cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pescar orhei
senior
senior
Mesaje: 273
Membru din: 21 Apr 2010, 09:10

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Mesaj de pescar orhei » 02 Mai 2011, 18:29

Sincere multumiri pentru toti cei care m-au felicitat atat telefonic cat si prin postarile facute, mai prietenoase cat si putin invidioase.

Multumesc dl. Vasile zis si "BABOIERU" atat pentru nada asigurata cat si pentru "CONSILIEREA" de pe timpul concursului.
Multumesc lui Tata NITU pentru mosmoandele asigurate.
Multumesc lui Bogdan Dragan pentru "bilele" folosite la carlig.

Sincere multumiri celor doi tineri parteneri Viorel CALUGARESCU si Catalin GHITA, care au dat tot ce au putut din ei si mi-au ascultat toate indicatiile, ca niste adevarati profesionisti dintr-un grup de comando in lupta cu "mustaciosii". Aceasta echipa mai are multe de zis si la alte concursuri.

Oliviu Orhei
Presedinte "Clubul Pescarilor"

Avatar utilizator
tepes
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2011, 21:33

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Mesaj de tepes » 03 Mai 2011, 21:38

vioril scrie:Multumesc din suflet pentru felicitarile voastre si doresc a multumii si eu la randul meu colegilor cu care am facut echipa la acest concurs , tuturor participantilor ,sponsorilor si organizatorilor .


---<>< ---<>< ---<>< nici un podium fara CARP ZONE ---<>< ---<>< ---<><

Meritati felicitari doar pe jumate,deoarece mai mult de jumate din concurs ati pescuit pe direti stimga dreapta de stand "plantat" ( intelegeti ce vreau sa spun cu plantatul) si inca ceva pesti scosi in afara standului nu puncteaza [-x :-q
nu contesta nimeni ca sunteti pescari buni si nu sunteti singurii care ati pescuit asa

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Mesaj de vioril » 03 Mai 2011, 21:57

in cazul in care ai fost pe la standul nostru , ai fii vazut ca pescuim cu 3 lansete in fata si cu una putin stanga spre salcii . deci ..............??????????????????? ai si tu o poza ? ceva ? care sa arate ceea ce spui tu ? daca nu ai , nu e nimic , te credem pe cuvant de TEPES .

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Mesaj de vioril » 04 Mai 2011, 06:33

* Sterge mesaj
* Citare mesaj

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Trimitere la: Astazi, , 01:15
Expeditor: tepes
Destinatar: vioril
Subiect: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

vioril scrie:in cazul in care ai fost pe la standul nostru , ai fii vazut ca pescuim cu 3 lansete in fata si cu una putin stanga spre salcii . deci ..............??????????????????? ai si tu o poza ? ceva ? care sa arate ceea ce spui tu ? daca nu ai , nu e nimic , te credem pe cuvant de TEPES .



nu vreau sa intru in polemica cu tine dar ochii nu ma inseala.
vineri dimineata am trecut cu bicicleta pe malul de vis avis si am vazut clar ca erau doua lansete mult in stinga si doua in dreapta aproape la unghi de 90grade.firele galbene se vad perfect.
ati profitat de agatatura si ati plasat monturile cu mina la citiva metri de mal mult lateral si ati si nadit(asta am vrut sa zic cu plantatul)
asta e ati cistigat sa va fie de bine.
iar baboieru sa nu se mai laude cu mamaliga lui ca cu 20 de piini imuiate folosite ca liant pentru spartura de porumb si in maniera in care ati pescuit cistigati oricum(locul de data asta a contat mai mult de 70%)

Hai pa si fir intins!

PS Rudeanu a facut zeci de driluri in afara standului si numai el ;)

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Mesaj de vioril » 04 Mai 2011, 06:40

frate tepes , da-mi voie sa postez ce am primit de la tine pe PM . nu am nimic de ascuns , dar am avut numia 2 lansete cu fire verzi fluo si 2 cu fire negre shimano tehnium ( care-mi venea sa le rup eu nu pestii ) . despre vasilica si rudeanu nu cred ca e cazul sau nu cred ca esti in masura sa faci asemenea remarci , baietii sunt pescari , si inca foarte buni .


fire intinse pe viitor si lasa -te de daastea de babe ( barfe si reprosuri ) ca nu ai nici un beneficiu , mai bine data viitoare cand mai vii pe balta ,pune mana si vino prin standurile concurentilor si mai invata cate ceva util si folositor .

Avatar utilizator
tepes
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2011, 21:33

Re: cupa AVIATORS editia a-I-a 28.04-01.05

Mesaj de tepes » 04 Mai 2011, 10:54

Vad ca-ti place polemica mama,mama...mai bine o lasai asa cu mesajul privat.Pe Liga de crap se vede clar in poze exact ce zic eu :ati avut 8 lansete, 4 cu fire galbene si 4 cu fire inchise la culoare si dril in afara standului.Toate 4 lansete cu fire galbene erau 2 stinga, 2 dreapta de stand LA UN UNGHI DE APROAPE 90% sunt absolut convins de asta.
In ceea ce-l priveste pe baboieru stiu ca e un pescar bun si ca are o mamaliga care prinde(depinde cine o foloseste) dar in cazul vostru pridea-ti si cu piine inmuiata exact cum am zis.
De Rudeanu chiar imi pare rau ca ai postat mesjul meu privat,a fost doar o remarca si nu a fost singurul care a facut driluri in afara standului.
Eu aici inchei si nu o sa mai postez nimic in legatura cu subiecul asta.

PS sunt participanti la concurs care au vazut cea ce spun eu dar nu fac nici un comentariu nici pro nici contra,pacat greselile astea o sa se repete si la alte concursuri
Fir intins tuturor si PESCUITI CORECT

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”