Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Adrian Magic Lakes
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Mai 2011, 18:28

Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 11 Mai 2011, 18:29

Dragi pescari, deschid acest topic cu scopul de a vă informa de faptul că în 14 mai, Magic Lakes Milotina, deschide bazinul de pescuit la Crap. Bazinul Magic 1 a fost populat recent cu crapi între 6-11kg, iar azi, miercuri 11 mai, a fost populat cu încă 2,5 tone de crapi.

După lansarea din 14 mai, o să revenim cu poze, impresii şi alte păreri.

De asemenea, mi-ar plăcea ca prin acest topic să discutăm despre cum ne putem îmbunătăţi serviciile şi să facem din Milotina o locaţie magică pentru pescari.

Aşteptăm sugestiile voastre.

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de dianu marin catalin » 11 Mai 2011, 20:07

taxe???ceva informati despre locatie??? **==

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Jogo » 14 Mai 2011, 23:12

Buna balta, am fost acum 4 ani cred, avea f mult peste. Administratorul super ok.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Laurentiu » 15 Mai 2011, 11:58

Jogo scrie:Buna balta, am fost acum 4 ani cred, avea f mult peste. Administratorul super ok.
Dupa 4 ani s-a schimbat administratorul, taxa, regulamentul si pestele. :D

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Jogo » 16 Mai 2011, 00:15

Laurentiu scrie:
Jogo scrie:Buna balta, am fost acum 4 ani cred, avea f mult peste. Administratorul super ok.
Dupa 4 ani s-a schimbat administratorul, taxa, regulamentul si pestele. :D
Ups...chiar vb serios? :D

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Laurentiu » 16 Mai 2011, 10:14

Dupa cat am inteles, e un roman care a trait in strainatate s-a intors in Romania si a preluat de curand lacul Milotina. Sau e unul dintre actionari, oricum mai multe detalii ar trebui oferite de catre cel care a initiat topicul.

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Jogo » 16 Mai 2011, 12:51

Asa ar trebuii, dar nu cred ca o sa primim informatii de genul asta de la el. Asta intrat, si-a facut un cont si a deschis un topic.

Avatar utilizator
thomas
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 29 Oct 2009, 13:38

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de thomas » 16 Mai 2011, 13:12

Salutare,

Vreau sa ii dau o mana de ajutor administratorului si, pentru ca nu vreau sa fac reclama site-ului dati si voi un "sarci pe goagal" dupa denumirea lacului si aveti sanse mari sa gasiti site-ul cu toate detaliile despre taxe si conditii.

Succes si fire intinse.

Avatar utilizator
Adrian Magic Lakes
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Mai 2011, 18:28

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 17 Mai 2011, 14:15

Jogo scrie:Asa ar trebuii, dar nu cred ca o sa primim informatii de genul asta de la el. Asta intrat, si-a facut un cont si a deschis un topic.
Nu, nu am făcut hit & run. Aveţi aici completările + 2 vorbe de bine despre Milotina

Regulamentul de pe Magic 1:

1. Programul de pescuit sportiv se desfasoara pe timpul zilei intre orele 06:00-18:00 si pe timpul noptii intre orele 18:00-06:00
2. Pescarul poate opta intre trei variante de pescuit cu taxe diferite, pescuit la crap in sistem C&R , pescuit la crap in sistem prinde si pastreaza si pescuit la feeder
3.Fiecare pescar la crap are voie sa foloseasca maxim 4 lansete , iar cei la feeder 2 lansete. Monturile folosite trebuie sa aiba maxim 3 carlige.
4. Pescuitul la bomba este interzis
5. Plantatul este permis doar cu vaporase proprii
6. Rapitorul precums alaul, bibanul, stiuca, somnul se elibereaza imediat dupa ce au fost capturati fara a fi raniti. In cazul in care se prezinta semne de amortire se va solicita sprijinul administratiei baltii
7. Se va retine numai crapul, ctenul si fitofagul cuprinsi intre 1-4 kg
8. Pestele care a fost introdus in juvelnic (pentru cei care retin peste) nu mai poate fi schimbat cu alt peste
9. Este interzis astationarea, camparea pe timpul noptii pe malurile lacului, fara aprobarea administratiei. Pentru pescuitul de noapte relatii la tel: 0736.33.33.66.
10. Pescarul are obligatia sa prezinte pentru control, la cererea personalului autorizat, juvelnicul si autovehicolul
11. Pescuitul sportiv se va face numai in locurile stabilite de administratia lacului
12. ESTE ABSOLUT OBLIGATORIU CA PESCARUL SA AIBA SALTEA DE PRIMIRE SI SPRAY DEZINFECTANT
Contra cost se pot inchiriacu 10 lei de la Administratia baltii
13. Pentru a nu deranja linistea pescarilor sunt interzise manifestarile zgomotoase, muzica la volum perceptibil, petrecerile pe lac si scaldatul
14. Pe caile de acces catre standuri este permisa de plasarea cu autovehiculul numai cu viteza redusa, iar claxonatul este interzis
15. Administratia lacului elibereaza un numar limitat de abonamente anuale in urma solicitarilor pescarilor
16. Administratia lacului si rezerva dreptul de a-si selecta clientii
17. Nerespectarea REGULAMENTULUI duce la terminarea zilei de pescuit sportiv pentru pescarul in cauza
18. Pescarul care aduce la cunostinta administratorului despre un alt pescar care sustrage peste si acest lucru va fi dovedit, va primi peloc o sedinta gratuita de pescuit in sistem C&R
19. Pescarul care va fi prins cu peste in afara celui care este prevazut in regulament, va plati 100 lei / kg si va fi reclamat organelor de Politie pentru fapta de furt calificat
20. Este interzis focul deschis direct pe sol – se folosesc gratarele cu picioare (in asa fel incat focul / caldura sa nu intre in contact direct cu solul / vegetatia)
21. In urma achitarii taxei si a primirii bonului, pescarii vor semna pentru insusire a regulamentului si a penalitatilor in cazul nerespectarii acestuia.


ADMINISTRATIA BALTII MILOTINA VA UREAZA SEJUR PLACUT SI FIR INTINS !

Taxe:

100 lei pentru o partida de 12 ore, de zi sau de noapte, iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 5 kg crap, fitofag, iar celelalte specii precum carasul, platica, ce vor fi prinse se pot retine;
150 lei pentru o partida de 24 ore, iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 8 kg crap, cteno, fitofag, iar celelalte specii precum carasul, platica, ce vor fi prinse se pot retine;
80 lei pentru o partida de 24 ore in sistemul C&R;
70 lei pentru o partida de 24 de ore pentru pescuitul la feeder , in care pescarul poate sa retina orice cantitate de caras si platica prinse , fara a retine insa nici un crap;

Obligatoriu se va suna inainte pentru rezervari.
Vorbe de bine

Ştefan Arghiroiu

Duminica am fost la Magic Lakes cu un prieten. Locul absolut superb, curat, amenajat frumos. Oamenii super de treaba, au venit sa ne intrebe daca e totul ok de fiecare data cand treceau prin preajma, corecti..au verificat juvelnicul sa vada daca am respectat regulamentul ceea ce am si apreciat. S-au notat capturile pentru un studiu de fezabilitate probabil.
Nu ne-am ingramadit, fiecare are cam 25 de m stand propriu unde iti organizezi tabara unde ai si cosuri de gunoi, WC-uri ecologice.
Nu va spun la ce am dat ca e secretul meu, dar capturi:
2 crapi oglinda la 4 kg bucata, o sa postez si fotografiile
2 carasi la 1,5 kg fiecare
in jur de 20 de bucati carasi intre 500-700 gr
caras sub 500 grame la fiecare 10 min si am stat exact 10 ore pe balta. Cred in ca in jur de 20 de kg de caras am prins si eliberat.

Felicitari pentru prima balta din Romania amenajata in mod corespunzator, cu bun simt, unde nu sunt permise manelele, gratarele pe sol, mizeria aruncata aiurea.




Vlad Răzvan
24 dr ore de pescuit minunate.Am plecat dp balta ostenit).Felicitari!!! Toata gasca s-a simtit extraordinar.Ne vedem week-end ul viitor.

Avatar utilizator
Adrian Magic Lakes
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 11 Mai 2011, 18:28

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 17 Mai 2011, 14:17

Adrian Magic Lakes scrie:Dragi pescari, deschid acest topic cu scopul de a vă informa de faptul că în 14 mai, Magic Lakes Milotina, deschide bazinul de pescuit la Crap. Bazinul Magic 1 a fost populat recent cu crapi între 6-11kg, iar azi, miercuri 11 mai, a fost populat cu încă 2,5 tone de crapi.

După lansarea din 14 mai, o să revenim cu poze, impresii şi alte păreri.

De asemenea, mi-ar plăcea ca prin acest topic să discutăm despre cum ne putem îmbunătăţi serviciile şi să facem din Milotina o locaţie magică pentru pescari.

Aşteptăm sugestiile voastre.
Alte completări:

Milotina se află la o oră distanţă de Bucureşti, în judeţul Călăraşi, la 15km de Lehliu, în satul Siliştea.

De asemenea un video cred că este foarte potrivit pentru explica mai bine ce am făcut noi:

http://www.youtube.com/watch?v=h7PqbDiv4rc

După lansarea din 14 mai, o să revenim cu poze, impresii şi păreri.

Aveţi aici o hartă cu locaţia noastră, mai sus aveţi şi adresa:
Imagine

De asemenea, cred că şi nişte poze sunt potrivite:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Amstel » 17 Mai 2011, 22:51

Si cel mai bun drum pana acolo care ar fi: prin Fundulea sau prin Lehliu A2?

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Jogo » 17 Mai 2011, 23:19

Amsterdamer scrie:Si cel mai bun drum pana acolo care ar fi: prin Fundulea sau prin Lehliu A2?

Pe A2 :arrow: Lupsanu, Lehliu

Avatar utilizator
daniel74
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Noi 2010, 12:42

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de daniel74 » 18 Mai 2011, 19:02

Salut am fost la o partida de 24 ore pe Magic 1 Milotina de ieri ora 15 pana astazi la 12 si pot sa va spun ca balta are potential. Am ales traseul Bucuresti -fundulea -sarulesti -silistea, drumul bun pana faci la dreapta spre sarulesti pe urma bunicel.Pestele prins de mine a fost prins la porumb dar merge bine si la rama ,balta curata dar cu putine locuri de pescuit cred ca mai trebuie amenajata .Am pescuit spre padure unde nu cred ca balta are 100 m latime daca ma fortam putin dadeam in padure cu monturile.Toti crapi prinsi au fost salonte la 3;5 - 5,00kg si carasi sariti de 1 kg.Se prinde bine si in mal crap, niste baieti care au venit azidimineata lau rupt la undita inclusiv eu am scos varga din masina si am luat unu la 3,5-4kg .

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de carapavel florin » 18 Mai 2011, 19:48

merge cumva cineva sambata ca as vrea sa merg si eu , bineninteles cu contributia de rigoare la combustibil.

Avatar utilizator
Pati_19
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 19 Apr 2008, 14:23
Localitate: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Mesaj de Pati_19 » 03 Iul 2011, 09:14

Salut ,

V-as ruga daca stie cineva dupa 30iunie mai exista promotie ? Nu am apucat sa pescuiesc aici si as fi interesat sa o testez.

Multumesc.

Fire zbuciumate !

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”