Simturile crapului

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Simturile crapului

Mesaj de RaPpSodIq » 02 Aug 2008, 03:10

Imi cer scuze pt numele ciudat al topicului, dar chiar nu am shtiut cum sa il numesc. La ce ma refer eu... Este rau sa fi fumator, am auzit pareri in care se spunea ca pestele simte mirosul de nicotina formaldehida cianuri shi alte chestii care habar nu am cum se mai numesc. Este adevarat acest lucru, shi cum putem prevenii asta, fara sa lasam tzigarea? De obicei ma feresc sa ard surplusul de textil al forfatului cu tzigarea, dar cu mirosul de tzigare de pe maini nu m-am gandit pana acuma. Ashtept pareri pro si contra....

........fie ce o fi de fumat eu tot nu ma pot lasa, shi daca le place canepa, nicotina shi tutunul ce-or avea :) (glumesc)
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: Simturile crapului

Mesaj de ceangau alexandru » 02 Aug 2008, 16:00

...foarte ,foarte multi pescari fumeaza.....si prind peste... nu cred ca cei care nu fumeaza prind mai mult doar pentru ca ...nu trag in piept...asa ca ..!!!!????

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Simturile crapului

Mesaj de george-alexandru » 04 Aug 2008, 00:50

ca sa previ acest lucru te duci la malul apei inainte de punerea momelii si te freci pe maini cu niste mal sau pamant din buza apei dupa care te clatesti in apa baltii
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Simturile crapului

Mesaj de iulian petre » 04 Aug 2008, 19:21

george-alexandru scrie:ca sa previ acest lucru te duci la malul apei inainte de punerea momelii si te freci pe maini cu niste mal sau pamant din buza apei dupa care te clatesti in apa baltii
..............................


da asa faci tu? :D :D .....eu unul fumez ca "turcul" s
i eu sunt de obicei cel ce face "mosmoande**" in echipa noastra -FLORENTIN-GEORGE-IULIAN....

**-cel ce incarca lansetele.

eu am alta modalitate de a scapa de mirosul de tutun si anume ma d-au cu AUTAN.. :D :D :D

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Simturile crapului

Mesaj de doru » 08 Aug 2008, 11:44

Si eu fumez dar nu am avut probleme cand am pus mana pe nada sau monturi.Am prins bine cu o reteta de mamaliga cu lapte afumat si merge de minune,miroase mai rau ca tigara si nu a fost nici o problema.In apa de multe ori sunt emanatii de tot felul de gaze,sunt mici filoane de carbune care degaja mirosuri care nu au pus probleme.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”