DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 01 Apr 2011, 08:17

candreir scrie:Multumesc domnule Sorprodan.I-mi puteti spune daca se poate bineinteles ce merge in aceasta perioada acolo si unde ar trebui sa merg spre Dunare sau spre statia de langa sosea. :?: Fir intins
bre ce sa zic pe c0 merge carasel ul dar e cam micutz nu are nici geaca nici pantaloni pe el =)) e slabut bre,,,,, sa ai permisul vizat ca luciul de apa este al AJVPS-ului si sa nu ai surprize,,,,mai merge si albitura dar slab,,,,,,,,,,,,,, :-c
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 01 Apr 2011, 16:29

cosmin mihut scrie:Mai Sorine ,de unde-i tot scoti mai frate ,asa ceva mai rar ,da eu am impresia ca tu ai ceva secrete care nu vrei sa l-e dezvalui,aaaaaa...(vorba ta )
da,,,,,,un secret ar fi ca atunci cand nu prind nimic nu postez deloc,,,,,,,,,,, =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de stefan_kwr » 01 Apr 2011, 22:05

sorprodan scrie:
sorprodan scrie:
candreir scrie:Buna ziua. C 0 este cumva canalul care este situat dupa satul Ianca undeva pe partea stanga a drumului care merge spre Dabuleni sau Bechet? :?:
da bre ala este,,,,,,
nu bre ala de la ianca de merge paralel cu drumul national este VALCOVIA,,,, C 0 merge perpendicular pe DUNARE, si este lat de 50 70 m si lung de 9,5 km.....
Vezi ca se referea CA DRUMUL merge spre Dabuleni sau Bechet, nu canalul. El se refera unde sa pescuiasca pe C 0, mai spre dunare sau mai spre statie (spre drum). Si, este, sau aproape este, perpendicular pe dunare, nu merge perpendicular pe aceasta... :P

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 02 Apr 2011, 10:23

in 9,5 km. de canal o gasi el un loc ,,,,,,,sau poate vrea unul deja nadit =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de candreir » 02 Apr 2011, 13:42

Era vorba de drumul care merge spre Dabuleni sau Bechet nu de canal. De nadit pot sa nadesc singur. Am cerut doar sa imi recomandati zona unde sa merg nu locul de pescuit propriuzis. Multumesc. Fire intinse.
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 02 Apr 2011, 14:16

candreir scrie:Era vorba de drumul care merge spre Dabuleni sau Bechet nu de canal. De nadit pot sa nadesc singur. Am cerut doar sa imi recomandati zona unde sa merg nu locul de pescuit propriuzis. Multumesc. Fire intinse.
pai nu ai inteles pina in ziua de azi ca locul,agronomului, este, mereu ocupat, in special acum ,cand incepe, perioada de prohibitie >:) ,poate ,eventual, sa il mai prinzi liber ,cind se aseaza si omul la filmul cu,,tulburelul''si la butoane,ale dreqului carele ieste ele complicate ,,ca gramatica'' =))

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de candreir » 02 Apr 2011, 16:56

Credeam ca utilizatorii acestui forum sunt inregistrati pentru a posta sau pentru a citi ceea ce au postat ceilalti pasionati ai acestui sport, nu pentru a judeca greselile gramaticale facute de unii sau de altii in postarile facute.
Cu respect. [-x
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 03 Apr 2011, 18:03

candreir scrie:Credeam ca utilizatorii acestui forum sunt inregistrati pentru a posta sau pentru a citi ceea ce au postat ceilalti pasionati ai acestui sport, nu pentru a judeca greselile gramaticale facute de unii sau de altii in postarile facute.
Cu respect. [-x
maestre aci ai nota 10 de la mine,,,, daca unii pot sa o de in tiganeasca bre, io de ce sa nu fiu original,,,,a????
Fişiere ataşate
02042011951.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 03 Apr 2011, 23:26

A inceput sa urce scrumbia pe Dunare . Am infomatii de la niste pescari comerciali , din Galati , care prind f bine la plase . Deci , pregatiti-va ptr distractie la scrumbie . Mai multe info o sa scriu in sectiunea pescuitul scrumbiei pe dunare .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
jdust1
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 13 Apr 2011, 14:11

Re: DUNAREA

Mesaj de jdust1 » 13 Apr 2011, 15:37

Salut

In perioada 15-22 iunie intentionez sa merg pe Dunare in dreptul localitatii Islaz , nu am mai fost acolo si de aceea va rog daca ma puteti ajuta cu informatii asupra zonei respective , se poate sta cu cortul pe Insula Calnovat ? Se poate campa si pe malul nordic langa sat ? Din ce am mai auzit este posibil ca nivelul dunarii sa fie f ridicat in perioada aceea , este o regula de baza ? sau doar uneori ? V-as ramane recunoscator pentru orice informatii imi puteti furniza referitoare la acea zona .

Va multumesc si fire intinse !!!

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 22 Apr 2011, 09:28

un PASTE FERICIT va doresc tuturor ,,,,,,,, o:-)
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: DUNAREA

Mesaj de florian1954 » 22 Apr 2011, 21:14

VĂ TRANSMIT TUTUROR "PAŞTE FERICIT",CU BUCURII ŞI ...MULTE CAPTURI !!!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: DUNAREA

Mesaj de craparulsef » 23 Apr 2011, 09:53

sorprodan scrie:dupa trei zile de cautari ,,,,dupa ce am lasat 50 de gume pe craci am dat de el ,bre,,, costisitor dar merita incercat ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, [-(
Sorine ... astea e bune bre?
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
luigibosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 02 Feb 2009, 19:46

Re: DUNAREA

Mesaj de luigibosu » 23 Apr 2011, 18:20

UN PASTE FERICIT VA DORESC TUTUROR SI FIRE INTINSE...... **==

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 26 Apr 2011, 07:08

craparulsef scrie:
sorprodan scrie:dupa trei zile de cautari ,,,,dupa ce am lasat 50 de gume pe craci am dat de el ,bre,,, costisitor dar merita incercat ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, [-(
Sorine ... astea e bune bre?
pai zi bre ce marca sunt de nu poti aci zii pe privat ,,,,,,,,in orice caz mie stiuca mi-a furat trillul pe DUNARE din prima muscatura ,,, ati dai seama ce dinti avea cumatra de a taiat textilul pe loc,,,,, mama ei de stiuca,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”