DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: DUNAREA

Mesaj de craparulsef » 25 Mar 2011, 10:50

sorprodan scrie:nu prea mai vad bre, butoanele astea seara dupa ceva tulburel,,,,
Păi ce s-a copt via la matale ... făcuși deja tulburelu? Bre e harnici ăştia dă la voi şi la cules şi la beute!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mar 2011, 06:36

craparulsef scrie:
sorprodan scrie:nu prea mai vad bre, butoanele astea seara dupa ceva tulburel,,,,
Păi ce s-a copt via la matale ... făcuși deja tulburelu? Bre e harnici ăştia dă la voi şi la cules şi la beute!
mai ales la munca bre,,,,,, harnici rau,,,,
Fişiere ataşate
27032011940.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 29 Mar 2011, 11:26

pe DUNARE,,,,,,,,,,,,,,
Fişiere ataşate
27032011942.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 29 Mar 2011, 14:27

sorprodan scrie:pe DUNARE,,,,,,,,,,,,,,
:D E ACELASI CU AL`DE SUS ?
A inceput sa manance stiuca pe acolo ?
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 29 Mar 2011, 21:17

coool_marius scrie:
sorprodan scrie:pe DUNARE,,,,,,,,,,,,,,
:D E ACELASI CU AL`DE SUS ?
A inceput sa manance stiuca pe acolo ?
nu m-am dus bre,,,, abia am scapat duminica pe DUNARE,,, solarele asteptau rasadurile,,,nu? dar am sa ma duc pe c 0
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 30 Mar 2011, 09:58

Mai Sorine ,de unde-i tot scoti mai frate ,asa ceva mai rar ,da eu am impresia ca tu ai ceva secrete care nu vrei sa l-e dezvalui,aaaaaa...(vorba ta )
MERCEDES S

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 30 Mar 2011, 13:08

cosmin mihut scrie:Mai Sorine ,de unde-i tot scoti mai frate ,asa ceva mai rar ,da eu am impresia ca tu ai ceva secrete care nu vrei sa l-e dezvalui,aaaaaa...(vorba ta )
Sorin are marele avantaj , pe care f f putini il au , ca sta langa Dunare , f aproape si ca acele locuri sunt foarte bogate in asemenea exemplare . Si .. nu cred ca ma poate contrazice nimeni , dar sa fi in locul potrivit , la momentul potrivit , e de baza la pescuit , mai ales la rapitor , si mai ales pe Dunare . Sambata trecuta am iesit in port , la Severin sa incerc niste musculite artificiale de oblete, doar cu batzul si 4 musculite ..sa vad daca a iesit dl oblete . Cand colo, am luat 7 avatei pana in juma de kil si catziva obleti , carora le-am dat drumu . Musculitele erau legate pe carlige de 18 cu fir de 0,12 .. mi-a intrat si unul mai sanatos , si mi-a rupt linia. Duminica insa, cand m-am dus ceva mai pregatit , scazuse apa foarte mult si ... mai avea maxim o palma.. am facut drum intors acasa .

Am pus si 2 poze , care sunt facute cu tel . Se cam intunecase si nu se vad extraordinar ...
Fişiere ataşate
260320111684.jpg
260320111688.jpg
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de candreir » 30 Mar 2011, 17:58

Buna ziua. C 0 este cumva canalul care este situat dupa satul Ianca undeva pe partea stanga a drumului care merge spre Dabuleni sau Bechet? :?:
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de stefan_kwr » 30 Mar 2011, 20:26

candreir scrie:Buna ziua. C 0 este cumva canalul care este situat dupa satul Ianca undeva pe partea stanga a drumului care merge spre Dabuleni sau Bechet? :?:
Da, acela este.

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de candreir » 30 Mar 2011, 22:29

MUltumesc pentru raspuns. Am prins ceva peste acolo in anul acela cu inundatiile dar am auzit ca s-a prins mereu si in special salau si stiuca. Stiti daca merge ceva in perioada aceasta? As vrea sa fac o iesire si mi-a placut zona aceea si canalul. As vrea daca se poate bineinteles ,sa imi spuneti si mie unde ar trebui sa pescuiesc mai aproape de Dunare sau mai spre statia aceea de langa sosea.
Multumesc anticipat si sper ca nu am deranjat pe nimeni cu intrebarile mele.
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de stefan_kwr » 31 Mar 2011, 20:20

candreir scrie:MUltumesc pentru raspuns. Am prins ceva peste acolo in anul acela cu inundatiile dar am auzit ca s-a prins mereu si in special salau si stiuca. Stiti daca merge ceva in perioada aceasta? As vrea sa fac o iesire si mi-a placut zona aceea si canalul. As vrea daca se poate bineinteles ,sa imi spuneti si mie unde ar trebui sa pescuiesc mai aproape de Dunare sau mai spre statia aceea de langa sosea.
Multumesc anticipat si sper ca nu am deranjat pe nimeni cu intrebarile mele.
Aici pot sa-ti raspunda pescarii mai de prin partea locului, cum e ''sorprodan'' (baiatul care tot pune poze cu niste puisori de salau :)) :^O )

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de candreir » 31 Mar 2011, 21:25

Asemenea puisori de salau as vrea sa prind si eu mereu. Multumesc pentru raspuns si fire intinse.
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 31 Mar 2011, 21:42

candreir scrie:Buna ziua. C 0 este cumva canalul care este situat dupa satul Ianca undeva pe partea stanga a drumului care merge spre Dabuleni sau Bechet? :?:
da bre ala este,,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de candreir » 31 Mar 2011, 21:58

Multumesc domnule Sorprodan.I-mi puteti spune daca se poate bineinteles ce merge in aceasta perioada acolo si unde ar trebui sa merg spre Dunare sau spre statia de langa sosea. :?: Fir intins
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 01 Apr 2011, 08:01

sorprodan scrie:
candreir scrie:Buna ziua. C 0 este cumva canalul care este situat dupa satul Ianca undeva pe partea stanga a drumului care merge spre Dabuleni sau Bechet? :?:
da bre ala este,,,,,,
nu bre ala de la ianca de merge paralel cu drumul national este VALCOVIA,,,, C 0 merge perpendicular pe DUNARE, si este lat de 50 70 m si lung de 9,5 km.....
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”