de balti postul si iau ceva initiativa.

multumim mult :wink:
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: PESCUITUL CRAPULUI...UN LUX ???

Mesaj de vali003 » 07 Mar 2008, 16:35

cred , este o parere personala , daca toti patronii de balti , ar face niste reduceri si inlesniri pentru pescarii tineri , vorbim aici de cei pina in 20 de ani , ar fi super , iar pescarii mai cu experienta , nu ar fi rau daca ar lua pe linga ei pe acesti tineri . poate toata lumea va reactiona mai omeneste , dupa povestea lui Iulian . fir intins

Închis

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”