Alegere lanseta

Moderatori: gor965, florentiniuga

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Alegere lanseta

Mesaj de gogu steriade » 17 Apr 2011, 18:52

lume rea si invidioasa ! =((
cand a aparut betele da fibra da sticla plina >:D< nu mai iera grele acuma :x astea da carbon ie grele #-o , bai ma lasi ! :-B voi santeti femei sau fetitze ? :-/
psss
in afara da muschi bicepsi tricepsi ,betele astea nu mai face nici un alt organ mai mare ? :-? ;;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Alegere lanseta

Mesaj de Neamtul » 17 Apr 2011, 23:17

Gogule,de fiecare data cand iti citesc postarile rad de ma sparg. :D :))
Parca zicea domnu Mitranescu ca o sa-ti trimita si tie o lanseta din asta MTX 14.Dupa ce o testezi ai putea si tu s-o dai mai departe ca-s multi care ar vrea sa testeze aceasta lanseta.Eu sunt primul pe lista.
Dupa ce o testez o dau mai departe.Ce zici? :)


@Dan Mitranescu
Pana cand nu trimiteti cateva lansete in vestul tarii nu cred ne veti convinge. :-? De ce nu sacrificati doua,trei lansete de dragul reclamei?Ca daca chiar sunt atat de bune precis ca vanzarile se vor dubla.Sunt multi care cauta lansete bune si ieftine dar nu stiu cati le-ar cumpara fara sa le vada inainte. :-?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Alegere lanseta

Mesaj de Dan Mitranescu » 18 Apr 2011, 00:07

In Cluj si Mures au mers anul acesta peste 100 buc.
Pe forumurile cluburilor de pescuit din aceste orase se pot obtine informatii despre lansete.
A fost un concurs de casting in aceasta primavara in Cluj la care MTX14 a ocupat locul 2.
Au fost si in Bucuresti trei concursuri de casting in care podiumul a fost cu cel putin doua lansete MTX ...
( Detalii sunt pe forumuri.)

Lanseta a aratat ce poate .
Local pot sa dau la test fara probleme lansetele ( chiar daca nimeni nu risca acest lucru cu alte lansete ... si fac precizarea celor care fac testul se se gandeasca in momentul aruncarii ca vor sa rupa lanseta ) , dar sa incep sa fac colete pentru a le oferi ca test in alte orase deja este prea mult. ;)

P.S. Nu a tinut ! :D

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Alegere lanseta

Mesaj de Neamtul » 18 Apr 2011, 22:40

Mai astept,poate o sa apara si in tm proprietari de mtx 14. :-?

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Alegere lanseta

Mesaj de gogu steriade » 19 Apr 2011, 13:37

[quote="Neamtul"]Gogule,de fiecare data cand iti citesc postarile rad de ma sparg. :D :))
/quote]

domne mi zis mie unu ca am ajuns da rasu lumi #-o da nam crezut ! :-? ma faci sa ma cutremur si sa ma infior in acelasi timp ! :^O
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Alegere lanseta

Mesaj de gogu steriade » 19 Apr 2011, 13:40

[quote="Dan Mitranescu"

P.S. Nu a tinut ! :D[/quote]

lasa ca tine data vitoare ! ;) da daspre ce ie vorba ca poate te ajut ? :-?
pss
si zici ca lanseta mea nu sa rupe niciodata ? 8-> ca sa stiu daca io dau cu chirie lu germanu ala dan Timisoara :-B pa bani grei ! >:D< facem parte bara-bara ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Alegere lanseta

Mesaj de Neamtul » 19 Apr 2011, 21:42

Ce chirie Gogule,ca ti-o trimit inapoi dupa 2 zile! :))

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Alegere lanseta

Mesaj de gogu steriade » 12 Mai 2011, 16:53

Neamtul scrie:Ce chirie Gogule,ca ti-o trimit inapoi dupa 2 zile! :))
pai dupa 2 zile nu mai ie noua si te costa uzura fizica ! :-B 10% dan valoarea lansetei e chiria pa zi ! ;) tea facut pa tine 600 da mii ? ;;) ce mai ie 60 da roni in ziua da azi ? :-? hai ma neamtule ca asa sa incepe afacerile mici, cu comisioane mari ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Alegere lanseta

Mesaj de Neamtul » 13 Mai 2011, 00:09

Gogule,esti bestial! =))

Poate ai vre-odata drum prin TM,da un beep sa ne intalnim.Chiar as vrea sa ciocnim o bere. :)

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: Alegere lanseta

Mesaj de REMUSGL » 17 Mai 2011, 17:38

Salutari,
Sunt posesorul a 3 mtx14 si cine spune ca nu 'simti' ciortanii de 1 kg-2kg si ca ii scapi, se inseala. Desi sunt incepator am folosit aceste bete, la primul concurs unde am prins pesti de la 0.5 kg pana la 7 kg si am avut un singur peste scapat in jur de 1.5 kg care l-am scapat la minciog pentru ca l-am adus cam pe sus, nu am avut rabdare cu el. Batul nu este asa de rigid, mai detin un bat de 2.75 lb din 3 segmente si unul de 3.5lb si am facut o gresita comparatie crezand ca daca are 3.75 lb o sa fie rigid, ca nu o sa imi placa, am stat mult in dubii, am fost pe la magazine,... dar nu este deloc asa, betele sunt slim, usoare, cum spunea un prieten au putere rezervata. Eu ca incepator nu am avut absolut nici o problema in drill cu ele, imi plac foarte mult. Am un singur minus pentru ele, nu sunt lacuite si se zgarie relativ usor. Nu stiu cum, dar una am reusit sa o zgarii putin deja :(
---<>< ---<>< ---<><

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”