Recomandare echipament complet pescuit la crap

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Recomandare echipament complet pescuit la crap

Mesaj de Qnyx » 15 Mai 2013, 11:57

O intrebare primita pe adresa redactiei noastre in urma careia invit membrii forumului sa dezbata acest subiect:

Buna ziua,

Va rog sa-mi recomandati un set complet de scule de pescuit (lansete,mulinete,senzori,suporti,fir,plumb,monturi,etc), eventual si linkuri la magazine online, in buget de 10-15 mil lei.
Precizez ca nu ma intereseaza competitiile de pescuit, nu am pescuit decat cu scule clasice si m-a convins ideea de a sta linistit si pestele sa se intepe singur.
Ma axez pe pescuitul de crap. Pescuiesc des la Prut, mai rar in Delta si lacuri.
Va cer ajutorul pentru ca nu vreau sa repet greselile ce am facut la achizitia bicicletei, m-am zgarcit la 3 mil, am cumparat piese care a trebuit sa le schimb in scurt timp si am platit 20 mil in plus.
Legat de tehnici voi invata in timp, dar nu vreau sa cumpar ceva ce pica rapid sau va trebui schimbat in scurt timp.
Ma intereseaza lucruri ieftine dar de calitate, nu vreau sa dau o gramada de bani ca sa fiu cel mai tare pe balta, ma intereseaza scule cu care sa pot scoate peste.
Sunt dispus sa cumpar mai putine piese de la inceput, in ideea de a completa pe viitor in functie de necesitati si a ramane cu ceva bani.
Legat de undite as prefera ceva telescopice, sa incapa in portbagaj fara a ocupa tot spatiul.

O zi buna,
Ciubotaru Radu
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
pescarulrobert
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 27 Feb 2013, 18:26

Re: Recomandare echipament complet pescuit la crap

Mesaj de pescarulrobert » 16 Mai 2013, 17:54

Intotdeauna echipamentele ieftine fac ravagii .
O sa dau un edit .

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”