ciuperceni

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

ciuperceni

Mesaj de georgemarian » 19 Apr 2011, 17:32

stie cineva ceva de balta?am auzit ca este interesanta,aspect salbatic...

Avatar utilizator
fishingadvisor
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 17 Ian 2011, 22:33
Localitate: Bucuresti, Sector 4

Re: ciuperceni

Mesaj de fishingadvisor » 19 Apr 2011, 20:57

georgemarian scrie:stie cineva ceva de balta?am auzit ca este interesanta,aspect salbatic...

despre care Ciuperceni vorbesti ca ar avea aspect salbatic? exista una la cca 80 km de Bucuresti, pe langa Videle, dar este departe de aceasta idee... :-?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ciuperceni

Mesaj de georgemarian » 19 Apr 2011, 21:39

eu spun doar din auzite...balta aia este de care zici...sti ceva de ea? te rog

Avatar utilizator
99gyo
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 04 Dec 2010, 10:54
Localitate: de prin baruri
Contact:

Re: ciuperceni

Mesaj de 99gyo » 19 Apr 2011, 21:47

NU CRED CA-TI SPUNE CINEVA, LA NOI IN TR SUNT FOARTE SECRETOSI DE PARCA LE PRINZI PESTELE LOR DIN LANSETE, SI EU AM VRUT SA AFLU CEVA IN LEGATURA CU ACELE BALTI DIN ZONA, AM INTELES CA SUNT CATEVA BALTI BUNE PE ACOLO DAR.....???? :-?? ASTA ESTE :-?? :O @-)

Avatar utilizator
99gyo
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 04 Dec 2010, 10:54
Localitate: de prin baruri
Contact:

Re: ciuperceni

Mesaj de 99gyo » 19 Apr 2011, 21:56

APROPO eu ajung de paste la IZVORU-GOGOSARI pe acea balta "la salcami" balta cu multi raci si cu un peisaj de basm, am vazut pe alt forum ca se prinde foarte bine pe acea balta in ultima perioada, vreau sa incerc si acolo. Eu am mai fost acolo in urma cu ceva timp si am facut treaba atunci dar.... eu stiu acum!!!. A-i ajuns pe acolo? este aproape e tine daca esti din Giurgiu.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ciuperceni

Mesaj de georgemarian » 19 Apr 2011, 22:00

da o stiu,anul asta nu sa prins decat salau ce sa mai prins....nu mai e ce a fost,a mai bagat ceva bucati intre 2 si 3 kg din auzite....mai bine te lipsesti...este 100 ron 5 lansete.....astept detali de ciuperceni

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: ciuperceni

Mesaj de Lazar Mihai » 20 Apr 2011, 11:39

Au bagat navodul in racarie (salcami cum ii ziceti voi). In fiecare an spun ca au facut populari dar nu fac niciodata, doar maresc preturile. Toate baltile de la gogosari pana la izvoru sunt ale lor (2 ASOCIATI) nu au peste . Sarbatori fericite
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
99gyo
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 04 Dec 2010, 10:54
Localitate: de prin baruri
Contact:

Re: ciuperceni

Mesaj de 99gyo » 20 Apr 2011, 21:22

Multumesc pentru informatii, SARBATORI FERICITE SI FIR INTINS SI VOUA

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ciuperceni

Mesaj de georgemarian » 20 Apr 2011, 21:57

ceva informati de ciuperceni????va rog

Avatar utilizator
ar1z3m
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 24 Noi 2010, 21:18

Re: ciuperceni

Mesaj de ar1z3m » 21 Apr 2011, 23:56

balta cu raritati predomina caras crap din ce stiu de anu trecut si acum 2 ani 3 4 kg maxim !

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: ciuperceni

Mesaj de georgemarian » 22 Apr 2011, 00:23

am inteles,se prinde rar si frumos....ar fi bine..:)multumesc ...alte pareri?

Avatar utilizator
fishingadvisor
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 17 Ian 2011, 22:33
Localitate: Bucuresti, Sector 4

Re: ciuperceni

Mesaj de fishingadvisor » 27 Apr 2011, 22:11

ar1z3m scrie:balta cu raritati predomina caras crap din ce stiu de anu trecut si acum 2 ani 3 4 kg maxim !

Prieteni pescari, va rog sa acceptati scuzele mele pentru intarzierea cu care revin cu raspunsurile dorite...nu din secretomanie, doar ca am fost departe de accesul la internet...
Legat de balta de la Ciuperceni, de fapt vorbim despre o succesiune de 3 balti, in succesiune aval-amonte: 'La Daniel", "La Burcea" si "Ciuperceni-Lilieci", relativ mici ca si suprafata...
...primele doua,nu mai sunt de mult ce au fost, credeti-ma, doar taxa a ramas rezonabila, anul trecut era 40 lei, parca ... de fapt, pestele mare, peste 4 kg este rarisim, mai mult "povesti" spuse in scop de reclama.. ceea ce a mai ramas, dupa ce l-am pescuit eu si un prieten pana acum doi ani, cand faceam legea acolo, :D , a fost recoltat in cateva randuri, desi nimeni nu recunoaste si mai mult, se vorbeste despre populari cu dihanii...povesti, reclame ...pestele peste 1,5 kg este rar, deja cel peste 2,5 kg este "trofeu" si doar plantat ... cei care stiu baltile pot confirma... se prinde bine carasul, cand mananca... daca-ti convine sa bati drumul pentru cateva kg de caras "palmas", merita ...
... ultima, "Ciuperceni-Lilieci", este o balta cu potential pentru crap, doar ca taxa la crap era anul trecut 70 lei, patronul mai "gretos" ... se plimba cu hidrobicicleta aproape de locul in care plantasem... mai mare de 3 kg nu am prins, max 3 buc/partida, desi am insistat de cateva ori, ajungand destul de des prin zona...in rest caras cat bricheta ... pentru alte detalii, oricand la dispozitia dvs. .... :-c ...fire intinse...

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”