PROLogic Senzora VTSW

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
Law
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 07 Noi 2008, 20:20

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de Law » 16 Noi 2008, 01:44

Nu am de ce sa ma supar, dar nici nu vreau sa starnesc reactii!!!
Imi plac glumele, mai ales cele de pe balta!
Nu vreau decat sa invat! Nu sunt novice in pescuitul crapului, dar in baltile in care am pescuit (si pescuiesc inca) densitatea pestelui nu este asemanatoare cu cea din MV 2 , Tancabesti sau Peris! Drept urmare nu prea am avut unde sa experimentez, si nu am nici acum!!!
Consider ca pentru a intelege mecanica unei monturi ( mai ales daca a fost executata corect) mai ai nevoie si de partenerii nostri din balta. :D
Degeaba pescuiesc in lighean, nu? ca nu o sa stiou niciodata daca am facut corect montura, daca nu este buna nada sau mai stiu eu ce!!! Presiune, nivel apa in balta, praguri...gropi...si nu vorbesc din auzite sau citite!!! ;;)

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de IULIAN C » 16 Noi 2008, 02:05

Normal,ai dreptate.
Eu,am intrebat in stanga si-n dreapta,am vazut pe net cum se fac monturi...si tot ce tine de asta si in primavara am testat,totul facut de mine,si crede-ma ca "partenerul de sub apa" mi-a aratat daca mecanica unei monturi a fost realizata corect,daca am folosit bine nada ,momeala....
Daca intrebi 10 oameni,primesti 10 raspunsuri,care de care mai multumitor,insa finalizarea o faci acolo pe balta!
Asta e cel mai sigur sfat pe care-l poti primi!
Iar senzorii...daca nada si-a facut treaba si montura e buna...daca nu te anunta senzorii te anunta firul care pleaca de pe tambur!!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Law
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 07 Noi 2008, 20:20

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de Law » 16 Noi 2008, 16:24

Iar senzorii...daca nada si-a facut treaba si montura e buna...daca nu te anunta senzorii te anunta firul care pleaca de pe tambur!!!

Corect Iulian!

Monturile si eu le fac singur dupa ce m-am documentat ( si cand spun documentat ma refer la tot ce am gasit filme Korda , Nash, Fox etc si multe articole, ca sa nu mai spun de multele ore de navigat pe net pe diferite forumuri, inclusiv britanice) Este adevarat ca am fost un simplu vizitator, vreme de 1 an si ceva. Am hotarit sa ma inregistrez pe acest forum ptr. ca imi pare cel mai bun , cu oameni de calitate!! ( aici Florentin o sa se bucure sigur)
Legat de senzori, ai mare dreptate atunci cand trage mustaciosul isi ia fir, nu prea mai ai nevoie de cine stie ce fita de senzor. Am acum unii " ordinari " ca sa spun asa . Nevoia mea este legata de distanta la care functioneaza statia, deoarece in mai multe partide din cauza lipsei de activitate eram prin " lalele pe campii " si ratam pestele. ~x(

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de iulian petre » 16 Noi 2008, 19:39

Law scrie:
[/la unu Guta,la altu Metallicaquote]
Baieti, la care este Metallica si la care Guta, ca la o " Metalca " ma bag si eu!!!!
lasand caterinca, va stiam din emisiunile lui Florentin, o echipa? :-/
Eu am deschis un topic deoarece vreau sa aflu mai multe despre senzorii Prologic , nu sa declansez animozitati!!!! [-x
Multumesc, inca odata George!
==============

nu am inteles treaba "va stiam din emisiunile lui Florentin, o echipa?"---- cred ca tu confuzi "IULIANII" =)) .................NU STIU CUM SE FACE DAR SUNTEM 3 IN CLUB. =)) =)) ...SI nu mai stie lumea cu cine "vorbeste"


PETRE IULIAN--echipa cu FLORENTIN IUGA -GEORGE ALEXANDRU-(unde a fost echipa de 3 pescari)
COMANESCU IULIAN---nou intrat -a facut echipa cu FLORENTIN-MV2-cupa iernii
IONESCU IULIAN---deocamdata cauta partener si nu a participat la competitii

Avatar utilizator
Law
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 07 Noi 2008, 20:20

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de Law » 16 Noi 2008, 20:17

Corect !
Din pacate am incurcat Iulianii.
Multumesc pentru lamuriri, cat despre informatii sunt bine venite de la oricare dintre " Iuliani" !!!
Mea culpa! :-??

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de julian mihai » 23 Noi 2008, 12:42

senzorii polifonici apar in primavara lui 2009 si la pretul de 920ron(si oricum sunt smecheri rau)
FairPlay Team

Avatar utilizator
mardare
membru activ
membru activ
Mesaje: 75
Membru din: 10 Noi 2008, 21:54

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de mardare » 27 Dec 2008, 02:20

Ma intereseaza si pe mine daca statia are vibratie si distanta maxima la care poate sa bata corect. Va multumesc! **==

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de gor965 » 27 Dec 2008, 02:54

· 100% impermeabili
· reglaj digital pentru volum, ton si sensibilitate
· memoria ultimei trasaturi
· lumina de noapte
· sistem de semnalizare cu LED-uri
· sistem de semnalizare prin vibratie
· mufa de iesire pentru swinger sau hanger
· functioneaza cu baterie de 9V
· consum redus
· finisaj mat Soft Touch
· suport cauciucat pentru lanseta
· culori LED: verde, albastru, portocaliu, rosu


alarma VTSW, o statie wireless cu functiile: functie de memorie care permite sa vedeti care lanseta a fost activata, leduri individuale, distanta wireless 200 m. Functia de vibratie va permite sa setati avertizorii si statia pe modul silentios.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mardare
membru activ
membru activ
Mesaje: 75
Membru din: 10 Noi 2008, 21:54

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de mardare » 27 Dec 2008, 03:13

Multumesc mult .Sarbatori Fericite si fir intins pe 2009.Cu stima si respect. **==

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de mihai001 » 27 Dec 2008, 12:08

Le-am avut in mina acum o saptamina de la dealerul nostru Prologic si am ramas impresionat.Arata super,sper ca calitativ sint bune in cea ce priveste impermeabilitatea.Ce este interesant sint tonurile polifonice are parca 10 sau 12 pe el si se mai pot incarca.Mai ales latratul unui caine si vocea unei femei in extaz le gasesc interesante. Va dati seama ce bascalie faci cu asa ceva pe balta.

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de julian mihai » 29 Dec 2008, 19:28

mihai001 scrie:Le-am avut in mina acum o saptamina de la dealerul nostru Prologic si am ramas impresionat.Arata super,sper ca calitativ sint bune in cea ce priveste impermeabilitatea.Ce este interesant sint tonurile polifonice are parca 10 sau 12 pe el si se mai pot incarca.Mai ales latratul unui caine si vocea unei femei in extaz le gasesc interesante. Va dati seama ce bascalie faci cu asa ceva pe balta.
Salut Mihai,spune-mi si mie unde i-ai vazut,la ce dealer?In Bucuresti???Si la ce pret? :-??
FairPlay Team

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de mihai001 » 29 Dec 2008, 21:40

In Germania la prietenul meu in magazin venise dealerul de la Prologic pentru a prezenta alarmele.Am avut noroc ca tocmai treceam pe acolo si am avut ocazia sa la vad si tipul de la Prologic mi-a explicat ce pot.Atunci am avut si ocazia sa ascult tonurile polifonice .Pretul nu il stiu pentru ca nu sint interesat de ele(sint multumit cu Foxurile mele) si pe prietenul meu am uitat sa il intreb.

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de julian mihai » 30 Dec 2008, 12:15

Merci mult pt raspuns,sarbatori fericite si fire intinse =D> =D>

ATT:George Alexandru.Tu cu ce senzori ai dat,cu cei polifonici???
FairPlay Team

Avatar utilizator
sergiu_q
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 30 Sep 2008, 20:50

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de sergiu_q » 01 Ian 2009, 12:44

julian mihai scrie:senzorii polifonici apar in primavara lui 2009 si la pretul de 920ron(si oricum sunt smecheri rau)
din toat ce am citit pe net despre ei sunt junk-uri rau si multa lume recomanda sa uitam de ei
(http://www.carp.com/carp-forum/viewtopic.php?t=37195 sunt doar un exemplu)
eu sunt pe punctul de a-mi achizitiona PROLogic Senzora VTSW 4+1 dar la fel ...ce am auzit pana acum ma ingrijoreaza. i-am vazut live doar asa de la distanta dar cum se deschid magazinele ma duc sa le palpez pentru ca nu vreau sa regret mai tarziu. cineva povesta niste lucruri strasnice despre ei , a scapat unul de la 3 picioare inaltime si s-a spart, altcineva spune ca 2 senzori au probleme cu capacul de la baterie si le cade aiurea capacul , lumina de veghe nu functioneaza pe timp de noapte ...in rest sunt senzori buni #:-S
acum stau si ma gandesc ce sa aleg intre prologic senzora sau energoteam et+ .
electronica de la prologic e tot ce am nevoie dar mecanica lasa de dorit foarte mult [-(
-------------------------------
InsaneCarpTeam
-------------------------------

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROLogic Senzora VTSW

Mesaj de florentiniuga » 01 Ian 2009, 19:08

Senzori polifonici ?! Puah! O porcarie. Imaginati-va ca setati o secventa muzicala sau orice alta secventa sonora mai lunga de ... 5 secunde sa zicem. Ce se intampla cand ai un singur beep? Canta toata maneaua sau numai prima silaba? Dar daca trage 3 secunde, se opreste, trage iar 2-3 secunde iar se opreste pentru 15 secunde iar trage putin etc., ce se intampla? Canta secventa timp de 2-3 sec. apoi se opreste si dupa 10-15 sec. o ia de la inceput? Stiti despre ce vorbesc, tacaneala aia enervanta de peste mic, care la un senzor normal face doar cate un beep la 20-30 de secunde. De aceea sunt convins ca nu poate fi folosit decat cu semnale scurte de tip latrat sau oracait dar polifonice. Nu vad niciun avantaj. Sunetele polifonice sunt mai putin acute decat sunetele mono, implicit sunt mai greu de sesizat.

P.S. Nemtii nu prea au caini vagabonzi dar la noi latratul sau femeia in extaz sunt sunete comune pe balti si le poti confunda usor pe cele de la senzor cu cele reale. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”