Frumusani 2011

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bulan78
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 08 Mai 2011, 12:26

Frumusani 2011

Mesaj de bulan78 » 08 Mai 2011, 13:48

Salut tuturor.Am fost ieri 07.05.2011 la Frumusani dupa spusele altora ca e super balta !!! Aiurea am ajuns pe balta la 05 dimineata si pana la 5 dupa-amiaza am reusit sa prind mai putin de 2kg de caras mai mic ca palma,numai puiet. Ca momeala am incercat mai multe dar numai viermusi vrea.Sfatul meu este ca la o taxa de 70lei nu se merita sunt alte balti mult mai bune.Drumul de la sosea pana la balta e bunicel dar daca ploua e mult mai greu de urcat.Sincer nu mi-a placut deloc si nici nu ma mai intorc

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Frumusani 2011

Mesaj de craparulsef » 08 Mai 2011, 18:51

Citesc aproape tot ce se scrie pe ... "Locuri de pescuit" ... adesea dvs. scrieti de taxe, pe baltile la care mergeti la pescuit. Sincer cred ca nu m-as putea niciodata obisnui cu acest mod de a ma relaxa ... contracost.
Deltaic fiind, platesc doar permisul de pescuit sportiv pe care il iau evident de la asociatie si cu care pescuiesc un an de zile in delta ... ce poate fi mai relaxant ?!
La dvs. nu sunt ape naturale, unde se poate pescui numai in baza permisului ANPA ?
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Frumusani 2011

Mesaj de Jogo » 16 Mai 2011, 17:47

Pe Pasarea (Frumusani) se prinde mai bine noaptea. Am fost de zeci de ori pe aceea balta...insa nu o recomand decat in cazul in care vreti sa faceti un gratar si nu aveti unde.
Daca totusi vreti sa pescuiti pe ea incercati cu porumb (porumb simplu, dipuit in tuica sau in lapte de porumb).

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Frumusani 2011

Mesaj de mihi78 » 24 Aug 2012, 22:04

o carja de balta [-x cu putin noroc te mananca si cainii pe acolo
cum zicea si colegul taman buna pt vreun gratar
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”