Emisiunea "Pescuit la MAXim"

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de tibi_m » 07 Mar 2011, 12:23

Teddy scrie:un stream de winamp va fi disponibil?
o arhiva a emisiunii va fi disponibila?

Din pacate nu am ascultat, dar sincer sa fiu sunt curios. Succes Maxxim va doresc.
Da si da

Un stream de winamp este accesibil pe pagina radioului
Iar emisiunile intra in arhiva la sectiunea podcast de unde pot fi descarcate si ascultate
Chiar si aceasta emisiune o sa fie disponibila in cateva zile si de asemenea o sa fie si in reluare joia

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de cristian505ro » 07 Mar 2011, 15:22

Deja prietenii care ma suna si aud ce muzica ascult, ma intreaba cat timp mi-a luat sa aranjez asa de bine muzica anilor nostrii ( '65-'85), iar eu ii trimit la Renegade pentru ca acolo este Radioul! ;)
Tibi, eu in ultimii 4-5 ani am inghitit puternic si latino rock, mai bine zis latino hard rock : Alex Ruiz, Chingon, Castillo Brothers.Poate bagi si asa ceva. Nici de siciliana ca lumea ( Nino D'Angelo, Maria Nazionale) nu ma dau deoparte.
Unde e podcastul in site, sau sunt eu chior?
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de tibi_m » 08 Mar 2011, 01:06

cristian505ro scrie:Deja prietenii care ma suna si aud ce muzica ascult, ma intreaba cat timp mi-a luat sa aranjez asa de bine muzica anilor nostrii ( '65-'85), iar eu ii trimit la Renegade pentru ca acolo este Radioul! ;)
Tibi, eu in ultimii 4-5 ani am inghitit puternic si latino rock, mai bine zis latino hard rock : Alex Ruiz, Chingon, Castillo Brothers.Poate bagi si asa ceva. Nici de siciliana ca lumea ( Nino D'Angelo, Maria Nazionale) nu ma dau deoparte.
Unde e podcastul in site, sau sunt eu chior?
Cristi:
podacastul o sa fie in cateva zile.
In materie de latino rock. si latino jazz rock avem o parte in noptile tematice si chiar in emisiunile de linie. zilele trecute a fost un album irakere, trupa lui Airto Moreira. Da o sa avem o emisiune cu Rocul in lume. in care o sa dam trupe dint toate tarile. o editie pentru fiecare tara. inclusiv de prin vecini. Au si ungurii si sarbii si chiar rusii niste trupe de rock... de toata isprava. Oricum in materie de rock si conexe pot sa iti promit ca nu o sa existe niciun gen/subgen ignorat la Renegade.
P. S. Sectiunea de podacast o sa apara maine pe site dupa ce prelucrez emisiunea "pescuit la Maxim"

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de gogu steriade » 08 Mar 2011, 16:56

io nam fost acolo da am auzit ca fost frumos ! >:D< sa baut si sa mancat pa saturate ! <:-P data vitoare sa cante si Guta ceva ca sa stie lumea ca na murit manelele, da tot! :-q si vreau sa mi sa dedica melodia preferata cand sunt treaz ;) : dire straits - sultans of swing ! va foarte multumesc pentru auditie ! :-*
pss
daca naveti Gute merge si Chris Rea - Road to Hell :P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de tibi_m » 08 Mar 2011, 17:13

S-a marcat gogule. In emisiunea viitoarea un Dire Straits si un Rea sunt pentru tine. Dar sa stii ca si in timpul programelor normale la renegade cam asta e muzica ce curge.

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de Alexandru Mihai » 11 Mar 2011, 15:33

Duminica 13.03.2011, ora 19:00, la emisunea "Pescuit la MAXim" vom discuta despre lansete, mulinete si multe alte subiecte interesante.
Invitat il vom avea pe Dan Mitranescu.

http://www.radioul.ro

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de Alexandru Mihai » 12 Mar 2011, 22:18

Va așteptam mâine începând cu ora 19 pe http://www.radioul.ro cu întrebări pentru invitatul nostru.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de gogu steriade » 18 Mar 2011, 19:38

tibi_m scrie:S-a marcat gogule. In emisiunea viitoarea un Dire Straits si un Rea sunt pentru tine. Dar sa stii ca si in timpul programelor normale la renegade cam asta e muzica ce curge.
data vitoare daca nu bagi Gutza nici nu mai stau sa astept sa cante Dire Straits ! [-x ca mi sa lungit urechile cat am stat cu aparatu lipt sa aud ca canta cine am zis io si ai promis matale :-?? si na cantat ! :-w intre timp mi so schimbat gusturile si vreau sa aud espesialmente for me : The Christians - Words ! 8->
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de tibi_m » 19 Mar 2011, 18:53

gogu steriade scrie:
tibi_m scrie:S-a marcat gogule. In emisiunea viitoarea un Dire Straits si un Rea sunt pentru tine. Dar sa stii ca si in timpul programelor normale la renegade cam asta e muzica ce curge.
data vitoare daca nu bagi Gutza nici nu mai stau sa astept sa cante Dire Straits ! [-x ca mi sa lungit urechile cat am stat cu aparatu lipt sa aud ca canta cine am zis io si ai promis matale :-?? si na cantat ! :-w intre timp mi so schimbat gusturile si vreau sa aud espesialmente for me : The Christians - Words ! 8->

A fost Dire Straits, Gogule, imediat dupa ce ai plecat tu. Concluzia este ca trebuie sa asculti mai mult radioul, nu doar la emisiunile lu' peste. :))

Avatar utilizator
trica
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 15 Mar 2011, 01:02
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Emisiunea "Pescuit la MAXim"

Mesaj de trica » 11 Mai 2011, 21:37

Si in fm pe ce frecventa difuzeaza?

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”