Pescuit la somn in afara României

silurus glanis

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DaniDaniel824
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 07 Aug 2017, 12:23

Pescuit la somn in afara României

Mesaj de DaniDaniel824 » 07 Aug 2017, 12:37

Salut tuturor e prima oara care postez pe forum am citit forate multe de pe acest forum doar ca nu am gasit inca ceva exemple de ce fel de fire se folosete pentru somn.
Vreau sa vin cu o problema a mea ca asa ma fac inteles dece am deschis acest topic nou,eu pescuiesc la somn in italia pe raul Arno de recent am inceput sa dau la somn mai mare pentru distractie si adrenalina care o ai in dril cu un somn mai voinicel,am pescuit cu ficat de pui fir principal de 0.50 si forfac de fir textil care tine mai bine 40 kg problema e ca intro singura noapte am pierdut doi somni nu le pot zice mărimea doar va pot spune ca aveau o forta incredibila si mai aveau un pic si ma trageau in apa (precizez ca in timpul drilului pestele mergea mai bine zis in scarba in directia care vroia si nu puteam nici sa ii schimb cursul)dar dupa aproxm 10 de la trasatura in timpul drilului se pare ca firul textil nu a mai tinut la ambi pesti se poate sa imi recomandati anumite fire pentru o montura mai rezistenta(tin sa precize ca in rau sau prin capturi peste 90 kg chiar si la spining )Va multumesc fire intinse!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la somn”