Gogosari sat Jud Giurgiu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
ionut nitescu
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 09 Feb 2011, 16:25

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de ionut nitescu » 09 Feb 2011, 16:52

Depinde la care , Izvoru probabil este izvoarele si eu ma duc la bunicii in Izvoru jud giurgiu da este undeva pe langa Vanatori Micii , si la Izvoru meu era o balta de peste langa cimitir , dar nu era cu plata si se prindea numai caras, chinez(murgoi baltat)parca asa ii spune si foarte multa Regina , stiu ca este si Gogosari de Giurgiu da nu stiam ca mai este alt izvoru in jud giurgiu. oricum fir intins

Avatar utilizator
99gyo
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 04 Dec 2010, 10:54
Localitate: de prin baruri
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de 99gyo » 10 Mar 2011, 19:17

BRAVO MIHAI si eu am fost in acea zona, la salcami m-a mancat racii, la cimitir carasa, la nuci slab si la draghiceanu ceva mai bine dar tot slabut tinand cont ca biletul costa 100ron-24ore. In acea zona nu vor decat bani multi si peste?????, se lauda ca au populat baltile dar......???. Cel putin la Draghiceanu peindeam novaci si aveam ceva activitate, in rest inveti table pe banii tai PESTE???? in rest ninic deosebit. LA POMUL LAUDAT SA NU TE DUCI CU SACUL

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de Lazar Mihai » 11 Mar 2011, 11:18

ionut nitescu scrie:Depinde la care , Izvoru probabil este izvoarele si eu ma duc la bunicii in Izvoru jud giurgiu da este undeva pe langa Vanatori Micii , si la Izvoru meu era o balta de peste langa cimitir , dar nu era cu plata si se prindea numai caras, chinez(murgoi baltat)parca asa ii spune si foarte multa Regina , stiu ca este si Gogosari de Giurgiu da nu stiam ca mai este alt izvoru in jud giurgiu. oricum fir intins
Mai e un sat izvoru si dupa gogosari
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de adidobre » 11 Mar 2011, 12:15

Exista si Izvoru si Izvoarele. Ambele sunt in judetul Giurgiu. Satul Izvoru este dupa comuna Draghiceanu iar satul izvoarele este pe langa baltile Petru Rares si Chiriacu.

Avatar utilizator
99gyo
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 04 Dec 2010, 10:54
Localitate: de prin baruri
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de 99gyo » 11 Mar 2011, 13:20

Este posibil ca anul asta sa se scchime ceva pe aceste balti, ati auzit ceva in legatura cu aceste balti(au mai populat) cu ceva peste? cu toate ca este posibil ca intre NUCI si DRAGHICEANU este acea balta care am inteles ca este crescatorie si de aolo scot peste si populeaza celelalte 4 balti. Am vazut anul trecut acea balta aproape secata si se vedea ca acolo este mult peste si frumos.

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de Lazar Mihai » 11 Mar 2011, 13:28

Se numeste La Ciresi, nu se pescuieste pe ea decat cu interventii mari, ti-am mai spus oamenii sunt pe japca, populeaza 500 kg de ciortan si zic ca au bagat tone de crap in fiecare balta in parte :lol: , o balta ca la ciresi e prea mica sa asigure popularea a 6,7 balti pe care le detin distinsii patroni. Nu inteleg de ce bat bucurestenii drumul pana acolo cand sunt sute de balti pe langa bucuresti unde se prinde peste. Daca as fi din Bucuresti nici macar nu as sti unde e giurgiu (in afara de Cercani)
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de adidobre » 11 Mar 2011, 16:08

Se duce lumea pentru ca sunt mediatizate si pentru ca acolo nu le impune nimeni sa dea drumu la peste. Ca de romanu mai greu se dezvata de luat peste mult la sacosa pt acasa.
PS : asta cu sute de balti pe langa Bucuresti e cam umflata, dc ziceai 10-20 poate mai era ceva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”