CAUT PARTENER PESCUIT......

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de PsiHo » 05 Apr 2011, 23:22

BogdanDorobantu scrie:s-a strans tot crangasul aici ? :) eu stau tot pe ceahlau ( nr19).poate ne cunastem domnilor la o bere si facem o iesire comuna.
:) sapt viitoare sunt disponibil si de bere si de pescuiala,sapt asta sunt de noapte..
bogdan pai hai joi pe 14 pe fundulea,ma duc tot cu unu din crangasi,defapt 2

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de robert048 » 05 Apr 2011, 23:50

merge cineva pe sandulita sau fundulea 7 etc joi 7 aprilie???0721764624

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de Costi P » 06 Apr 2011, 10:03

PsiHo scrie:
georgemarian scrie:PSIhO mi se pare normal doar vreau sa fur cate ceva;) s-au sa mi se arate ...amator sunt si eu ..:) nu e asa?
depinde acum ..ca am fost si cu mai ''batrani'' si nu prea am invatat mai nimic,poate nu am fost cu cine trebuia:D un ac si o montura stiu si eu sa fac..
mai multe inveti pe net..si dupa cand ajungi pe balta le pui in practica...si vezi cum dau randament.
nu stiu dc,dar pe net cam toti dezvaluie cat de cat secretele dar cand te duci cu ei,dabia daca scurgi 2-3 picaturi
Te asteptam langa un ' infopescar ' ( membru CZ ) la o partida...vei primi mai mult decat 2-3 picaturi ;)
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de robert048 » 06 Apr 2011, 13:24

stie cineva daca se poate ajunge la sarulesti sandulita cu trenul sau maxi taxi(ora,locatie,etc)ast rasp.multumesc

Avatar utilizator
BogdanDorobantu
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 19 Feb 2010, 15:15

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de BogdanDorobantu » 06 Apr 2011, 15:57

PsiHo scrie: :) sapt viitoare sunt disponibil si de bere si de pescuiala,sapt asta sunt de noapte..
bogdan pai hai joi pe 14 pe fundulea,ma duc tot cu unu din crangasi,defapt 2
cam am de lucru si nu pot pleca de la munca. in sapt. 25-30 aprilie vreau sa fac o moara si o fundulea7 de 24 de ore

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de PsiHo » 06 Apr 2011, 19:15

Costi P scrie:
PsiHo scrie:
georgemarian scrie:PSIhO mi se pare normal doar vreau sa fur cate ceva;) s-au sa mi se arate ...amator sunt si eu ..:) nu e asa?
depinde acum ..ca am fost si cu mai ''batrani'' si nu prea am invatat mai nimic,poate nu am fost cu cine trebuia:D un ac si o montura stiu si eu sa fac..
mai multe inveti pe net..si dupa cand ajungi pe balta le pui in practica...si vezi cum dau randament.
nu stiu dc,dar pe net cam toti dezvaluie cat de cat secretele dar cand te duci cu ei,dabia daca scurgi 2-3 picaturi
Te asteptam langa un ' infopescar ' ( membru CZ ) la o partida...vei primi mai mult decat 2-3 picaturi ;)
pai hai joi pe 14 pe fundulea 7 balta are ciortan 2-4kg si caras frumusel 500-1kg plus alte specii novac,ten,salau dar mai rar
BogdanDorobantu scrie:
PsiHo scrie: :) sapt viitoare sunt disponibil si de bere si de pescuiala,sapt asta sunt de noapte..
bogdan pai hai joi pe 14 pe fundulea,ma duc tot cu unu din crangasi,defapt 2
cam am de lucru si nu pot pleca de la munca. in sapt. 25-30 aprilie vreau sa fac o moara si o fundulea7 de 24 de ore
vorbim..am zis ca asta e ultima partida pe balti..dar poate mai fac una in perioada aia si dupa ne apucam de strans banii..numai pescuit,strica mai tre si femeia dusa pe alte meleaguri :D si din iulie incep sa ma duc pe borcea cate 4-5zile

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de georgemarian » 06 Apr 2011, 19:35

psiho as putea sa merg si eu joi pe 14 la pescuit...am fost si sambata trecuta pe fundulea 7..:) chiar as vrea sa fac o partida...nush daca poti si vrei... costi si mesajul ala..? pentru mine?

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de PsiHo » 06 Apr 2011, 20:53

georgemarian scrie:psiho as putea sa merg si eu joi pe 14 la pescuit...am fost si sambata trecuta pe fundulea 7..:) chiar as vrea sa fac o partida...nush daca poti si vrei... costi si mesajul ala..? pentru mine?
cum sa nu,suntem 2 mai avem loc de unu in masina :) (asta daca nu ai,sau/si vrei sa mergi cu noi) e mai greu cu bagajul ca am un fiat punto :D dar facem loc. unde anume stai?
noi plecam joi dupa-amiaza pe la 14-15 (2-3) si stam pana vineri seara 5-6

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de georgemarian » 06 Apr 2011, 21:30

stau la 30 km de bucuresti autostrada bucuresti pitesti km 30 faci dreapta acolo..mai exact floresti daca ai auzit...daca ai puteai sa ma ei ..dar daca nu ii bag la un prieten benzina si ma aduce pana la buc..... si eu am lansete de 3,6 din 2 buc dar mai am unele telescopice baracuda storm 3,3 m daca nu prea este loc mai bine le iau pe alea sunt de ajuns pt balta aia...:)

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de PsiHo » 06 Apr 2011, 21:40

georgemarian scrie:stau la 30 km de bucuresti autostrada bucuresti pitesti km 30 faci dreapta acolo..mai exact floresti daca ai auzit...daca ai puteai sa ma ei ..dar daca nu ii bag la un prieten benzina si ma aduce pana la buc..... si eu am lansete de 3,6 din 2 buc dar mai am unele telescopice baracuda storm 3,3 m daca nu prea este loc mai bine le iau pe alea sunt de ajuns pt balta aia...:)
mai bine le iei palea telescopice..dabia intra de 2.7 :))
vorbim pe saptamana viitoare sa vedem cum facem

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de georgemarian » 06 Apr 2011, 21:43

da le iau pe alea telescopice ;)) sa imi zici si mie daca este sigur imi lasi un raspuns zilele astea MP:)

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de PsiHo » 06 Apr 2011, 22:18

sigur mergem !

Avatar utilizator
frostyrca
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 25 Mar 2009, 18:32

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de frostyrca » 07 Apr 2011, 02:11

georgemarian scrie:psiho as putea sa merg si eu joi pe 14 la pescuit...am fost si sambata trecuta pe fundulea 7..:) chiar as vrea sa fac o partida...nush daca poti si vrei... costi si mesajul ala..? pentru mine?

SI ai luat ceva pe fundulea 7?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de georgemarian » 07 Apr 2011, 09:48

am luat o salonta 3.200 la carcalete si am mai scapat una la malputin mai mica era,plus cativa carasi intre 500-800 grame...nu a inceput sa manance la porumb,am avut 2 pe porumb uscat cu saculet:)am aruncat si 3 kg de boabe cu racheta..

Avatar utilizator
frostyrca
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 25 Mar 2009, 18:32

Re: CAUT PARTENER PESCUIT......

Mesaj de frostyrca » 07 Apr 2011, 10:08

Ms de raspuns ca loc cu apa mai mica ai idee unde ar fi ? Si din ce am mai citit ar trebui aruncat mai aparoape de mal cam la 20-30 de metri asa este ? As vrea sa fac o iesire saptamana vitoare (mai ales daca se mentine caldura de azi )cu inca 2 prieteni daca mai sunt doritori poate ne strangem grup . As dori sa plec marti noaptea .

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”