"LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de Rechin » 07 Apr 2011, 19:19

pharaoh scrie:
Rechin scrie:hai ca pana la urma nici nu mai mergem la peste ,pescuim virtual la moara vlasiei......pe cuvantul meu paznicii in ceafa ta,pescari 1000 pe langa tine,acum il pune si pe big brother pe tine,ascultati-ma pe mine in 2-3 ani pe moara vlasiei o sa va puna un cip in cap sa stie patronu ala de baltoaca cu peste ce prinzi cat si cum .din punctul meu de vedere duceti-va dar eu nu m-as duce nici gratis. [-x
Daca asta ti se pare tie un mod civilizat de a-ti spune parerea pe forum.. :-q ..Ai provocat intentionat si dl. Petcu ti-a tinut isonul, din pacate ...
si cu ce am gresit faraoane?ai fii vrut sa ii fac vreo statuie lui "vitorio" ca pune camere pe balta?
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de gor965 » 07 Apr 2011, 19:23

Rechin scrie:
pharaoh scrie:
Rechin scrie:hai ca pana la urma nici nu mai mergem la peste ,pescuim virtual la moara vlasiei......pe cuvantul meu paznicii in ceafa ta,pescari 1000 pe langa tine,acum il pune si pe big brother pe tine,ascultati-ma pe mine in 2-3 ani pe moara vlasiei o sa va puna un cip in cap sa stie patronu ala de baltoaca cu peste ce prinzi cat si cum .din punctul meu de vedere duceti-va dar eu nu m-as duce nici gratis. [-x
Daca asta ti se pare tie un mod civilizat de a-ti spune parerea pe forum.. :-q ..Ai provocat intentionat si dl. Petcu ti-a tinut isonul, din pacate ...
si cu ce am gresit faraoane?ai fii vrut sa ii fac vreo statuie lui "vitorio" ca pune camere pe balta?
Nu ...dar macar nu aruncai cu etichete deranjante ptr. unii ! daca tie ti-o place sa-ti spuna lumea ca esti :patronul ala de baltoaca , lui Petcu nu-i place...si asta e topicul lui , deschis ca sa-si prezinte o noutate de pe balta ! Era de bun simt sa postezi o opinie personala fara a jigni pe cineva !

L.E
Sunt convins ca stiai ca Petcu sare repede la scandal pe tema asta si nu trebuia sa mai continui ! [-x
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de Rechin » 07 Apr 2011, 19:26

toata lumea sa vorbeasca numai de bine mv2 da?ca asa vrea vitorio ,a pus pontoane ?uraaaaaaaleeeee,a pus camere ?uraleeeeeeeeeee mai sant pareri si contra faraoane nu gandim toti la fel .sa nu cumva sa zica cineva ceva impotriva lui ca incepe si injura.tu stii cu citi s-a certat el pe aici?intreaba-l pe coleman . omu e veninos frate .gata am incheiat.
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de PsiHo » 07 Apr 2011, 19:40

ok george scz :) (sunt si baiat politicos cand vreau :P)
mi se pare o idee buna cu camerele,daca vrei sa pleci maine la peste te uiti repede pe site..vezi daca s-a prins azi..chestii dastea (ca pana iti raspunde unu pe forum...)
dar chestia cu paznicii....nici in prison break nu erau paziti asa :) poate a trecut prin multe (furat peste) si daia e asa,dar nu e Frumos sa-l jigneasca si mai ales sa-l ameninte.
daca era destept il ignora,sau isi spunea punctul de vedere dc e asa pe mv,nu sa-l ia repede la 13-14 :D

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de vioril » 07 Apr 2011, 19:45

frate Rechin ,de suferinta , nu prea e treaba asa usoara cu MV2 . ai incercat vreodata sa te pui in locul lui Victor P. ? sa bagi bani , sa faci pe dracu-n patru pt a fii acolo sus , etc ? nu e usor si placut deloc , dar uite ca omul are si rezultate , si este cam normal sa-si apere tot ce a cladit ( nu e treaba noastra cum ) . consider ca ar trebui respectat pt. ce ne poate oferii noua ca pescari sportivi .
apropo : am pescuit de 5 ori pana acum pe MV2 si nu au stat paznicii langa mine , nu m-am simtit spionat sau urmarit , nu mi-a zis nimeni nimic . tot secretul sta in corectitudine , omenie si cei 7 ani de acasa .

numai bine si fire intinse !!!

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de Amstel » 07 Apr 2011, 20:12

[quote="vitorio mv2"]Se fac proiecte in vederea de a se transmite "live" de pe M.V.2!!!!!

1. De ce nu scrii mai mare, ca nu se vede bine! :D Nu te mai faci bine, Petcule! :))
2. Daca chiar o faci "live", nu uita ca la venirea pe balta a "figurantului" cotizant sa-i obtii semnatura pentru acceptul de a difuza imagini cu el...altfel s-ar putea sa ai ceva procese..."de imagine"! ;)
3. Cred ca datorita faptului ca se va transmite live, tariful o sa scada... la sub 25 de roni/12 ore taxa, nu? :)) ..ca doar figurantii trebuie si ei platiti... :)) sau trebuie sa cotizeze in plus pentru "figuratie"? :))
4. ...dar mai bine fa niste standuri ca lumea, cu pietris delimitat de barne de lemn, ca vin oamenii si stau in noroi pana la genunchi, mai ales eu, toamna tarziu... :))

ps: bey carcotasilor, eu am fost in toamna 2009 de 4-5 ori pe mv2 si nu m-a deranjat nici un paznic - din contra - au fost f politicosi si la locul lor. Aaa, ca erau cu ochiii in 4x4...f bine, d-aia sunt paznici, nu?

Avatar utilizator
Navis Carpo
Partener
Partener
Mesaje: 209
Membru din: 08 Oct 2010, 15:44

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de Navis Carpo » 07 Apr 2011, 20:34

Lasa Balta NATURALA, mai pune niste stuf intre pontoane si niste pomisori din loc in loc.

Nu mai construi nimic si da-le dracu de camere video sau te-a pacalit UTI si pe tine?
Pastreaz-o verde si cat mai salbatica ( ce a mai ramas din ea)
Fire intinse... si vant la pupa!

Avatar utilizator
jidanu
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 28 Feb 2011, 11:57

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de jidanu » 08 Apr 2011, 13:06

oamenii au nevoie de o balta cat mai naturala nu de un acvariu, asa ca: la dracu cu camerele si cu tehnologia

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de vitorio mv2 » 08 Apr 2011, 13:42

Care este rostul sau scopul acestor transmisii live?

Pentru ca pescarul care doreste sa vina la pescuit pe MV2,sa poata vedea "live" cu o zi inainte sa vina la pescuit,ce s-a intimplat pe lac (daca a mincat sau nu a mincat pestele)!!!!!!!!
Pentru ca cei interesati sa poata vedea "live" imagini in timpul concursurilor care au loc pe MV2!!!!!!!
Pentru ca transmisiile "live" vor fi si o veritabila sursa de divertisment pentru multi pescari.
Pentru etc,etc,..........................!!!!!!

Nu stiu de ce ai deranjeaza pe "unii" cind apare ceva nou pe MV2,dar asta este:"nu exista padure fara uscaturi" !!!!!!

Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de REMUSGL » 08 Apr 2011, 13:45

Eu cred ca nu s-a inteles care este mai exact treaba cu aceste camere. Poate ne lamureste D-nul Vitorio.
Nu cred ca, camerele vor fi aplasate sa spioneze pe pescari ... cu ce da fiecare... si ce face fiecare. Cred ca vor fi cateva camere ... care vor oferi informatii dupa parerea mea utile in ceea ce priveste ... activitatea pe balta, gen se pescuieste ... pe ce locuri, cam pe unde se arunca si asa mai departe ... nu cred ca vei avea posibilitatea sa dai zoom si sa te uiti in "gura" pescarului. Sau poate ma insel. :-B Asteptam o explicatie mai exacta.

Numai bine,
Fire intinse tuturor ---<>< ---<><

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de miyagi » 08 Apr 2011, 14:28

Eu zic ca atata timp cat omul investeste e problema lui cum isi gandeste investitia. Iti convine bine, nu, nu. Pe mine unul nu ma deranjeaza nici camerele, nici paznicii, nici regulile. Atata timp cat mai sunt balti cu regimuri similare si imi este accesibila, iti poti desfasura partidele intr-un cadru sportiv si sigur si nu se manevreaza balta, ceea ce nu se poate spune despre MV2. Ce ar fi sa incepem acum polemicile pe seama proprietatilor fiecaruia? Ala are scule scumpe si nu e etic sa prinda peste cu ele sau celalalt n-are ce cauta printre pescarii consacrati pentru ca da cu bete din Dragon. Fiti rezonabili frate ca si asa avem prea putine optiuni. Mai ales in prohibitie.
Altfel, discutiile pot capata si o nota anticoncurentiala.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de vitorio mv2 » 08 Apr 2011, 14:41

REMUSGL scrie:Eu cred ca nu s-a inteles care este mai exact treaba cu aceste camere. Poate ne lamureste D-nul Vitorio.
Nu cred ca, camerele vor fi aplasate sa spioneze pe pescari ... cu ce da fiecare... si ce face fiecare. Cred ca vor fi cateva camere ... care vor oferi informatii dupa parerea mea utile in ceea ce priveste ... activitatea pe balta, gen se pescuieste ... pe ce locuri, cam pe unde se arunca si asa mai departe ... nu cred ca vei avea posibilitatea sa dai zoom si sa te uiti in "gura" pescarului. Sau poate ma insel. :-B Asteptam o explicatie mai exacta.

Numai bine,
Fire intinse tuturor ---<>< ---<><

Va felicit pentru intuitie!!!!!! Vor fi una sau doua camere,"care vor oferi informatii dupa parerea mea utile in ceea ce priveste ... activitatea pe balta, gen se pescuieste ... pe ce locuri, cam pe unde se arunca si asa mai departe " .

Pentru altceva,iti trebuie tehnologie nu gluma,angajati calificati in domeniu,dar de asa ceva se ocupa "altii"!!!!Noi sa nu uitam ca este vorba de o balta si atit.Am crezut ca prin aceste camere care vor fi postate in asa fel incit sa nu se vada decit cele mentionate mai sus de catre dvs am sa fac ceva atractiv pentru pescari!!!!!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
iulian_ionita
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 11 Iun 2009, 01:38

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de iulian_ionita » 08 Apr 2011, 23:25

inedita si f.buna ideea...pe langa informatiile pe care le putem afla prin intermediul imaginilor, ne vom mai clati si noi ochii cand nu suntem pe balta
in alta ordine de idei, nu inteleg de ce se simt unii deranjati de paznici...eu fost de multe ori pe MV2 in ultimii 2 ani si n-am fost deranjat deloc de ei...e adevarat, urmaresc tot ce misca pe mal, dar mi se pare normal avand in vedere ca suntem o natie de hoti si de fomisti...cand ne vom civiliza si ne va disparea foamea din gat, vom avea balti salbatice pline de peste...si poate atunci nici MV2 nu va mai avea atata cautare :))

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de Amstel » 09 Apr 2011, 18:49

Soc!! INDOOR CARPFISHING pe MV2!!! :)) Victorash Petcu anunta ca dupa ce o instaleze camerele video o sa comande in Olanda si un acoperis special de pus :)) peste balta pentru a se putea pescui si in perioada 15 noiembrie - 15 martie :) . In curand o sa anunte cat o sa fie costul unei partide de 12 ore de pescuit "indoor".., care, oricat de mare ar fi, sunt sigur ca balta o sa fie neincapatoare. :O

PS: pe malul opus standurilor de pescuit o sa se construiasca o tribuna unde o sa poata lua loc aproximativ 1000 de aplaudaci care o sa aiba voie sa strige doar: "Stima noastra si mandria, Victorash si Vlasia!"

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: "LIVE" DE PE MV2 !!!!!

Mesaj de florinpopescu2003 » 09 Apr 2011, 19:03

Amsterdamer scrie:Soc!! INDOOR CARPFISHING pe MV2!!! :)) Victorash Petcu anunta ca dupa ce o instaleze camerele video o sa comande in Olanda si un acoperis special de pus :)) peste balta pentru a se putea pescui si in perioada 15 noiembrie - 15 martie :) . In curand o sa anunte cat o sa fie costul unei partide de 12 ore de pescuit "indoor".., care, oricat de mare ar fi, sunt sigur ca balta o sa fie neincapatoare. :O

PS: pe malul opus standurilor de pescuit o sa se construiasca o tribuna unde o sa poata lua loc aproximativ 1000 de aplaudaci care o sa aiba voie sa strige doar: "Stima noastra si mandria, Victorash si Vlasia!"
esti mondial =)) =)) =)) =)) =))

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”