informati

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vintanraul
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 06 Noi 2008, 15:15

informati

Mesaj de vintanraul » 08 Noi 2008, 20:46

salutare as dori ceva informati despre mulinetele banax helicon 5600

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: informati

Mesaj de george-alexandru » 08 Noi 2008, 23:19

mulinetele de care vorbesti au fost niste super mulinete dar cele Korea pe care acum nu le mai gasesti decat SH si nici asa ca lumea nu se indura de ele.modelul actual pe care il gasesti in magazine 5600NF este la sub jumatate din pretul celei originale,este fabricat in china si nu mai are aceiasi fiabilitate.sfatul meu este sa te indrepti spre Okuma la aproape acceiasi bani gasesti calitate mai buna.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: informati

Mesaj de marian_popescu » 09 Noi 2008, 09:46

acelasi pret?...discutabil, daca te referi la okuma powerliner > Pl 60 sau 65 198 lei, pe cand helicon 130 lei
mai multe detaliidespre helicon gasesti in alte topicuri pe acest forum, dar si pe alte forumuri, s-au mai dedicat topicuri acestei mulinete. cauta mai jos, tot la categoria mulinete
inca sunt destul de fiabile, unii le folosesc chiar si in concursuri. poate ce nu s-a spus despre ele este ca talpa mulinetei, fiind foarte solida, incape cu greu in unele mandrine (de exemplu, energoteam president dx kevlar)
Fishing is life. The rest...just details

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: informati

Mesaj de gor965 » 09 Noi 2008, 10:07

marian_popescu scrie:acelasi pret?...discutabil, daca te referi la okuma powerliner > Pl 60 sau 65 198 lei, pe cand helicon 130 lei
mai multe detaliidespre helicon gasesti in alte topicuri pe acest forum, dar si pe alte forumuri, s-au mai dedicat topicuri acestei mulinete. cauta mai jos, tot la categoria mulinete
inca sunt destul de fiabile, unii le folosesc chiar si in concursuri. poate ce nu s-a spus despre ele este ca talpa mulinetei, fiind foarte solida, incape cu greu in unele mandrine (de exemplu, energoteam president dx kevlar)
Mai tata ,pana sa se umfle euro de le 3,4 la 3,9 (artificial) ,Powerliner a costat 150 ron ,la promotie ,168 ron la Arrow (importator direct ) ,175-195prin diverse magazine iar Helicon in jurul a 175 ron pe on-line . Fiindca se vand ,pretul la PL a ramas sus (sigur in iarna va scadea ,plus ca Okuma ies la anul cu alta serie de mulinete de Crap) iar Helicon fiindca pierde teren (lichidari de stoc) s-a ieftinit acum in ultima perioada de timp.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: informati

Mesaj de Driscu Radu » 09 Noi 2008, 13:45

Salutare daca esti dispus sa bagi ceva peste 200 roni /bucata poti gasi ceva mai bun totul este sa cauti si sa astepti putin.Iarna vin importurile,noutatile si reducerile.Eu folosesc heliconul si sunt multumit de el, numai ca in secunda de fata m-as orienta spre o alta mulineta e drept inspre 250 roni buc.Numai bine fir intins

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: informati

Mesaj de Gabriel » 09 Noi 2008, 15:09

Salutare
Am intrat odata la un magazin din Cluj care colaboreaza cu Energofish si aveau Banaxuri de vanzare ,am rugat vanzatorul sa imi dea sa probez exemplarul expus si spre surprinderea mea, baitrunner-ul nu functiona cum trebuie ,dadeai o tura de manivela ,se auzea o pocnitura in interiorul mulinetei si abea la a-2-a tura de manivela era actionat baitrunner-ul. :-B Inainte de asta vroia sa-mi achizitionez citeva mulinete Banax dar m-am razgindit apoi dupa evenimentu descris mai sus.... [-x
Fir intins!

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Re: informati

Mesaj de nicolauionut » 09 Noi 2008, 21:48

Salut!
Ce pot sa va spun este ca anul trecut am luat 3 Helicoane de care nu am stiut cum sa scap mai repede, toate au avut probleme blocandu-se cica nu stiu ce calaret care nu era tratat.
La inceputul acestui am am luat 3 Okuma PL 860 si am facut tot sezonul cu ele si nu am avut nici o probleme, chiar merg foarte bine. Am vazut ca anul acesta la Helicon sunt atat de disperati ca-ti da garantie cu ani.
Parerea mea care le-am avut pe amandoua este ca la banii acestia Okuma este cea mai indicata.
Sa auzim numai de bine

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: informati

Mesaj de george-alexandru » 10 Noi 2008, 13:04

exact asta am vrut sa scot in evidenta fiind de 4 ani posesor de Banaxuri Korea cu care pescuiesc si in ziua de azi in concursuri .
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: informati

Mesaj de gor965 » 11 Noi 2008, 11:46

Deja pretul la Powerliner a coborat la 159 ron la Profishing.ro !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: informati

Mesaj de marian_popescu » 11 Noi 2008, 23:02

unic importator okuma este ARROW. pretul a crescut la arrow de o luna si ceva, la 198 ron. difera putin la culoarea dee pe buza tamburului si cea a materialului din care e facut tamburul, sunt mai inchise. si ruleaza ceva mai finut. mi-am mai luat eu una. chiar si carpio, care aveau cele mai bune preturi, cel putin la okuma, le-a scumpit la aproape 2 mil
iar de la arrow, niciodata nu ai sa vezi reduceri de iarna
Fishing is life. The rest...just details

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”