Biban 1,7kg

avat, somon, pastrav, etc...

Moderator: mini_mic

Avatar utilizator
octav
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Noi 2008, 18:21

Biban 1,7kg

Mesaj de octav » 08 Noi 2008, 18:34

Iata-l!
19-10-08_1436.jpg

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de Margescu Romeo » 08 Noi 2008, 19:10

Octave ,frati mai are ? Unde l-ai prins ? ,Uriasi din aia am vazut si ieu itro balta care la un moment dat din motive necunoscute a ramas fara apa au facut un sant cu tractorul si au dat drumul la toata apa ca la romani nu?

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de doru » 08 Noi 2008, 21:07

Bibanul este unul din pestii mei preferati,ai luat un ex. minunat si rar te poti bucura de asa bucata.La ce ai dat???
Am prins cateva bucati [nu ca si acesta],la un vobler salmo hornet de 4 gr.,ataca minunat ,o adevarata placere sa vezi atacul la vobler sau lingurita,un peste ce merita sa fie luat in seama mai ales daca are si dimensiunile adecvate.
Ceva despre locatie?Ceva despre montura si nada daca a fost cazul?

Avatar utilizator
alex_mures
membru activ
membru activ
Mesaje: 100
Membru din: 08 Aug 2008, 11:44

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de alex_mures » 08 Noi 2008, 21:25

asa bibani mari +/- am vazut prin ani 90`, dar din pacate mortii din cauza de care a amintit Romeo,balta fiind Toldal.
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de mini_mic » 09 Noi 2008, 05:20

OOO da ! nu sunt impatimit al pescuitului la biban dar captura e extraordinara. Chiar rog pe cei care au prins bibani mari sa posteze; am auzit de multe recorduri in domeniu dar pozele lipsesc. Asa ca incepem de aici " 1.7 kg ! cine liciteaza mai mult ? :P

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de old_radu » 09 Noi 2008, 19:40

@ mini_mic

...vi aici,arunci o poza de 1,7 kg si nu zici nimic.Spune prietene,la ce ,unde ,cu ce ...
...ce ma inervezi :)) FELICITARI !

Fir intins ! tuturor. ;)
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
rosu_r
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 20 Noi 2008, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de rosu_r » 20 Noi 2008, 14:35

Nu e suficient ca ne-a umplut de respect cu poza asta ?
Mai vrei si detalii ?
CLUBUL PESCARILOR DE RAPITORI

Avatar utilizator
rosu_r
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 20 Noi 2008, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de rosu_r » 20 Noi 2008, 14:39

Hai sa pun si eu un biban !
Ultima oară modificat 20 Noi 2008, 14:44 de către rosu_r, modificat 1 dată în total.
CLUBUL PESCARILOR DE RAPITORI

Avatar utilizator
rosu_r
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 20 Noi 2008, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de rosu_r » 20 Noi 2008, 14:43

Un biban de Sarulesti!
poza.jpg
CLUBUL PESCARILOR DE RAPITORI

Avatar utilizator
yorasta
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 02 Sep 2008, 16:51
Localitate: medgidia / constanta
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de yorasta » 21 Noi 2008, 01:18

prins la faclia judetul constanta 30 cm
biban
biban
Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de iulian petre » 23 Noi 2008, 11:23

eu inainte eram pescar de rapitor .....si asta se vede dupa cum lansez acum la crap ...."pe sub mana"...dar din pacate baltile de rapitor erau din ce in ce mai putine si a trebuit sa ma orientez spre altceva.....si acum mi-e dor de acele timpuri cand mergeam cu un "bat"in mana si cu un rucsac in spate si "periam" balta .

Toamna cand se termina sezonul de crap incep sa caut balti de rapitor dar si acum am aceeas problema :-?? ...nu mai gasesc decat balti cu "bibanei" cat dejtu... :-?? .. VOI PE UNDE MAI MERGETI LA RAPITOR?

PS. nu pescuiesc la STIUCA ...ma interesaza un pescuit finut la biban-salau si fara sa-l opresc. 8->

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de nando » 23 Noi 2008, 21:17

iulian petre scrie:eu inainte eram pescar de rapitor .....si asta se vede dupa cum lansez acum la crap ...."pe sub mana"...dar din pacate baltile de rapitor erau din ce in ce mai putine si a trebuit sa ma orientez spre altceva.....si acum mi-e dor de acele timpuri cand mergeam cu un "bat"in mana si cu un rucsac in spate si "periam" balta .

Toamna cand se termina sezonul de crap incep sa caut balti de rapitor dar si acum am aceeas problema :-?? ...nu mai gasesc decat balti cu "bibanei" cat dejtu... :-?? .. VOI PE UNDE MAI MERGETI LA RAPITOR?

PS. nu pescuiesc la STIUCA ...ma interesaza un pescuit finut la biban-salau si fara sa-l opresc. 8->
poate pe net sa mai pescuiesti asa ceva .
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
yorasta
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 02 Sep 2008, 16:51
Localitate: medgidia / constanta
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de yorasta » 24 Noi 2008, 01:36

Iulian eu din aia din poza am prins vreo 10 intr-o zi. Cu cateva zile inainte un vecin prinsese cam o galeata de 25 de kg. Deci balta - crescatoria, este in jud. Constanta peste canalul dunare marea neagra de satul faclia; daca sti cumva ca acum ceva saptamani sa tinut un concurs de pescuit la Medgidia; de unde sa tinut concursul la cativa km e si crescatoria.

Post editat -> Qnyx
Aici nu suntem pe mirc sa vorbim cu "k" in loc de "ca", "shi" in loc de "si", etc..., ca sa nu mai vorbim de multitudinea de erori gramaticale pe care ti le-am corectat. Te rog ai grija data viitoare !
Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
Imagine

Avatar utilizator
octav
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Noi 2008, 18:21

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de octav » 13 Dec 2008, 18:56

yorasta scrie:Iulian eu din aia din poza am prins vreo 10 intr-o zi. Cu cateva zile inainte un vecin prinsese cam o galeata de 25 de kg. Deci balta - crescatoria, este in jud. Constanta peste canalul dunare marea neagra de satul faclia; daca sti cumva ca acum ceva saptamani sa tinut un concurs de pescuit la Medgidia; de unde sa tinut concursul la cativa km e si crescatoria.

Post editat -> Qnyx
Aici nu suntem pe mirc sa vorbim cu "k" in loc de "ca", "shi" in loc de "si", etc..., ca sa nu mai vorbim de multitudinea de erori gramaticale pe care ti le-am corectat. Te rog ai grija data viitoare !
i-ti raspund asa "ca idee" sau "idei":-prima de prins "vreo 25kg asa printre altele" (deci asa dimensiuni,scuze only dreams)si ca informatie sunt capturati in "moldova"Iasi;Poseidon se cheama balta!!!!!
Fişiere ataşate
09-11-08_1426.jpg
uite si altii "tot acolo"
(64.87 KiB) Descărcat de 2152 ori
in nici un caz in "Constanta"
in nici un caz in "Constanta"
asa ca "raspuns"
asa ca "raspuns"

Avatar utilizator
yorasta
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 02 Sep 2008, 16:51
Localitate: medgidia / constanta
Contact:

Re: Biban 1,7kg

Mesaj de yorasta » 15 Dec 2008, 17:42

octav nu fac concurenta ;)
Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la alti rapitori”